• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

11 Kov 2018, 21:30

Aidas rašė:

"Visi mokytojai bendruose paskaituose kalba bendrus dalykus, o ne apie isimtis. Ir sudrai ta pasakyti nera blogai. Gal jis atsisakys mesos."

Šito man užtenka.Būtent tai ir norėjau išsiaiškinti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

11 Kov 2018, 22:46

Aidas rašė:

"Tu pamokyk Lietuvos kaimo zmogu, kuris neturi darbo, kaip jam isgyventi neauginant gyvuliu pardavimui ir maistui. Darzoves pardavinedamas nepragyvensi, jos centus kainuoja."

Toks Lietuvos kaimo žmogus neklausis krišnajito patarimu.. Tame ir esmė kad toks kaimėtis nenori kreiptis pagalbos i TIKRA DIEVA.Jį pilnai tenkina "šiuolaikinė krikščionybė". Taigi tokiems mėsaėdžiams egzistuoja atitinkamas pragaras kad tą polinkį žudyti išmušti. Tą ir kalba autoritetingi bhakti jogos Mokytojai.
Tokiu kaimėčiu juk daug,o tai jau neišimtis..
Beje,Aidai,kodėl jus save laikote išimtimi? Juk Jus jaučiate kad žudyti blogai.. Laikote save ta išimtimi tik todėl kad jusu nervai neatlaiko to diskomforto nepavalgius mėsos? Tam ir yra bhakti joga kad tolydžio nevartoti mėsos,žuvies,kiaušinių.
Ar tikrai visus metodus išbandėte kad nevalgyti mėsos? Kodėl jums neužvedus temą bhakti jogos forumose "Kaip kam pavyko nustoti valgyti mėsą". Bhaktai turbūt pasidalintu nes tai didelė pergalė ir norisi kad kuo daugiau tokiu būtu.
Aš Jusu vietoje tarčiaus šio klausimu su aukšto lygio Mokytoju ,o ne pats nustatyčiau išimtis aš ar ne. Verta kreiptis tokiu atveju i Mokytoja nes Jis jums gali pasakyti ką patare jums,Aidai, jusu paties paramatma. Verta kreiptis arba reikalas labai rimtas,pačiam apsispręsti visada valgyti mėsą.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

12 Kov 2018, 07:23

Aciu, Kazimierai, uz gerus patarimus.
O prigimtis taip greit nesikeicia. Ir religija praktikuoti kol kas poreikio nera. Tai matomai susije su prigimtimi.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

12 Kov 2018, 07:46

Tokiu kaimėčiu juk daug,o tai jau neišimtis..
Tai ir yra isimtis is Vedantos sistemos.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

13 Kov 2018, 20:37

Na ir vėl prasideda.. Man atrodė kad išsiaiškinome.

Nu tai ka dabar,vėl mokytojai sąmoningai apgaudinėja auditorijas. Kodėl? Jie skepija žmonėms tą kad pastarieji keliaus i pragara už gyvūnu žudyma,o ištikruju Patis gerai žino kad pavyzdžiui tie Lietuvos kaimiečiai yra išimtis nes tą patvirtina Manu Samhita?
Ar teisingai supratau,Aidai?
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

13 Kov 2018, 22:07

Cia ne is Vedu, tik gal kiek tiesmukiskiau:

"Kaip paaiškinau kitur, ateis toks laikas, kai kolektyvinė žmonijos sąmonė bus išaugusi iki tokio lygmens, kai labai mažai žmonių valgys mėsą. Tačiau tas laikas dar labai toli, ir todėl šiuo metu neišvengiama, netgi būtina, kad didelė žmonijos dalis valgytų mėsą. Taigi, žvelgiant iš idealios perspektyvos, galėtume sakyti, kad valgyti mėsą yra blogai. Tačiau šiuo metu egzistuojančiomis sąlygomis nebūtų gerai, jeigu visi valgytų vegetariškai.

Mityba yra labai individualus dalykas. Kai kuriems žmonėms yra teisinga maitintis vegetariškai, tačiau kitiems tokia mityba iš tiesų būtų pernelyg ekstremali jų dabartiniame dvasinio išsivystymo lygyje. Kai kuriems dvasiškai pažengusiems žmonėms mėsos valgymas iš tiesų būtų kenksmingas ir trukdytų jiems dirbti darbą, dėl kurio jie čia atėjo."
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

14 Kov 2018, 20:42

Iš kur tai?
Ar tai tavo,Oli,išmastymas?
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

14 Kov 2018, 21:03

Ne, ne, tikrai ne mano. Buvau issisaugojes, cia new age mokymu versija. Gali ir ignoruoti, kita vertus pamastyti verta...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

14 Kov 2018, 21:11

Na ir vėl prasideda.. Man atrodė kad išsiaiškinome.

Nu tai ka dabar,vėl mokytojai sąmoningai apgaudinėja auditorijas. Kodėl? Jie skepija žmonėms tą kad pastarieji keliaus i pragara už gyvūnu žudyma,o ištikruju Patis gerai žino kad pavyzdžiui tie Lietuvos kaimiečiai yra išimtis nes tą patvirtina Manu Samhita?
Ar teisingai supratau,Aidai?
Kazimierai, man atrodo, kad yra daug tiesos Aido informacijoje iš Manu Samhita. Jeigu už nuodėmes būtų taip stipriai baudžiama, čia nei vienam nebūtų šansų išlipti - praktiškai amžinai pragare degtume, evoliucionavę iki žmogaus vėl naujų nuodėmių prisidarom - ir vėl į pragarą :)  Vis tiek turėtų būti atsižvelgiama į prigimtines sąlygas ir kitus veiksnius.

O mokytojai nieko sąmoningai neapgaudinėja, jie tiesiog perteikia pagrindinę informaciją, kad gyvūnų žudymas yra didelė nuodėmė.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

15 Kov 2018, 08:53

Puikiai paaiskinote, Viliau.
Suprantamiau, nei as.
Kiek pamenu pagal Vedas atliekant koki nors veiksma reikia atsizvelgti i asmenybe, laika ir vieta.
O kad yogos praktikai turi atsisakyti mesos as nesigincyju.
Edit: del Abraominiu religiju Srila Prabhupada sake, kad Dievas apsireiskia ir duoda toki mokyma, kurio gali laikytis tos vietos bei to laiko zmones. 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

15 Kov 2018, 20:34

Vilius rašė:

"Kazimierai, man atrodo, kad yra daug tiesos Aido informacijoje iš Manu Samhita. Jeigu už nuodėmes būtų taip stipriai baudžiama, čia nei vienam nebūtų šansų išlipti - praktiškai amžinai pragare degtume, evoliucionavę iki žmogaus vėl naujų nuodėmių prisidarom - ir vėl į pragarą :)"

O tas naminis gyvis,iš kur jis čia atsirado? Tai tie patys mėsos mėgėjai dar kažkada turėjo žmogaus gyvybės formą. Ar ne? Žmogus mėsaėdis žiūrėdamas i tuos gyvuliukus mato savo ateitį (suprantama,jei jo sąmonė nesugyvulėjusi..) .
Mirties metu apie ka galvoji,tenai ir atsidursi. Ghagavat gita tą patvirtina. Taigi žmogus galvojantis pvz. apie vištiena gaus vištos kūną. Šeimininkas kas kart kapos galvą tai vištai tiek kartu kiek ta višta,turėdama žmogaus gyvybės formą nužudė vištu. Stai jums ir atitinkamas pragaras. Kada ta višta vėl gaus žmogaus kūną,jau tada toks po pragaro žmogus nebenorės bent jau vištu pjauti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

15 Kov 2018, 22:44

Man tai ir sunku isisamoninti, atvirai pasakius nelabai ir stengiausi. Kaip budamas medziu, kirminu ar vista gali daryti progresa link zmogaus. Samoningumo pas juos ne kazka. Veikiau jau vista virs i kirmina o kirminas i medi. Prabhupada kazkurioje knygoje aiskino kad gauti zmogaus kuna tai yra brangi ir reta dovana. Del to reikia isnaudoti sia proga ir nenupulti zemyn... Tai gavusiam pirma karta zmogaus kuna padaryti stulbinama proverzi nera sansu... Vel gauti zmogaus kuna prilyginama atsitiktinumui, su kuo man sunku sutikti. Cia as labai grubiai parasiau... Labiausiai viskas deliojasi i vietas is Aido pacituotu eiluciu. Nors as jas tikriausia tappat suprantu skirtingai...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

15 Kov 2018, 22:49

Teisingai Kazimierai, vištos - tai tie patys mėsos mėgėjai. Tik lieka klausimas, kokiu metu ir kokiomis aplinkybės tą karmą užsidirbo ir kokiomis aplinkybėmis ją atperka.

Karmos veikimo niekas negali pilnai išaiškinti - tą mes visi žinom. Bet galima pakontempliuoti į šį procesą ir pamėginti suprasti, kaip kiekvienas mažytis niuansas čia daro didžiulę svarbą. Iš prigimties bejausmis žmogus, be gailesčio žudydamas gyvūnus ir tuom besimėgaudamas neabejotinai turėtų gauti visai kitokią karmą nei žmogus, gimęs tam tikrose aplinkybėse ir tą darydamas dėl aplinkos įtakos. Veiksmas tas pats - karma visiškai kita. Žmogus, degradavęs iki tokio lygio, kad gali žudyti be skrupulų jau turėtų būti atitinkamai gyvenęs daug gyvenimų, ir gavęs daug pamokų, įspėjimų, kurių neklausė, nepastebėjo. Ir t.t. ir pan, tik įvertinus visus, net mažyčius niuansus, karmos įstatymas tampa toks tobulas, koks jis yra.

Kitas klausimas, kaip išvis veikia gaunamas intelektas, ar tikrai atpirkęs karmą vištos ir kitų gyvūnų kūnuose, patapsi jautresnis ir dorybingesnis. Galbūt, bet vis tiek ne vien tai viską lemia. Yra daug daug neatsakytų klausimų, kam jie įdomūs, tas gali gilintis. Kai kada kai kam užtenka tiesiog nuoširdžiai atsiduoti Dievui.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 18:41

Olis rašė:

"Man tai ir sunku isisamoninti, atvirai pasakius nelabai ir stengiausi. Kaip budamas medziu, kirminu ar vista gali daryti progresa link zmogaus. Samoningumo pas juos ne kazka. Veikiau jau vista virs i kirmina o kirminas i medi."

Visos ne žmogaus gyvybės rūšys evoliucionuoja link žmogaus gyvybės formos.
Aš aukščiau parašiau kad šeimininkas kas kart kapos tai vištai galvą. Ka tai reiškia? Tą kad turi užsibaigti gyvenimo ciklas natūraliai. Jei šeimininkas kas kart nužudo tą vištą tai tos vištos subtilus kūnas turi kas kart vėl ir vėl grįžti į kiaušinį kad vėl ir vėl atgimti višta ir tiek kartu kiek ta višta dar kadaise turėdama zmogaus-ukininko kūną,žudė vištas.
Kaip ta višta gauna tobulesnį kūną aš nežinau.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 18:54

Dekui Kazimierai. Tau gal ir aisku. Man tas nelabai suvokiama. Galiu priimti tai kaip teigini, ne daugiau. Kolkas tai neesminiai dalykai man. Dideles reiksmes jie nesudaro. Yra kaip yra...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 21:06

Olis rašė:

"Dekui Kazimierai. Tau gal ir aišku."

Ne,ne visai aišku.
Mat į šitą mūsu diskusija ivelta Manu Samhita.
Aidai,gal žinote kada buvo parašyta Manu Samhita? Aš kodėl šito klausiu? Galbūt ta išimtis dėl mėsos valgymo buvo taikoma daugiau negu prieš 5000 metu buvusiems mėsaėdžiams,o ne mėsaėdžiams 2018 metu.Prieš 5000metu juk turėjo būti mažiau mėsos mėgėju. Nes mūsų laikais vien per Lietuva ju per akis..

Kadangi reikalas rimtas ir mes nevieningai sutariam,siūlyčiau kreiptis šio klausimu į Autoritetinga bhakti jogos Mokytoją,ar bent klausti žimiu lektoriu. Kodėl taip? Nes čia forumas,bhakti jogos forumas. Vieša vieta..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 21:39

Iš tiesų, įdomu, būtų pamatyti tą vietą, kurioje rašoma, kad šudros neužsitraukia nuodėmės už mėsos valgymą.

Kitas įdomus dalykas, kiek autoritetinga yra laikoma Manu Samhita, lyginant su Vedomis. Ar tai irgi yra Vedos? Jei taip, tada juolab įdomu paklaust mokytojų, ką jie mano apie tai.

Mano sveikas protas sakytų, kad tame turėtų būti dalis tiesos, tik neaišku, kaip tiksliai ją taikyt.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 21:49

Is bgagavad gita
Niekas nežino dėl ko ir kada reikia sielotis. Gailė­tis skęstančiojo drabužių — neprotinga. Negalėsime išgelbėti žmo­gaus, įsmukusio į neišmanymo vandenyną, vien tik ištraukę jo viršutinius drabužius — grubų materialų kūną. Tas, kuris šito nežino ir sielvartauja dėl viršutinių drabužių, vadinasi šudra, ar sielvar­taujantis be jokio pagrindo
Gal cia Prabhupados komentaras, nezinau...

Is sito pasakymo as suprantu kad šudra sventrastyje gali buri vartojamas apibudinti zemos samones zmogui, ne vien tik nusako socialini sluoksni. Tuomet daug kas stoja i vietas. Sventrasciai juk yra metafora po metaforos.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 21:54

Aš rašiau:

"Aš aukščiau parašiau kad šeimininkas kas kart kapos tai vištai galvą. Ka tai reiškia? Tą kad turi užsibaigti gyvenimo ciklas natūraliai."
Gal nevisai aiškiai išsireiškiau ką reiškia tas gyvenimo ciklas.
Jei gyvūnas ( bent jau gyvūnas) nužudomas žmogaus,tai to gyvūno subtilus kūnas turi vėl atgimti ta pačia gyvybės forma kad nugyventu natūralu gyvenimą.
Turbūt to reikia tam kad subtilaus kūno sąmonė būtu paruošta turėti tarkim ne vištos,o tobulesnį kūną pagal evoliucijos eiga link žmogaus gyvybės formos.
O tas šeimininkas kapoja galvas,tai jis taip elgsis kiek leidžia tos vištos karma.
Tik va,kaip rašiau aukščiau,nežinau (viso labo tik aš nežinau) kur ta višta vėl atgimsta višta kad numirtu savo natūrale mirtimi.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Kov 2018, 22:03

Tai seimininkas vykdo Dievo valia vistos karmai veikti vistos kune, tuo paciu kurdamasis karma sau ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių