• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

15 Bal 2018, 08:22

Pamąstymui:
"Matau daugybę žmonių, kurie patiria dvasinį nubudimą, nes nuoširdžiai ieško atsakymų. Tačiau tuomet jie atranda religiją, guru arba dvasinį mokymą, ir ima manyti, kad tai jiems galiausiai suteiks visus atsakymus, kurie jiems kada nors bus reikalingi. Kitaip tariant, jie žengė žingsnį į priekį kelyje, nes ieškojo, tačiau dabar mano atradę viską, ko jiems reikia, tad liovėsi ieškoti. Tai tiesiog sustabdo augimą, ir manau, kad visada turėtume ieškoti aukštesnio supratimo"
"Didžioji dauguma religijų šioje planetoje pažeidžia pirmuosius du Mozei duotus įsakymus. Jos yra susikūrusios stabmeldišką Dievo atvaizdą, ir tai sakydamas neturiu omenyje aukso veršio ar iš akmens išskaptuotos ikonos. Turiu omenyje prote susikurtą stabmeldišką Dievo įvaizdį, kurį jie išaukštino į neklystančios ir nekvestionuojamos doktrinos statusą. Laikydami šį įvaizdį neklystančiu, jie šį įvaizdį išsikėlė aukščiau už Dievą. Jie susikūrė netikrą Dievą ir garbiną šį netikrą dievą vietoj Gyvojo Dievo, to Dievo, kuris yra aukščiau VISŲ žmonių sukurtų įvaizdžių – ir būtent dėl to tikrasis Dievas davė šiuos du įsakymus kaip pirmuosius įsakymus."
Geras pamąstymas, aš pats šį momentą irgi labai ilgą laiką turiu galvoje.
Kita vertus, stipri ir kokybiška praktika taip pat yra ieškojimas. Kad ir tas pats Harė Krišna mantros kartojimas - kiekvieno yra individualus. Nors tikrai ne visos religijos ar dvasiniai mokytojai duoda pilnas žinias, bet viskas vis tiek galų gale susiveda į mūsų pačių gebėjimus ir karmą.
O dėl gebėjimų - tai šiai dienai man atrodo, kad visa esmė - kiek sugebi suvokti materialiaus pasaulio sąlygotumą, kančią ir beprasmybę be Dievo. Kuo geriau suvoki - tuo labiau trauks link atsižadėjimo, o kuo daugiau atsižadėsi - tuo norėsis susidraugauti su Dievu. Čia ir slypi esmė, ir šito atsižadėjimo nesufalsifikuosi :) Tai viena iš priežasčių, kodėl BG rekomenduoja užsimti karma joga, nes tai padeda nesirišti prie darbo rezultatų.
Žodžiu, principas yra toks paprastas ir akivaizdus, kad kartais yra sunku suvokti, kaip visi to nesupranta :) Tame majos ir stebuklas bei žavesys.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

16 Bal 2018, 18:33

Tai kad ir klausimas nebuvo butinas, Kazimierai. Juk aukščiau išsiaiškinom kad nuo atsakymo nepriklausys tolimesnė kasdieninė veikla. Ir atsakyme rasime tai ką norime rasti. T.y. tai ką ir taip žinome :)
http://www.bvks.com/
Tai vieno Svamio puslapis išlaikomas ir prižiūrimas Jo mokiniu. Čia galima užduoti tam Mokytojui savo klausimus.
Aš neklausiu nes kaip ir sakiau kad išsiaiškinome dėl mėsos valgymo.. Nenoriu trukdyti be reikalo tokia Asmenybę.
Yra ir galimybė klausti rusu kalba ir atrodo ne tik rusu..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

31 Sau 2019, 08:20

Gal žinote kurioje vietoje Vedos plačiai aiškina apie Dziva, Aš , ego tarpusavio ryšį. Aš sandara. Koks yra Aš tikslas. Kaip gimsta ego. Ir t.t.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

01 Vas 2019, 09:19

Gal žinote kurioje vietoje Vedos plačiai aiškina apie Dziva, Aš , ego tarpusavio ryšį. Aš sandara. Koks yra Aš tikslas. Kaip gimsta ego. Ir t.t.
Labai sudėtinga tema. Turbūt siekiat suvokimo, Oli, kas yra labai gerai :) BG aprašyti kai kurie niuansai, bet pilną suvokimą (ne žinojimą) galima gauti tik per patirtį. 
Šitoje vietoje yra begalė aspektų, kuriuos galima nagrinėti, bet kadangi turiu tik truputį padrikų žinių, nesivelsiu į detales.
https://www.hinduwebsite.com/ego.asp , https://www.hinduwebsite.com/divinelife/essays/soulandego.asp gal čia kažką rasite.
Taip pat https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU . Pagal šitą video išeitų, kad net fiziologiškai mes esam užprogramuoti matyti pasaulį dualistiškai, tai  yra per savo ego, taip dirba mūsų smegenys.
Ryšis tarp dživos ir ego turbūt yra mažesnis nei mes galvojam. Net dauguma aukštesnių būsenų tėra materialios dorybinės energijos pasireiškimas ir santykis su ego. 
Ne taip seniai teko malonė pajausti nedualizmo būseną kažkiek, tai buvo grynai taip pat, kaip pasakoja moteris iš youtube video. Nebelieka ribų tarp tavęs ir aplinkos, bet toks kaip tu taip pat kaip ir nebeegzistuoja. Labai sudėtingi ir įdomūs dalykai...
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

01 Vas 2019, 19:56

Iškilo dilema studijuojant tarp sąvokų tapatybių. Iki šiol Esatis (dvasia?) man vedose atitiko dziva. Sielą atitiko samoningas Aš. Na ir ego, kaip nesąmoningas aš, susikurtas. Pasirodo ne. Iš tikro rimtai nieko daugiau ir neskaičiau vedose apart Bhagavat Gitos . Gal būt yra Srimad Bhagavatam kažkurioje giesmėje apie žmogaus sukūrimą, sandarą. Įvairių žmogiškųjų aspektų virsmus mirštant ar grįžtant pas Dievą. Kaip pvz su asmeniškumu. Kaip sąmoningas aš sukaupta patirtį perduoda dzivai. Jei ji nekintama. Juk turėtų būti detalesnis aiškinimas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

01 Vas 2019, 21:27

Netikras ego labiau yra gautas. Aišku, kiekvieno intelektas yra skirtingoje evoliucinėje stadijoje, todėl ryšys su netikru ego yra individualus.

Mirties metu subtiliausi energetinio kūno sluoksniai kartu su dživa palieka fizinį ir grubiausius subtiliojo kūno sluoksnius. Taigi intelektą bei netikrą ego bei mentalinio kūno informaciją mes persinešam į kitą reinkarnaciją. 

Plačiau čia galima panagrinėti http://www.kea0.com/subtle-bodies-and-cosmic-energy/

Ryšys tarp dživos ir subtiliausių energetinių kūnų yra, bet kas nutinka dživai išsivadavus, neįsivaizduoju. Galbūt jie pasilieka. Man tą labai sunku įsivaizduoti, nes neturiu suvokimo, kas ta dživa yra, visas suvokimas vis tiek eina per subtilų kūną. 

Greičiausiai dživa evoliucionuodama labai ir nekinta, galbūt ji dalinai neveikli panašiai kaip Paramatma. Tobulėdami mes keliam sąmonę per energetinius kūnus ir tokiu būdu atkuriam ryšį su Dživa ir Dievu. Manau, kažkas tokio :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

01 Vas 2019, 22:34

Ačiū Viliau. Kažkas panašaus. Tik galvojau kad ego įgyjamas/susikuriamas per neteisingai interpretuojama patirtį. Klaidinga savimonė. Nesąmoningas Aš. Ir su dziva kažkaip neaiškus ryšys. Juk ji ne šio materialaus pasaulio. Ar ji glūdi materijoje, jei gali/turi palikti kuna.. Tai koks tada svarupos vaidmuo, ryšys su dziva. Ar svarupa yra tiesiog dangiškasis Dievo planas skirtas konkrečiai dživai.
Ryt paieškosiu šaltinio dėl ko kilo šis klausimas. Nes kiek pamenu buvo rašoma kad ego tūno sieloje. O iš paskutinės nuorodos
kurią nurodėte. Ego ir siela yra atskiri subtilus kūnai. Beje ar vedose vartojamas žodis siela. Nes ten vienas iš subtile body-soul. Kaip ji aiškinama?
P.S.
Jūs rašėte "BG aprašyti kai kurie niuansai, bet pilną suvokimą (ne žinojimą) galima gauti tik per patirtį"
Kas jums yra suvokimas ir žinojimas? Ar aš neteisingai graduoju: tikėjimas, suvokimas, zinojimas? Žinojimas neturima galvoje įgytos žinios išorėje. Ar turėjote galvoje tiesiog nerializuotas dvasines žinias.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

02 Vas 2019, 11:09

Ačiū Viliau. Kažkas panašaus. Tik galvojau kad ego įgyjamas/susikuriamas per neteisingai interpretuojama patirtį
Manau, netikras ego yra palaikomas per neteisingai interpretuojamą patirtį, bet pirminis šaltinis vis tiek yra gautas. Kaip gaunam fizinį kūną, taip gaunam ir netikrą ego. 
Nežinau, kur glūdi dživa. Trečioj dimensijoj ji yra širdies plote, o žvelgiant iš kitų dimensijų - sunku pasakyt :)
Netikras ego turėtų būti subtili materija, todėl vargu, ar jis galėtų būti pačioje dživoje.
BG, SB nėra termino siela, nors bijau šimtu procentų garantuoti. Apskritai - tai dauguma žmonių sielą vadina subtilų kūną. Krikščionybėje yra terminas gyvulinė siela, kas ir atitinka subtilųjį kūną. O tikroji siela vadinama Dieviškąja ar kažkaip panašiai. Vedose - tai dživa. 
Kas jums yra suvokimas ir žinojimas? Ar aš neteisingai graduoju: tikėjimas, suvokimas, zinojimas? Žinojimas neturima galvoje įgytos žinios išorėje. Ar turėjote galvoje tiesiog nerializuotas dvasines žinias.
Taip, suvokimas yra kaip ir realizacija. Anksčiau aš irgi vartodavau šitą žodį - realizacija - bet po Aleksandro Žarskaus vienos paskaitos, supratau, kad yra puikus lietuviškas žodis - suvokimas. 
Galbūt kai kada žinojimas skamba svariau už suvokimą, na, maždaug jau žinau, neabejoju. Bet iš esmės suvokimas yra daug aukščiau už žinojimą. Žinoti gali ir protas, o suvokti - tik intelektas. Aišku, galima filosofuoti, jog įmanomas žinojimas iš suvokimo, maždaug pirma suvokei, o po to iš to išrinkai tam tikras žinias, žinojimą. Na, bet principas manau čia aiškus :)
Suvokimo esmė - ne tik, kad turi realios patirties, bet kad ir supranti daug niuansų šalimais. Galima sakyti, kad suvokimo stadija yra nedualistinė. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

02 Vas 2019, 17:08

radau tai dėl ko kilo noras surasti kazka panasaus vedose...

AŠ ESU Esatis yra daugiau nei energija, nes ji taip pat yra Esatis, tai reiškia, jog ji turi savimonę ir sąmonę. Būtent ši sąmonė apibrėžia jūsų unikalų individualumą. Jūsų AŠ ESU Esaties šerdis yra sąmonė, tačiau dalis jūsų Esaties yra tai, ką mes vadiname kauzaliniu kūnu. Šis kūnas iš dalies yra sudarytas iš jūsų atsiminimų apie sėkmingas mokymosi patirtis ir iš dalies jis yra sudarytas iš energijų. Laikui bėgant, didinate šio kauzalinio kūno apimtį ir intensyvumą, ir sąmoningai prie jo prisijungę, galite išreikšti visą savo sukauptą kūrybinį potencialą.
Kadangi AŠ ESU Esatis talpina tik aukštesnių dažnių nei materialus pasaulis energijas, Esaties negatyviai negali paveikti niekas, su kuo susiduriate Žemėje. AŠ ESU Esatis negali būti sunaikinta, tačiau tai taip pat reiškia, kad ji negali nusileisti į įsikūnijimą. Kad galėtų įsikūnyti tokioje tankioje karalijoje kokia yra Žemė, AŠ ESU Esatis privalo susikurti savo pačios tąsą, kurią mes šiandien vadiname Sąmoninguoju AŠ. Šis aš yra grynoji sąmonė, tai reiškia, jog jis iš tiesų neturi jokio prigimtinio individualumo. Tai yra saugumo mechanizmas, kadangi tai reiškia, jog Sąmoningasis AŠ gali nusileisti į materialų pasaulį, tačiau kad ir kas jam šiame materialiame pasaulyje benutiktų, jis negali būti sunaikintas. Sąmoningasis AŠ niekada negali būti prarastas. Sąmoningasis AŠ savo individualumą įgyja būdamas atviromis durimis, per kurias AŠ ESU Esatis gali save išreikšti. Galėtume Sąmoningąjį AŠ palyginti su lęšiu, per kurį galima žiūrėti iš abiejų pusių. Esatis gali išreikšti save per lęšį ir gali patirti materialų pasaulį – iš vidaus. Tačiau Sąmoningasis AŠ iš tiesų turi laisvą valią ir jo užduotis yra daryti pasirinkimus, remiantis ta perspektyva, kurią jis turi būdamas įsikūnijime.
Sąmoningasis AŠ negali tiesiogiai sąveikauti su fiziniu kūnu, nes materijos vibracijos šiuo metu yra labai žemos ir tankios Žemės planetoje. Sąmoningasis AŠ turi susikurti indą, kuris galėtų tarnauti kaip tarpininkas tarp jo paties ir kūno. Šis indas turi keturis komponentus: identiteto, mentalinį, emocinį ir fizinį lygmenis. Galime tai vadinti keturiais proto lygmenimis.
Būtent šie trys aukštesnieji „kūnai“ ir sudaro indą, kurį dauguma religinių ir dvasinių mokymų vadina siela.  Daugelis dvasinių mokymų sako, kad siela buvo sukurta dvasinėje karalijoje ir kad ji nusileidžia į fizinius kūnus per daugelį gyvenimų.  Tačiau šis mokymas negali pilnai paaiškinti, kodėl kai kurios sielos yra linkusios į tokį nežmonišką blogį, kai tuo tarpu kitos sielos yra linkusios tik į gėrį.
Tai paaiškėja tuomet, kai suvokiate, kad Sąmoningasis AŠ sielą susikūrė per daugelį gyvenimų. Būtent Sąmoningojo AŠ pasirinkimai nustato sielos parametrus ir apsprendžia, ar ji bus linkusi į blogį ar į gėrį. Dievas nesukūrė Hitlerio ir Stalino blogais; blogais jie tapo savo per daugelį gyvenimų daromų pasirinkimų dėka.
Iš čia taip pat atsiranda svarbus skirtumas, kad dvasinio kelio tikslas nėra ištobulinti sielą. Tikslas yra toks, kad Sąmoningasis AŠ privalo atiduoti sielą, idant galėtų pakilti. Tai pasidaro svarbu, kai šalia to dar pridedate žmogiškojo ego koncepciją. Ego yra sielos dalis ir jis save apibrėžia kaip atskirą būtybę. Ego niekada nesugebės matyti savęs vienovėje su AŠ ESU Esatimi. Tačiau Sąmoningasis AŠ negali to daryti, kol į gyvenimą žvelgia per ego ir sielos suvokimo filtrą. Daugelis žmonių yra taip stipriai susitapatinę su ego ir siela, jog mano, kad būtent juose ir yra įtvirtintas tikrasis jų individualumas.
Net ir kai kurie dvasios ieškotojai galvoja, jog turi ištobulinti šį išorinį individualumą ir priversti jį paklusti tam tikram standartui, kurį nustato jų dvasinis mokymas. Tai yra klaidingas tikėjimas, kuris gali jus labai ilgam uždaryti aklavietėje. Iš tiesų tikrasis kelias į Kristiškumą yra sugrįžti į grynąją sąmonės būseną, su kuria Sąmoningasis AŠ pirmą kartą nusileido (jei netapsite kaip maži vaikai, negalėsite įžengti į karalystę), palaipsniui nusimetant ego ir sielos elementus. Pagal čia mano pateiktą apibrėžimą, siela yra Sąmoningojo AŠ sukurtas indas ir ji yra sukurta iš energijų, kurios vibruoja materialios karalijos lygmenyje (identiteto, mentaliniame, emociniame ir fiziniame lygmenyse). Šios energijos iš pradžių nusileido iš AŠ ESU Esaties, ir jūs augate jas perkeisdami, idant jos galėtų pakilti ir tapti jūsų kauzalinio kūno dalimi.
Kai sakau, kad Sąmoningasis AŠ privalo atiduoti visus sielos indo aspektus, turiu omenyje, jog jis turi atiduoti visus prisirišimus prie sielos ir bet kokį tapatinimąsi su ja. Taip pat sakiau, kad Dievas padarė jus atsakingais už tai, kam naudojate savo energiją, ir kad visa žemesnėmis vibracijomis persigėrusi energija privalo būti perkeista, kad taptumėte laisvi pakilti. Eidami keliu į Kristiškumą, keliate visų žemesniųjų energijų, esančių jūsų sielos inde, vibracijas, o tai reiškia, kad šios pakilusios energijos prisideda prie jūsų kauzalinio kūno momentumo.
Žmonėms, kurie yra žemyn traukiančiame sūkuryje, situacija yra kitokia. Jie savo sielos inde kaupia vis daugiau ir daugiau žemų energijų. Kadangi panašus traukia panašų, milžiniškas iškreiptų energijų kiekis energetiniame Žemės planetos lauke sukuria magnetinę trauką jūsų asmeniniam energetiniam laukui. Tai priverčia energiją lėtai sunktis iš jūsų arba, jeigu patiriate didelę trauminę situaciją, jūsų sielos indo fragmentas iš tiesų gali atplyšti ir „pasiklysti,“ pavyzdžiui, emocinėje karalijoje.
Kas tuomet tiksliai reinkarnuojasi? Kuri mūsų dalis yra mirtinga ir kuri nemirtinga?
Tai buvo Sąmoningasis AŠ, kuris iš pradžių nusileido iš dvasinės karalijos, ir tiktai Sąmoningasis AŠ gali pakilti atgal į šią karaliją. Kai Sąmoningasis AŠ susikuria sielą, jis nešasi šį indą su savimi iš gyvenimo į gyvenimą, tad reinkarnuojasi Sąmoningasis AŠ kartu su siela. Ego taip pats seka paskui jus iš gyvenimo į gyvenimą.
Savo gryniausioje formoje, siela yra AŠ ESU Esatyje įtvirtinto individualumo atspindys, ir šiuo atveju galime kalbėti apie tyrą sielą. Tokia siela tarnaus Sąmoningajam AŠ kaip labai geras indas, kurio dėka jis galės būti bendrakūrėju per fizinį kūną. Siela vis dar tebebus sudaryta iš materialios karalijos energijų, ir būtent dėl to pakilimo procese turėsite ją palikti. Kaip sakiau, energijos turės būti perkeistos ir taps jūsų „turtais, sukrautais danguje.“ Kaip jau minėjau, amžinoji jūsų esybės dalis yra AŠ ESU Esatis. Sąmoningasis AŠ yra tąsa, kurią dvasinis aš susikuria, kad galėtų patirti materialią karaliją ir tarnauti bendrakūrėju su Dievu. Nors Sąmoningasis AŠ yra dvasinio aš tąsa, jis nėra sukuriamas su pilnu AŠ ESU Esaties suvokimu. Tai iš tiesų yra vienas iš Sąmoningojo AŠ tikslų – palaipsniui įgyti šį Dievo suvokimą per savo kelionę materialioje karalijoje. Kai Sąmoningasis AŠ įgyja šį suvokimą ir suvokia, jog yra AŠ ESU Esaties tąsa ir Dievo individualizacija tik tuomet Sąmoningasis AŠ gali pakilti į dvasinę karaliją ir pasiekti nemirtingumą, susivienydamas su savo AŠ ESU Esatimi. Sąmoningasis AŠ, tikrąja to žodžio prasme, įsilieja atgal į AŠ ESU Esatį, tačiau Esatis tampa daugiau dėl kelionės, kurią nukeliavo Sąmoningasis AŠ.

ir dar apie ego : Ego gimė tuomet, kai Sąmoningasis AŠ ėmė tikėti atskirties iliuzija ir ėmė laikyti dualistinius melus tikrove. Į ego galima žiūrėti kaip į savasties jausmą, kuris yra jūsų pirminio savasties jausmo pakaitalas. Pradžioje jūs save laikėte dvasine būtybe – savo šaltinio, savo Kūrėjo tąsa. Ego niekada nesugebės tuo save laikyti ir nesugebės priimti šio tapatumo, kadangi yra gimęs iš dualizmo, yra gimęs iš atskirties. Ego neturi savimonės, tačiau jis sukuria filtrą ir kai Sąmoningasis AŠ žiūri į save per šį filtrą, jis tiki, kad yra mirtinga būtybė, kuri yra atskirta nuo išorinio Dievo (ar netgi, kad toks Dievas neegzistuoja)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

02 Vas 2019, 18:38

Iš esmės labai esminių prieštaravimų, lyginant su Vedomis neradau :)

Apie ego irgi viskas kaip ir teisingai, tiesiog klausimas, ar iš tiesų mes pradžioje buvom tyri, ar patekom į materialų pasaulį jau su netikru ego. Tai yra neatsakomas klausimas, bet principai neprieštarauja Vedoms. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

02 Vas 2019, 23:58

Iš dalies atsako.

"Dauguma žmonių žino, kad fizinis kūnas yra sukurtas pagal informaciją, kuri yra saugoma genuose, DNR. Tačiau dalykas, kurio dauguma mokslininkų dar nesuvokė arba nepripažino, yra tas, kad dalis DNR saugomos informacijos gimė žmogaus prote. Žmogaus protas įspaudžia informaciją į DNR molekules, tad pats fizinis protas yra veikiamas sąmonės.

Kad neįsitrauktume į ilgą techninę diskusiją, norėčiau sugrįžti prie pirminės savo minties. Kai yra pradedamas fizinis kūnas, tėvų DNR saugoma informacija yra suliejama į viena ir iš jų yra suformuojama vaiko kūno matrica. Jeigu abu tėvai yra nusileidę į mirties sąmonę, DNR saugoma informacija bus šios žemesniosios sąmonės būsenos atspindys. Jų pradėtas kūnas nebus harmonijoje su tobula fizinio kūno matrica. Vaiko kūno matrica nepataikys į taikinį. Būtų galima sakyti, kad vaikas bus pradėtas ir gims nuodėmėje.
Pirmapradės nuodėmės koncepcija turi pagrindimą realybėje. Kai tėvai yra įstrigę mirties sąmonėje, jų vaikai bus pradėti nuodėmėje, tai reiškia, jog jų kūnai neišreikš Dievo tobulumo. Nuo pat pradžių vaiko kūno matrica nepataikys į Dievo tobulumo taikinį. Atkreipkite dėmesį, jog tai nereiškia, kad fizinis kūnas yra iš prigimties netobulas ar nuodėmingas. Dievas sukūrė tobulus kūnus, ir kai žmonės pakels savo sąmonę, jų kūnai vėl išreikš šį tobulumą. Kadangi kūnas nėra iš prigimties nuodėmingas, pirmapradės nuodėmės koncepcija nusako laikiną reiškinį."
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

03 Vas 2019, 13:26

Iš dalies atsako.
Iš kurios pusės pažiūrėsi. BG:
"Kai gyva esybė susiliečia su materialia kūrinija, amžina gyvos esybės meilė Krišnai, susidūrusi su aistros guna, virsta geismu. Kitaip sakant, meilės Dievui jausmas virsta geismu, kaip pienas, įmaišius į jį rūgštaus tamarindo - jogurtu. Nepatenkintas geismas perauga į įniršį, įniršis - į iliuziją, o iliuzija pratęsia materialųjį egzistavimą"
Taigi viskas yra užprogramuota - tokios šio žaidimo taisyklės. Jeigu dživa pasirenka avidiją, ji susidurs su materialiom energijom ir įgaus geismą, netikrą ego ir t.t. Dživa, pasirinkusi avidiją, pabėgti nuo materialių gunų gali tik pilnai išsivadavusi. 
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

03 Vas 2019, 13:42

Kiek suprantu, "atma" ir "dživa" yra tas pats. Dar kartais vartojamas terminas "dživatma".

Termino "atma" reikšmės gali būti siauresnės ir platesnės. Iš esmės tai reiškia dvasinę sielą, bet platesne prasme terminas gali apimti ir subtilų bei fizinį kūnus.

Dvasinė siela tobulumo būsenoje turi savo dvasinį protą, dvasinį intelektą, dvasinius jutimus, dvasinį kūną.

Materialioje egzistencijoje ją uždengia:
klaidingas ego ("aš esu materijos kūrinys", aš esu tas ir tas pagal fizinį kūną ar pan.)
materialus intelektas
materialus protas
materialios juslės
fizinis kūnas (jeigu gyva esybė yra žemiškose planetose, ar pragarinėse grubiosiose planetose).

Subtilus ir fizinis kūnas gaunami pagal karmą, o pradiniu kritimo į materialią egzistenciją momentu pagal sielos pasirinkimo ir Aukščiausiojo valios derinį.

Kaip dvasinė siela gali susisieti su tuo, kas yra materialu? Toks klausimas užduodamas Šrimad Bhagavatam. Reiktų paieškoti kurioje vietoje, dabar nerandu (edit: lyg ir šita vieta https://www.vedabase.com/en/sb/3/7/5 ) . Apskritai, Šrimad Bhagavatam daug ir smulkiai kalba apie sielą ir kaip viskas veikia, tai vienoje, tai kitoje vietoje. Reikia eiti per visus skyrius, žiūrėti: https://www.vedabase.com/en/sb

Sinonimų indeksas gali praversti: https://www.vedabase.com/en/synonyms-in ... on=&page=3
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 14 ir 0 svečių