• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

18 Bir 2017, 16:06

Kaip viksta tas nuskanavimas .

Patc zmogaus materialus kunas savaime negali veikti kaip jam sautu i galva..
Vadinasi yra materialaus kuno veiksmu uzsakovas . Klausimas kas uzsako .
Dziva ar paramatma .

Yra toks lektorius Vradzendra Kumar prabhu . Jis vienoje savo paskaitoje sako kad zmogaus subtilus kunas yra dzivos projekcija .

Kadangi as stengiuosi praktikuoti nerima i save kaip i dziva man svarbu zinoti kaip tai sukonstruota .
Pasak to rusu lektoriaus tie du blokai manas (protas ) budhi ( intelektas ) , butinai aptarnauja kad ir kokiu " dievu " dziva noretu pasijausti .
Konkursas " grozio karaliene " , kad ir "mis visata " . Prasau , protas su intelektu butinai suorganizuos . Salies prezidentas , prasau . Kontroliuoti nors ir visa planeta , jokiu problemu --- tie du aptarnaus bet koki dzivos ir klaidingo ego posta . Galu gale , jei tai butu rimto bhakto pozicija , nedgi jei bhakta istikruju pasieke dzivos lygi ( nusvitimo ligmuo ) , vistiek tie du manas ir budhi uzprogramuoti dirbti iki galo .

Kaip yra sukonstruota va ta vietele kur turetu buti riba tarp materijos ir antimaterijos . Juk butinai yra ta riba .
O dabar patc svarbumas .
kaip subtilus kunas perima dzivos nuorus kad juos realizuoti materialeme pasaulyje
? Kaip tai dirba ? Ar cia be paramatmos nesuvokiamos galios neapseinama ?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

18 Bir 2017, 18:49

Čia labai sudėtinga tema turbūt... :)

Paprasti norai, be abejo, daugiausiai yra sąlygoti materialių gunų. Jų nuolatinis veikimas labai apsunkina tiesos ir savęs atradimą. Jei iš vidaus eina tam tikras vidinis balsas - dažniausiai tai Paramatma. Taip ir vyksta kova tarp jos ir mūsų apsiteršimo, kurį dar labiau apsunkina materialios energijos. 

Komandą veikti fiziniam kūnui teoriškai turėtų duoti dživa, bet realybėj , kaip ir sakiau, ją valdo Paramatma ir materialios gunos. :) Kaip įvyksta būtent tas perdavimo momentas, čia turbūt labai sunkus klausimas. 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

19 Bir 2017, 10:47

Kazimierai, Jus uzduodate labai sudetingus klausimus.
As nepraktikuojantis, tai mano komentarai nera privalomi ir butinai teisingi.
Vel tenka prisiminti Avidja, kuri kyla is Dievo valios.
Jiva zvilgteli i Avidja nusisukdama nuo dievo ir gaunasi visa materiali visata, iskaitant subtilu kuna.
Del Jivos veikimo metarialiame pasaulyje.
Bhagavad Gita:
Jiva neveikia, nei ji pati zudo, nei mirsta, nei skatina zudyti.
Veikiant gunoms isisamonink - tai veikia tik gunos, o jiva neveikia.
Raso, kad zmogus negali saves laikyti veiksmu priezastimi.
Srimad Bhagavatam 6 giesme:
Galutinis veikejas yra Dievas, ar veiktu Pats, ar skatintu veikti kitus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

19 Bir 2017, 15:59

Taip , yra dar ir gunos .
Patc stebiuosi kaip galejau tai pamirsti.. Turbut todel kad jau keli menesiai kai nelaikiau rankose Bhagavat Gitos .
Klausausi daug paskaitu bet vis tik knyga yra knyga . Ir dar skaitymo privalumas tiesiog is knygos tas kad jei kokios vietos nesupranti , gali skaityti ir vel ir vel isnaujo skaityti-mastyti kol tau paaiskes..

Taip Aidai , dziva neveikia bet dziva jaucia . Tai viena is dzivos savybiu . Yra dar dvi : egzistuoti ir mastyti ( galimas dalykas kad suklydau del tu triju dzivos savybiu bet visada mane moke vaisnavai kad yra trys bent jau pagrindines dzivos savybes . ) .

Dekoju brangus bhaktai uz potenciales mintis..
Dar parasysiu tam lektoriui ( Vradzendra Kumar prabhu ) del sios temos klausimo . Filosofijoje jis labai stiprus . Visa gyvenima jis nebuvo bhakta , krisnos samone pradejo praktikuoti maz-daug budamas trysdesimties bet jam ir iki krisnos samones visada labai patiko filosofija .
Parasysiu jam butinai tik pramoksiu rasyti rusiskai gramatine prasme..
Turbut tokia jau mano karma kad visa gyvenima butinai rasau su gramatinem klaidom .
Galu gale , negi taip sunku rasyti taisiklingai..
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

19 Bir 2017, 22:44

Kazimierai, puikus ziniu saltinis yra cia:

http://www.bhakti-kursai.lt/temos.php?limit=5
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

23 Bir 2017, 15:07

As rasiau : " Taip Aidai , dziva neveikia bet dziva jaucia . Tai viena is dzivos savybiu .
Yra dar dvi : egzistuoti ir mastyti ( galimas dalykas kad suklydau del tu triju dzivos savybiu bet visada mane moke vaisnavai kad yra trys bent jau pagrindines dzivos savybes . ) " .

Pataisymas : Prisiminiau kada svamis Caitanja Candra Caran sake kad dziva jaucia skyria ir masto . Jos savybe skirti dvasia nuo materijos . Ji mato kur materialus pasaulis o kur dvasinis .
O egzistuoti tai as is saves pridejau nes man tai neissenkamas dziaugsmas kad dziva visada bus ateity , ji ne materialus kunas . Kokybine prasme ji JI visada tokia pati .
Zinot pasakyma --- amzinybes skonis . Taip , tai dzivos skonis .

Karta vienas jaunas zmogus nusipirko is knygu platintojo bhagavat gita ir perskaite ta vieta kur krisna vardija Ardzunai sielos savybes .
Tas vaikinas taip apsidziauge perskaites kad siela amzina , visada tokia pati , ji nezusta nuzudzius kuna kad pasoko iki lubu ir isbeges i gatve pradejo sakyti tai ir rodyti pirstu ta vieta bhagavat gitoj kur parasyta kad siela nemirsta , kad ji amzina , praeivems . Ant tiek jam buvo tai svarbu...

Kur cia neisprotesi geraja ta zodzio prasme suvokes tai......

Aidai , esu dekingas uz nuoroda . Kaip gerai , net galima telefonu klausti .
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

23 Bir 2017, 16:57

Prasom, Kazimierai.
Tegul suteikia tai Jums dvasine nauda.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

07 Kov 2018, 22:29

Aš rašiau:
"Dar parašysiu tam lėktoriuj (Vradžendra Kumar prabhu) dėl šios temos klausimo".

Tai va,gavau Jo atsakymą į mano klausimą kaip materialus kūnas perima dživos norus ir juos realizuoja materialeme pasaulyje. Versti neversiu nes man tai užtruks (prastas aš vertėjas..) bet parašysiu kaip supratau.
Reiškia,dživa čia materialeme pasaulyje veikia norėdama tam tikrų dalykų. Tai jos vidinis užsakymas. Paramatma ,mato dživos norus ir žino ko dživa nusipelno iš savo praeities,duoda komanda materialioms gunoms tuos norus realizuoti pagal dživos karma.

Forume форум кришна.ру ta mano tema-klausimas vadinasi "Дживы здесь недействуют" (čia tiems kas supranta rusiškai)

Ramios naktelės.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 08:26

Aš rašiau:
"Dar parašysiu tam lėktoriuj (Vradžendra Kumar prabhu) dėl šios temos klausimo".

Tai va,gavau Jo atsakymą į mano klausimą kaip materialus kūnas perima dživos norus ir juos realizuoja materialeme pasaulyje. Versti neversiu nes man tai užtruks (prastas aš vertėjas..) bet parašysiu kaip supratau.
Reiškia,dživa čia materialeme pasaulyje veikia norėdama tam tikrų dalykų. Tai jos vidinis užsakymas. Paramatma ,mato dživos norus ir žino ko dživa nusipelno iš savo praeities,duoda komanda materialioms gunoms tuos norus realizuoti pagal dživos karma.

Forume форум кришна.ру ta mano tema-klausimas vadinasi "Дживы здесь недействуют" (čia tiems kas supranta rusiškai)

Ramios naktelės.
Šiuo metu kaip tik šitos realizacijos ir ateina - kad absoliučiai nieko mes čia nevaldom: nei savo norų, nei rezultatų. Kai matai skubančius, kenčiančius, siekiančius žmones, kartais taip gerai matosi, kad jie išvis patys nesupranta nei ko nori, nei kodėl nori, nei kaip to pasiekti, nei kokie to rezultatai. Atidirbinėja savo karmą ir tiek, patenkina kažkokius minimalius norus, bet iš tikrųjų gauna daugiau kančios ir prisikuria naują karmą.

Mes jau galime šiek tiek susivokti, belieka nors kiek suvaldyti protą ir ydas. Eidami dvasiškai gaunam didesnes pamokas už viso to nevaldymą :)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 11:38

Kazimieras rase:
Patc zmogaus materialus kunas savaime negali veikti kaip jam sautu i galva..
Vadinasi yra materialaus kuno veiksmu uzsakovas . Klausimas kas uzsako .
Dziva ar paramatma .

As Esu arba Jiva, arba tiesiog Buvimas yra sakralus ir kaip buvo pamineta Bhagavad Gita'oje ar kituose sventrasciuose nesaistoma materialiu veiksmu ir desniu. Tai tiesiog Dieviskoji butis. Jei nusileidus i materialu pasauli grubaus kuno valdyti neimanoma, ne jai skirta valdyti visus kuno cheminius procesus, klausa, skoni, rega, visa nervu sistema. Ji patalpinama i inda kuris vadinamas siela arba subtiliuoju kunu, per kuri ir saveikauja su grubiuoju kunu. Siela susideda is 4 elementu, kuriu nepamenu tiksliai. Gal tai jausmai protas intelektas ir samone?. Jie jau saistomi gunu del kuriu Jivos indas (siela) gali itrukti. Jiva teka is indo t.y. praradinejamas rysys.Tuos itrukimu simtomus laikinai bandoma uzmaskuoti alkoholiu, tabaku, daiktais ir t.t. Pildomas indas siekiant panaikinti neaisku ilgesi ir nerima, kuris yra ne kas kita kaip Dievo ilgesys. Cia jau darbuojasi Ego... Tik viena Jiva nusileisdama i si pasauli zino is Paramatmos savo vidini ir isorini Dievo plana. Todel dangiskaji plana galime zinoti esant sveikam sielos indui kuriame saugoma Jiva.
Galite ir pakritikuoti, aprasiau savais zodziais kaip tai esu isisamonines...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 12:14

Oli, šiaip turbūt teisingai daugmaž aprašėt, bet reikia atskirti sielą ir džyvą. Šios sąvokos kartais tapatinamos, nors tai ne visada reiškia tą patį. Subtilaus kūno (kai kada tai tapatinama su siela) elementai turbūt ir yra intelektas, jausmai, sąmonė, protas, bet pačios džyvos elementai - tai nežinau :)

Nors turbūt taip ir aprašėt viską, Oli, pats nesupratau:)
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 12:35

Taip ir parasiau, Dziva vedose, kitur tai As ESU Esatis, Buvimas, Dieviskoji samone. Siela tai subtilus kunas, jie atskiri visur kur rasiau. Krikscionybeje daugeliui siela ir jos isganymu viskas ir uzsibaigia ir tai pakankamai daug :). Apie Dzyva kaip tokia neuzsimenama arba viskas suplakta i viena.Cia velgi tik labai asmeniskos izvalgos, spejimai. Aidas geriau tokius dalykus komentuoja...
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 14:09

Pagal Srimad Bhagavatam dvasines zinias gali skleisti tik brahmanai.
Krikscionybeje kunigai ir teologai.
As toks nesu, del to forume dalyvausiu minimaliai.
http://www.bhakti-kursai.lt/
http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/index.html
Susidaro ispudis, kad Krikscionybeje siela yra laikoma subtilusis kunas. Stai gyvunai laikomi be sielos, nes jie neturi esminio dalyko - proto, sugebancio priimti Dievo zinia. Gyvuno valgymo nuodeme naikina padekos malda. Be to, Manu samhitoje rasoma, kad sudra uz uzdrausto maisto valgyma nuodemes neuzsitraukia.
Edit: o krikscionis galimai galima laikyti sudromis, nes jie vaisiju, ksatriju ir brahmanu pareigu, kaip jos aprasytos Srimas Bhagavatam 7 giesmieje, nevykdo.
Edit2: ir mes visi cia sudros arba anapus varnu, nes neatitinkame Srimad Bhagavatam standartu. 
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 17:29

Su tom varnom tai man irgi neaisku. Ar galima pilnai jas taikyti siuolaikineje visuomeneje. Vedos labai jau senos. Tikriausia ne be reikalo i pasauli nuzenge Caitanja.
Aidai, rasote kad dvasinias zinias gali skleisti tik brahmanai, kunigai ir pan. Gal but, nesigincysiu. Bet diskusijos galimybe islieka.
Paskaitinejau viename tinklalapy kunigu atsakymus i pasaulieciu klausimus, noras ten semtis dvasines isminties dingo...Gal but per mazas as ir neuzaugau iki tu atsakymu lygio bet paprasciausia intuicija sako kad ieskoti reikia kitur...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 19:17

Nors Aidas teisus, visiškai pritariu Oliui :)

Manyčiau kiekvienas sveiko proto žmogus, turėdamas Vedines žinias ir paklausęs, ką vidutiniškai kalba kunigas, pasidarytų tokias pačias išvadas kaip ir Olis. Išskyrus Aidą, kuris yra ortodoksas :))
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 20:50

Aidai,kažkur šiame forume rašėte kad negalima valgyti kiaulės, karvės, arklio. Kodėl negalima kiaulės?
(Atsiprašau,gal ne i tema..)
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 21:39

Aidas rašė:
"Be to, Manu samhitoje rasoma, kad sudra uz uzdrausto maisto valgyma nuodemes neuzsitraukia"


Koks tas uždraustas maistas? Jei mėsa, žuvis tai i ta saraša ar įeina karvė, jautis ir veršiukai?
Ar kuris mokytojas,praktikuojantis bhakti joga patvirtina kad šudra valgydamas uždraustą maistą,nuodėmes neužsitraukia?

Aidai,gal tas manu samhitos pasakymas taikomas vedinem laikui,o ne mūsų dienai..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

08 Kov 2018, 22:40

Jei Aidas prijauciantis ortodoksas tai man daug kas paaiskeja. As labiau linkstu i gnosticizma. Visi skirtingi - visi lygus :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

09 Kov 2018, 06:46

Manu samhita auksciau mokytojo, kaip ir Bhagavad Gita ar Srimad Bhagavatam.
Kiaules draudzia valgyti Judaizmas ir Islamas.
As turejau minty aukstos samones gyvunus. Vistos, pavyzdziui, pries mirti nieko nenujaucia.
Varnos ivestos siu laiku tipo visuomenei. Tobulesniuose amziuose ju nebuvo.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

09 Kov 2018, 13:04

Peršasi tokia logika kad Dvasiniai Mokytojai praktikuojantis Autoritetingą,priklausanti paramparai bhaktį jogą yra neskaite to kas parašyta manu samhitoje ,konkrečiai to kad šudra neužsitraukia nuodėmės jei valgo uždraustą maistą. Ar tie Mokytojai visa tai yra skaite tik bėda ta kad klaidina žmones sakydami kad negalima žudyti,negalima žudyti. Žudyti tai blogai..
Tikslas visada turi būti aiškus.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 19 ir 0 svečių