Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

14 Lap 2016, 20:42

Ėjimas dvasiniu keliu daugiau savarankiškai per intelektą yra vadinama džnana joga. Taip pat yra karma ir bhakti joga, aprašomos Bhagavat Gitoje.

Nors sakoma, kad Kali amžiuje pati veiksmingiausia yra bhakti joga, bet kitos jogos yra glaudžiai susijusios. Karma joga skatina mąstyti apie Dievą ir darbo rezultatus skirti Dievui. Džnana joga arba tiesiog filosofija religiją apsaugo nuo fanatizmo, padeda pažinti save ir ydas. Prašokti kitas jogas ir eiti tiesiai į bhakti, tai panašiai kaip peršokti materialias gunas ir eiti tiesiai į transcendenciją. Tai tiesiog neveikia.

Karma joga - aukoji savo darbo rezultatus Dievui, per intelektą  puikiai pažįst savo ydas (džnana joga) o tada palaipsniui vystosi ir bhakti. Natūraliai. Gal ir klystu, bet , man atrodo, kad praktikuoti vien tik bhakti jogą, be kitų jogų, net neišeina. Bhakti joga yra tarsi vyšnia ant torto, o pradžioje turime daug dėmesio skirti ir kitoms jogoms.

Žinoma, dvasinis kelias yra labai subtilus procesas. Aš tikrai nekvalifikuotas kalbėti apie procesus, kurie vyksta kartojant Maha matrą. Aš pats esu pajutęs mantros galią. Tiesiog pats daugiau einu per intelektualinį kelią, kuris man yra artimesnis ir matau, kad šis kelias taip pat gali būti veiksmingas, bent iki tam tikro lygio.

Norint tobulėti reikia praktiškai visko: ir pareigų vykdymo, ir blogesnės karmos, ir šventraščių, ir mantros, ir intelekto, ir tarnystės, ir malonės - visko reikia. Net vieno iš šių faktorių nebuvimas gali gerokai pristabdyti tobulėjimą.

Nieko naujo nepasakiau, tiesiog šiaip pamąstymai... bhakti - tai siekiamybė, o kelyje link to, reikalingi labai įvairūs įrankiai.
 
VmVts
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 21:38

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

18 Lap 2016, 12:26

Viliau :) aš irgi einu panašiu keliu, kaip ir tu :) Bahgti jogos kelias man pažįstamas, nors buvo gerokai senai :) man norėjosi gilaus suvokimo, sau atsakyt į klausimą, "kas aš esu iš tikrųjų?" "kodėl būtent esu toks?" "kas aplink mane?" "kodėl turiu tokius tėvus?" "kokios yra mano nuodėmių priežastis?" "kodėl dažnai elgiuosi būtent taip?" "kodėl bijau?" "ir išvis ką aš čia veikiu?" "kokia mano ligos priežastis?" "kodėl aš taip nieko neatsimenu" "ir iš vis kas realiai valdo pasaulį?" "kodėl tiek daug neteisybės" "kodėl nedorėliai ryja teisiuosius?" "ir kodėl toks susiskaldymas tarp religijų ir pačių religijų viduj". Va kokių atsakymų ieškojau. Man prireikė apie dešimt metų kol pavyko rast atsakymus :) Bahgti joga man nedavė atsakymų :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

18 Lap 2016, 14:24

VmVts, tai koks kelias padėjo atsakyti į klausimus? Intelektualinis? Visgi tikslaus atsakymo mes gauti negalim - žmogaus protui visatos dėsnių niuansų niuansėliai yra neįkandami. Aš nesu tikras, kad šitų atsakymų ieškojimas yra labai svarbus tikslas. Čia panašiai, kaip gilintis, kaip veikia krautojakos sistema, nors galutinis atsakymas vis tiek slypės ir atomuose, ir energetiniam kūne, ir dar daug giliau.

Taip, save pažinti reikia. Ypač savo ydas ir pažinus dirbti su jom per intelektą.

Bhakti jogoje labiausiai akcentuojama mantra, dievybių garbinimas, giedojimas ir t.t.  Intelektinis darbas su savim nėra priskaitomas bhakti jogai, jei klystu, mane pataisykite. Gal čia vėlgi, kaip pažiūrėsi... O aš manau, kad intelektas yra labai svarbus įrankis ir juo naudotis turėtų visi, kas jaučia, kad jiems tai priimtina ir atneša rezultatų.

Man visada atsikreipia dėmesys į mūsų ribotumą. Filosofai kai kada labai gerai mąsto, bet atmetus Dievą, jų mąstymai netenka didelės dalies prasmės. Tuo tarpu kiti yra pakankamai atsidavę Dievui, bet neturėdami skvarbaus intelekto negali greitai tobulėti. O kas turi intelektą, turi tikėjimą Dievu, nors yra geriausioje padėtyje, bet turi ir savų trukdžių, pavyzdžiui, puikybę, kurią intelektas ir turėtų suvaldyti. 

Šiaip ką aš parašiau čia irgi yra tik spekuliacijos, juk ir šventraščiuose parašyta, kokia maža žmonių dalis gali realiai eiti pas Dievą. Aš tą suprantu tiek logiškai, tiek intelektualiai. Ir pats nemanau, kad per gyvenimą sugebėsiu išvystyti didžiulį potraukį Dievui. Pilnai buvimas dorybėj, ydų sukontroliavimas yra labai aukštas lygis. O įsiliejimas į Dievišką beasmenę energiją yra ultra hyper nerealus pasiekimas, nors sakykim pagal kai kuriuos šventraščius tai yra šiek tiek numenkinama. Su kuo lyginsim:)

Tai lieka klausimas, kiek Maha mantra gali suteikti potraukį Dievui, kiek mes turim dirbti papildomai. Žinoma, turim, tą labai akcentuoja ir Donatas. Tiesiog galbūt dauguma prisiklausę aukščiausių standartų net nelabai supranta, kokie jie aukšti ir iš to kyla tam tikrų problemų...
 
VmVts
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 21:38

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

18 Lap 2016, 16:39

O kaip tu supranti intelekto vystymą? :) Aišku viena, intelektas yra aiškus mąstymas, randant sprendimą gyvenime? Kaip galima vystyti intelektą? Tu man atsakyk į šitą klausimą, po to atsakysiu, kaip suprantu :) Ar intelektas yra kažkoks supratingumas, teisingas samprotavimas? 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

18 Lap 2016, 20:55

Aplenkiant sąvokas, kas yra intelektas, intelekto rūšis ir panašiai, dvasiniam kelyje intelektas - tai gebėjimas suprasti kuo objektyvesnę tiesą, matyti sąsajas tarp visko, nes tiek materialus, tiek dvasinis pasaulis yra sukurtas panaudojus tobulą programos kodą.

Kaip lavinti intelektą? Mąstymai, analizės, kontempliacijos turint tam tikrą žinių bagažą atskleidžia sąsajas, ryšius tarp objektų. Pradedi matyti , pavyzdžiui, ydų veikiimo mechanizmą ir tai suteikia kozirius, kovoje su jom.   Bet kokiu atveju intelektas yra reikalingas padaryti išvadas iš karmos pamokų, klausimas tik kada intelektas bus pajėgus padaryti teisingas išvadas, o kada reikės daugiau gauti per galvą. :)

Išties tai nėra taip ir sudėtinga, matyti grubius ryšius tarp veiksmo ir atoveiksmio. Žmonėms paprastai sunkiau yra susieti daugiau dalykų.  Čia reikia pilno intelekto rinkinio: emocinio, loginio mąstymo, strateginio ir tt ir galų gale viską susieti ir padaryti kuo objektyvesnes išvadas. Tai viską mokant daryti ir stebint aplinką gali kiekvienąkart įsitikint gamtos dėsnių tikslumu ir kiekvienas gyvenimiškas įvykis tavo aplinkoje tampa tarsi tavo paties patirtimi.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

18 Lap 2016, 21:16

Intelektui vysyti per gilumines analizes reikalingos ir žinios, ir dvasinė patirtis.  Panaudojus atmintį galiu prisiminti meditacijos, kontempliacijos potyrius, kurie materialų pasaulį iškart paverčia iliuziniu, bet jei ta patirtis bus labai sena,  bus vis sunkiau tai realizuoti. Vien intelekto neužtenka tobulėjimui. O be gilaus realizavimo apie iliuzinį pasaulį,  intelektas negalės duoti pilnavertį rezultatą kontempliuojant į , pavyzdžiui, ydas.

Aš pats nors ir žinau šį bei tą, jaučiu ir žinių trukūmą, nes kai žinios yra šviežios ir tupi "pirmuose stalčuose" intelektinės realizacijos būna labiau susikristalizavusios ir gilesnės.

Išvados tokios, kad jei žmogus turi pilną intelektinį komplektą, turi daug žinių, medituoja ir tt, tobulėjimas yra neišvengiamas. Žinias galima gauti, medituoti galima išmokti, vat intelektą turi tokį, kokį turi ir jį lavinti yra labai sudėtinga. Aš neturiu erdvinio mąstymo  intelekto ir jaučiu, kad yra neefektyvu  bandyti jį lavinti. Neduota ir viskas. :)
 
VmVts
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 21:38

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

19 Lap 2016, 15:23

Įdomiai sujungta, intelektas ir meditacija :) tiesos ir savęs pažinime su intelektu grentinti nesiryžtų :) nebent praeitis informacijos suvokimas :)intelektą naudoti galima įvardinat viduje pasirodžiusią informaciją :) ją perteikti ir išanalizuoti :) bet jeigu remtis tik intelektų pažinimę, tai nieko nebus:) galiausia privęs prie nusivylimo ir jokio rezultato neduos, bet jeigu totalus savęs pažinimas vyksta be V-ies :) taip, duos efektą, net ir tai :) bet į gylų suvokimą nenuvęs :) tiesiog įvyks susitraukimas, kad ir kaip bebūtų visi mes turim psichologinį aš, ego, karmą ir galiusia pasekmę nuodėmę :) mes jau su tuo ateinam :) ir tas neišvengiama, jeigu jau turim kūną, tai turim ir tai :) bet viskas mūsų viduje, jeigu savę iki galo pažinsime :) tuomet skinsime gyvenimo vaisius :) visos dvasines doktrinos daugiau ar mažiau mus veda į mūsų vidų :) o viduje mes randam viską D-vą, ego, aš, karmą, nuodemės, piktą, gerą, sveiką protą, sveiką kūną>sielą<Vieš-tį. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

19 Lap 2016, 16:47

Įdomiai sujungta, intelektas ir meditacija Paveikslėlis tiesos ir savęs pažinime su intelektu grentinti nesiryžtų
Tai apie tai ir rašiau, kad intelektas padeda suvokti kuo objektyvesnę realybę, kuri neįmanoma be meditacijos. Niekas nesako, kad vien intelektu galima pažinti objektyvią realybę.

Intelektas yra įrankis savęs ir aplinkos pažinimui, ir kai jau pasieki tam tikrą lygį, natūraliai norėsis kuo daugiau medituoti ir pažintį transcendentinę erdvę. Bet kol nėra potraukio, būtent intelektas gali tą potraukį didinti.

Aš tame ir kėliau klausimą, ar bhakti jogoj kelyje kai kuriais atvejais ne per mažai dėmesio yra skiriama intelektui, nes tai yra logiškas ir objektyvus dvasinio tobulėjimo įrankis.

VmVts, neatsakei, kokį kelią pats pasirinkai. :)
 
VmVts
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 21:38

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

19 Lap 2016, 17:13

Suprantu, tai ir siekiau tave papildyti :)
taip ir gavos :) tai jeigu galima apibrezti tai
dajana joga :) saves pazinimas :) ?? :) nors kai kur dar truksta man ziniu :) cia reik darbo, laiko ir kantrybes :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

19 Lap 2016, 17:27

Galima filosofuoti, kas yra objektyvi realybė, ir kiek ji atitolus nuo materialios sąmonės. Primityviai galima sutikti, na, taip yra Dievas, o galima išjausti egzistavimo stebuklą, didžiulį dėkingumą ar net meilę Dievui. Abiem atvejais tai yra ta pati tiesa, klausimas, kiek giliai tai suvoki. Tai lieka klausimas, kiek prasivalymo akimirkos būna arti transcendentinės sąmonės.

Šventraščiuose rašomi skačiai (tūkstančiais ar milijonais kartų didesnė meilė ) , mano nuomone, yra sąlyginiai. Kaip tai veikia, čia yra didelis klausimas, kurio niekas neatsakys. Galbūt nusimetus materialų kūną tiesiog yra kiti matmenys, galbūt yra dar begalės kitų priežasčių. Aš pats turiu realizacijų tam tikrų, bet ir be jų galiu teigti, kad žmogaus kūnas tiesiog neatlaikytų tokių skaičių. Bet ar žmogaus kūne mes galim tokią meilę (milijonus kartų didesnę) išvystyti?

Čia vat ir yra įdomus klausimas. Tų visų niuansų nerasi net šventraščiuose. Apie Bibliją ir panašiai net nekalbu, ten tiesiog dorybės energijos pagrindai.
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

03 Kov 2017, 17:02

Įdomi tema, esu girdėjas paaiškinimą tokį: Hatha yoga - sportiškiems, į fizinę veiklą linkusiems žmonėms, karma yoga - veikliems, socialiems, verslininko tipo žmonės, džnana - intelektualams, bhakti - tauriems žmonėms. Mano pamąstymais, jei kažkią yogą išmetus, dvasinis gyvenimas nebus sklandus. Gali dominuoti viena ar kita yoga, bet vienas ar kitas elementas turi būti. Tuo ir paremta varnasramos socialinė sistema (galiu klysti). 
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

03 Kov 2017, 23:45

Palyginimai tikrai geri, Insaideri:)

Kiekvieno situacija yra kitokia, kiekvienas esam individualus, bet vis tiek viskas susiveda į norą pažinti Dievą ir atsikratyti ydų. Jei tas noras yra tikrai didelis, natūraliai viskas vyks pagal tavo paties gabumus. Juk šalia mantros visada yra ir intelektualinės analizės, ir asanos, ir rezultatų skyrimas Dievui. Kiekvienas gali pasirinkti, ką daryti daugiau, ką mažiau.

O kai yra noras pažinti Dievą, tai natūraliai gyvenime nutinka tų situacijų, po kurių vis mokais, mokais, mokais. Polinkis į Dievą pas kiekvieną yra individualus, dažniausiai jau atsineštas iš ankstesnių gyvenimų.

Taigi esmė net ne pati joga, o tavo paties noras. Kažkas pusę gyvenimo pragyvenęs pasiturinčiai pagalvoja, kad kurių galų jis sumokėjo 10 000 eurų už sietyną, kurį kelias dienas po to kabino, ir to įkvėptas parduoda 1000m2 namą ir persikelia į mažesnį, o kažkas bodisi, jog ne tik tyrai nesugeba Dievo vardo ištarti, bet ir kiekvienas jo veiksmas suterštas egoizmu. Visi tobulėjam, bet sutikim, kad bhakti tikra i ne kiekvienam...
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

05 Kov 2017, 10:27

Įdomi diskusija.. Nors prisipažinsiu nelabai suprantu varnašramos idėjos ir principų. Bet tik todėl kad esu ribotas suvokime. Čia turbūt Sanaka Kumara prabhu (Saulius Dagys) daug galėtų papasakoti... Bet pati aštanga jogos - aštuoniapakopės jogos - sistema ir apibūdina aštuonis būdus kaip siekti tobulumo ir stiprinti savo ryšį su Dievu. Tai apima ir kūno sveikatą per, tarkim, hatha jogą. Veiklą/darbą kaip tarnystę Dievui - bus karma joga, ar stengiantis pažinti gjana/jnana/džnana joga - būtovės slėpinius. Aišku bhakti - tarnystės kelias - stovi ant aukščiausios pakopos. Bet ne tuo, kad jis tobuliausias, o tuo, kad mūsų laikmentyje sudėtinga išlaikyti dvasines praktikas tobulai tam, kad pasiekti išsivadavimą - mokšą. Kūnai yra užsiteršę visokiomis druskomis, šlakais ir kitais konservantais. Sąmonę teršia neramus protas. Galų gale mūsų kūnai nebetokie fizine prasme, kad galėtume laikytis tų pratimų, kuriuos buvo įmanoma atlikti Satya yugoje. Protas nėra ant tiek ramus, kad išlaikytų susikaupimą kokį vieną tūkstantį metų ir ne į bet ką, o į Aukščiausiąjį Dievo asmenį. Todėl iš vienos pusės gyvendami Žemėje turime sąlyginai neilgą laiko tarpą iki pensijos kažko pasiekti dvasine prasme ir elementariai mums netinka ilgos dvasinės praktikos, šimtmečiais atliekami aukojimai. Netgi darbą dirbame ne su sąmone patenkinti Viešpatį, bet patenkinti šilumos teikėją ar lizingo bendrovę, o tik po to - Dievas.
Ir kiekvienai jogos sistemai galioja atitinkami būdai Dievo pažinimui. Bhakti joga ir apima kone visas kitas septynias pakopas - ir intelekto, ir kūno, ir proto poreikius. Ir poreikį garbinti darbu, kaip atliekama tarnyste, ir poreikį garbinti kukliais mūsų laikmenčio ritualais, įskaitant maisto paaukojimą.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

09 Kov 2017, 19:22

Pacituosiu žinomo bhakto Edmundo Petruokos komentarą youtubėje:

"Kai "įsijungia" siela, juslės natūraliai yra nukreipiamos į Dievą, tai ir yra pradžioje karma joga kuri palaipsniui pereina į jnana jogą (ne žinių kaupimą, kaip kai kas tai laiko) kuri dovanoją sąmoningumą ir laisvę, tik po to yra tyra bhakti. Jausmai ir juslės dirba kaip dirbusios, tačiau "įsijungusi" siela nukreipia praną į išvarą (Išvara pranidhana).. Kol dar pas sielą yra karmos, ją veda Paramatma. Tai ne teorja tai yra praktika. Kitų padiktuotas kelias yra patogesnis ir protui saugesnis atrodo, bet jame nėra širdies (meilės). Ar yra širdis tame kelyje kuriuo tu eini? Jei yra, tai tavo kelias. Jei ne, tai ne tavo o proto imitacinis kelias, be turinio, be meilės ir sąmoningumo."

Mano nuomonė yra tokia pati šiuo klausimu, todėl ir sukūriau šitą temą. Negaliu tvirtinti dėl Maha mantros transcendiškumo efekto, bet man neatrodo logiška, kad įmanoma pasiekti tyrą bhakti vien iš pradinio egoistinio noro (kitaip nebūna) pažinti Dievą daugiausiai tik kartojant. Žinoma, jei potraukis didžiulis, tai čia kita kalba, tokiam žmogui daugiau niekas kitas ir nedomina, bet sunkią karmą apturėjęs žmogus dažnai būna daugiau ar ne mažiau apsivalęs nei praktikuojantis visą gyvenimą.

Išsivadavimas ar bent jau dalinis išsivadavimas yra sudėtingesnis, bet tuo pačiu ir paprastesnis dalykas vienu metu. Kai kurie sugeba užčiuopti tą momentėlį... Visi kažkur stringam, bet nemažai daliai būtent tas momentėlis ir "nepasiduoda". O kiti stringam dar kitose vietose... :) Tas momentelis - tai tavo paties kelias, o ne proto imitacinis kelias, kaip rašė Edmunas Petruoka.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

10 Kov 2017, 11:22

Išties galimi trys keliai į išsivadavimą siekiant aukščiausio tikslo. Karma, jnana ir bhakti joga. Ir kiekvienas renkasi savo pažinimo kelią. Karma joga - kai savo darbu tenkinami ir savi poreikia, ir dirbama dėl kitų ir dėl savo pasitenkinimo, bet svarbu tinkamai atlikti savo pareigas.
Jnana joga, kai bandoma pažinimu, kontempliavimu, filosofija, šventraščių studijomis pažinti absoliutą ir absoliučią tiesą. 
Bhakti joga, kai realiai stengiamasi pasiekti gyvenimo tikslus, gyvenimą suprantant, kaip galimybę susijungti su Aukščiausiąja tikrove, priimant Dvasinį Mokytoją.

Kiekviena iš šių trijų jogos sistemų, tinkamai atliekama, gali suteikti išsivadavimą. Skirtumas tik tas,kokia sąmone to siekiama - savanaudiška ar neprieraišia. Plius šiems trims tobulėjimo keliams taikoma tokia samprata, kaip kylantis kelias ir besileidžiantis. Kylantis - avaroha pantha - reiškia tai, kad žmogus savo jėgomis ir nusistatytais tikslais, savo jėgomis stengiasi pažinti Aukščiausią tikrovę. Besileidžiantis kelias - kai nuolankiai pripažįstamas, kad realiai pažinti Aukščiausią tikrovę nepavyks, nepriėmus Dvasinio Mokytojo palaiminimų, nepriėmus Dievo palaiminimo. Tam tikra prasme bhakti yra nuolankus pasidavimas, egoizmo įveikimas, kad nuo tavęs niekas nepriklauso. Ir tai padeda išsivaduoti iš šio pasaulio. Aukštas lygis, ar ne?
Atitinkamai ir vedinė literatūra skirstosi į tris stambias grupes - karma kanda, jnana kanda ir upasana kanda. Upasana - šlovinanti literatūra (angl. Up-asana).

Tad visi keliai tinkami, kaip ir, jei turima žinių ir turimas tikslas :) kaip ir nėra kažkokio svarbesnio kelio ar prastesnio. 
Na, o Edmundas tikiuosi neįsižeis pavadintas bhaktu, kadangi jis pats yra pasakęs, kad savęs nebepriskiria, jis tai vadina praeitu etapu. Kita vertus šioje Visatoje tėra 4 "mokyklos" - autoritetingos Sampradijos, kurios užtikrina aukščiausią išsivadavimą - Brahma sampradija, kuriai priklauso vaišnavai, Šiva sampradija, 4 Kumarų sampradija ir Lakšmi samapradija ir žodis "bhakta" reiškia atsidavusįjį, šlovinantį, garbinantį tą, kuris dvasiniame lygmenyje eina aukščiau, yra autoritetas, Mokytojas, Guru ir atstovauja Sampradiją, jos filosofiją ir nusimano jos filosofijoje.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

10 Kov 2017, 22:20

Dėkui, Vydai, tikrai ne viską žinojau:)

Kalbant apie bhakti jogą, tai aš puikiai suprantu, kad nuolankumas yra didžiulis impulsas tobulėjimui. Kaip kad moteris negali konkuruoti su vyru intelektu, bet jos nuolankumas ne tik gali pranokti vyro, bet net ir nuginkluoti jo intelektą. Panašiai veikia ir bhakti joga. Įsisavinęs nuolankumą, įsisavini ir tiesą.

Ir nors visi jogų keliai yra galimi, bhakti joga vis tiek yra aukščiausia pakopa. Kai įvykdai pareigas, "atsikandi" materijos, filosofavimo, kontempliacijų, natūraliai sąmonę telksi į Dievą. Daugiau nelabai, kas ir bedomins. Net ir vykdydamas karmą jogą, visąlaik būsi sutelkęs sąmonę į Dievą - taigi tai labiau bus bhakti nei karma joga:)

Ėjimas iškart į bhakti, daugeliui gali būti kaip bandymas važiuoti su vienračiu, nemokant dviračiu. Kažkas išmoks, bet daugeliui bus per sunku. :) Bet čia tik mano nuomonė, mano pasvarstymai. Nei teisus aš, nei neteisus. Tas kerintis visatos dualizmas... :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

11 Kov 2017, 19:40

Ėjimas iškart į bhakti, daugeliui gali būti kaip bandymas važiuoti su vienračiu, nemokant dviračiu. Kažkas išmoks, bet daugeliui bus per sunku. :) Bet čia tik mano nuomonė, mano pasvarstymai. Nei teisus aš, nei neteisus. Tas kerintis visatos dualizmas... :)
Išties, vėl atsiremiam į vieną citatą iš Bhagavad Gitos, jau buvo šiam forume, kur Krišna sako:
 "Iš daugelio pasiekusių tobulumą - vienetai kurie iš tikrųjų Mane pažino".
Kadangi sunku spręsti apie ugnį pagal vieną kibirkštėlę.. Jeigu mūsų Visata tėra mažesnė už lašą - burbuliukas beribiame palaimos vandenyne, tai natūraliai peršasi išvada, kad pažinti Aukščiausiojo Dievo turbūt neįmanoma pasitelkiant vien šios Visatos dėsnius ir žinias.. Mūsų Visatą kuria beribis, tyras ir galingas Brahmos intelektas. Bet šalia egzistuoja miriadai kitų paprastesnių ir sudėtingesnių, jaunesnių ir baigiančių gyvenimą Brahmų Visatų, tad ir pažindami šią Visatą karma jogos dėka ar žinojimo - jnani dėka, mums pavyks paažinti tai, kas Dievas nėra. Paradoksas, tiesa? Kibirkštis yra liepsnos dalis, bet ne pati liepsna. Lašas yra vandenyno dalis, bet ne pats vandenynas.. Tai čia savotiškos mūsų pažinimo lubos susiprasti kas ne tiek, kad Dievas nėra, o kas mes "neesame". :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

12 Kov 2017, 12:05

Be abejonės, Vydai :)

Tik aš manyčiau, kad neįmanoma pažinti tai, kas Dievas nėra, nes jis yra viskas ir visur. Bet čia iš kurio taško žiūrėsi.

Apskritai juk viskas priklauso nuo malonės, kuri priklauso ir nuo tavo paties norų. Jei tau neišeina negalvot apie Dievą, tai stebuklai ir didžiulis tobulėjimas garantuotas. Ar įmanoma galutinį žinojimą pasiekti čia ir dabar, Žemėje? Ar mūsų kūnai pritaikyti tam? Ir kiek tas galutinis tobulas pažinimas skiriasi nuo to dalinio, kuris ir taip veda į ekstazę? Vienas lašas galbūt ir nesuteikia pojūčio, kas yra vandenynas. Bet matant pelkę, ar dar geriau ežerą, tai įsivaizduot nebėra sunku.

Kai sąmonė jau daugmaž tyrai nori pažinti Dievą ir tiesą, tam bus suteikti šansai. Aš tikrai suabejočiau, ar Dievui svarbu, kiek jo vardą tari.  Net paprastam dorybingam žmogui tokie dalykai yra nesvarbu, ką kalbėti apie tobulą asmenybę Dievą. Neturėtų čia egzistuoti kažkokie sentimentai. Kaip ir grįžimas į dvasinį pasaulį, jei yra toks motyvas dėl savo gerovės, tai turbūt niekada ir negrįši. Tiesiog norint ten patekti, tu turi nebegalėti gyventi be Dievo.  Aš bhakti jogos metodus matau kaip potraukio Dievui lavininimą. Dievas - tai tame tarpe ir tiesa. O kol gerai gyventi virtualioj erdvėj, tol joje ir gyvensi:)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

12 Kov 2017, 12:27

Žinojau, kad tas mano pasakymas kur Dievo nėra nuskambės taip, ereziškai, taip sakant :D neturėjau omenyje tiesiogine prasme, kad jo čia nėra. Tai yra Dievo energijų, Dievo veikimo pasireiškimai. Pavyzdžiui, kaip šis pasisakymas. Tavo, mano, Kazimiero parašymas, pasisakymai yra tarsi mūsų, bet sykiu - kaip ir neišbaigti, nevisiški.. Tarkim Steve Jobs sukūrė iPhone, tai tam tikra prasme jo kūrinys, bet jo tame kaip ir nėra - yra materiali jo minties, idėjos išraiška.. Toks ir yra, bet ir nėra. Neveltui daug žmonių, tame tarpe ir aš, nebejaučia Dievo, retai nušvinta supratimas apie aukštesnius dalykus, tiesą, dorą, asketiškumą,netgi elementarią švarą. Vien todėl, kad toji iliuzija dengia mūsų akis, jusles ir supratimą, pagauna protą ir sužadina norą išsiaiškinti viską iki galo. Bet vien tam, kad galiausiai suprasti, kad tai buvo dieviško spindulio žybsnis. Maždaug tai norėjau pasakyti. 
Iš kitos pusės, jeigu už visos Gamtos ir Kūrinijos įžiūrime transcendentinį veidą, tai jau visai kita. Tai suvokimas, kai net šventraščiuose aptinkami prieštaravimai kuriais susižavi protas, ištirpsta pavirsdami unikaliu, amžinu, nepakartojamu, gražiu Vieniu.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Karma jogos, džnana jogos svarba kelyje link bhakti

12 Kov 2017, 19:10

Sutinku, Vydai, teisingus niuansus suminėjai:)

Apskritai prieštaravimai net šventraščiuose yra normalu, nes visata yra duali. Tame ir slypi jos grožis ir tobulumas.

Kas liečia Dievo pasireiškimą materialioje plotmėje, tai dažniausiai pajaučiame per dorybę. Transcendentalus pajautimas dažnai būna nepriklausomas nuo pačios materialios aplinkos, galbūt priešingai - tik susitelkdami į sąmonę galime tai patirti. Visgi gamtoje lengviau panirti į dorybę, o nuo jos arčiau transcendencija. :)

Viskas vyksta, kaip turi vykti...Dažnai gi gaunam antrą pusę pagal karmą, ne visada viskas atitinka, bet yra pamokos numatytos. Taip ir su bhakti joga, galbūt ne visiems ji skirta, bet taip jau išeina, kad likimas suveda:)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 28 ir 0 svečių