Visatos realiatyvumo dėsnis sako, kad nieko nėra absoliutaus, viskas yra sąlygota. Laikas, grožis, turtai, intelektas - viskas yra realiatyvumu. Žmogus, namas, automobilis yra gražus, tik žiūrint su kuom palyginsi, ar iš kokio kampo/pusės žiūrėsi, net apšvietimas svarbu. Taigi realiatyvumas yra visame kame.
Žmonės bando šitą dėsnį apeiti/ignoruoti. Pavyzdžiui, kalbant apie grožio realiatyvumą, dizaineriai bando išrasti tobulas formas, linijas. Naujos drabužių mados, naujos automobilių formos iš pradžių apsuka galvas daugeliui. Jeigu žmonės suvoktų realiatyvumo dėsnį, jie nepultų iškart pamesti galvos.
Ir dvasiniam kelyje dėsnio suvokimas padeda atsirišti nuo ydų. Kokia prasmė krautis turtus, jei net visos Žemės turtai palyginus su Visata, yra milijonus kartų mažiau nei lašas jūroje? Kokia prasmė investuoti galybę energijos į namo interjero gražinima, jei dangus, žemė, kalnai, upės, miškai yra nepakeičiamas nemokamas grožis? Kokia prasmė jaudintis dėl gyvenimo negandų, jei jis tėra akimirkų akimirka Visatos mastais? Mes tiesiog nepakankamai gerai suvokiam realiatyvumo dėsnį.
Net netikinčio žmogaus intelektas yra įrankis šiam dėsniui suvokti. Kuo giliau suvokiame dėsnį, tuo arčiau esam objektyvios tiesos (tuo pačiu ir Dievo), parodančios, kokie maži mes esam. Tai yra objektyvi tiesa, kurią gali patvirtinti ir mokslas, ir logika, ir filosofija, ir ,aišku, šventraščiai.
Žinoma, nieko neišeis be dvasinės praktikos. Bet , mano nuomone, intelektas, įdarbintas mąstyti apie realiatyvumo dėsnį, yra puikus ginklas prieš ydas.