Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Kali Yugos pranašystės.

27 Vas 2017, 08:22

Vis prisimenu šiuos tekstus, kai reikia susidėlioti savo gyvenimo vertybes. Dar labai gerai įkvepia gyventi dvasinį gyvenimą, kai jau aplinka pradeda užliūliuoti protą.

ŠB 12.2.1: Šukadeva Gosvamis tarė: O karaliau, Tuomet dėl galingo Kali amžiaus poveikio tikėjimas, teisingumas, švara, tolerancija, gailestingumas, gyvenimo trukmė, fizinės jėgos ir atmintis mažės diena iš dienos.
ŠB 12.2.2: Kali-jugoje, tik turtas bus laikomas žmogaus kilmės, gero elgesio ir gerų savybių kriterijumi. Teisingumas ir įstatymai priklausys tam, kas turi turtus.
ŠB 12.2.3: Vyrai ir moterys gyvens kartu tik dėl išorinio potraukio, o verslo sėkmė priklausys nuo gebėjimo apgauti. Vyro ir moters savybės bus vertinamos, pagal jų seksualinius sugebėjimus, žmogus bus laikomas brachmanu(dvasininku), tik dėl to, kad dėvi šventąją virvelę.
ŠB 12.2.4: Žmogaus dvasinė padėtis bus apsprendžiama tik iš išorinių simbolių. Žmogaus bus laikomas padoriu jei jis sugebės uždirbti pragyvenimui. Sugebantis žongliruoti žodžiais bus laikomas išsilavinusiu.
ŠB 12.2.5: Neturintis pinigų bus laikomas nedvasingu, o veidmainystė laikoma privalumu. Santuoka bus tvirtinama tik žodiniu susitarimu. Vienintelė sąlygą, kad žmogus būtų laikomas pilnavertis visuomenės narys – jis turi būti išsimaudęs.
ŠB 12.2.6: Šventa vieta bus laikoma ne daugiau kaip vandens rezervuaru, o grožis priklausys nuo šukuosenos stiliaus. Gyvenimo tikslu taps pilvo prikimšimas. Įžūlumas bus laikomas teisiu. Sugebantis išlaikyti šeimą, bus laikomas žinovu, o religijos principų bus laikomasi tik dėl reputacijos.
ŠB 12.2.7: Žemė bus užpildyta korumpuotų žmonių, o valdžia priklausys stipriausiems.
ŠB 12.2.8: Prarasdami žmonas ir turtus dėl lyderių, kurie elgsis ne geriau nei paprasti vagys, žmonės bus priversti bėgti į kalnus ir miškus.
ŠB 12.2.9: Varginami bado ir perdėtų mokesčių žmonės ims valgyti lapus, šaknis, mėsą, laukinį medų, vaisius, gėles ir sėklas. Sekinami sausrų jie visai nusigyvens.
ŠB 12.2.10: Piliečiai kęs dėl šalčio, vėjo, karščio, lietaus ir sniego. Jie toliau bus kankinami kivirčų, bado, troškulio, ligų ir didelių neramumų.
ŠB 12.2.11: Maksimali gyvenimo trukmė priartės prie 50-ies metų

Šaltinis: http://www.nitaigauracandra.lt/lt,vedu- ... -kali-juga
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

28 Vas 2017, 19:14

Kaip tik pastaraisiais metais kai kurie momentai labai išryškėjo, pavyzdžiui, šukuosenų kultas net vyrams:) Populiarėja ir gyvenimas nesusituokus.

Kai kurie momentai egzistuoja jau gana senokai ir nelabai ko ir stebina. Pavyzdžiui, rinkodaros specialistai iš esmės nieko kito ir neveikia, tik siekia apsukti, apgauti žmogų. To yra mokoma universitetuose, tai yra mokslinė medžiaga. Kažkiek dar yra vartotojų teisių, kai akivaizdžiai meluojama su akcijom, bet čia natūralu, nes teisingumas Kali amžiuj ant vienos kojos dar stovi.

Iš esmės, jei ne emigracija dauguma žmonių Lietuvoje neišgyventų tokioje sistemoje ir būtų priversti iš jos išeiti. Pranašystė, kad žmonės pradės valgyti laukinius augalus, kad išgyventų, iš esmės jau dabar yra netoli. Tik daugiausiai Vakarų pasaulis, naudodamas likusio pasaulio pigią darbo jėgą, sugeba to išvengti:) Bet ir tai, ant ribos. Didžiausiuose ir dideliuose pasaulio miestuose dauguma gyvena sunkiai, tik tie, kurie turi NT iš tėvų yra savo padėties šeimininkai.

Bet kita vertus, tokia yra sistema. Paimk tuos pačius neturtingiausius žmones  -  dažnai jie pikti, pavydūs, atsidūrę aukštesnėj padėty elgtųsi lygiai taip pat. Tokioj sistemoj gimsta atitinkami žmonės, o tie, kas jaučiasi balta varna tokiam pasaulyje, dažniausiai prieina prie dvasinių žinių. Bent jau kažkiek. :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

28 Vas 2017, 21:33

Laba gerai, kad pasidalinai insaideri!
Bet žiūrėkit, pacituosiu ir išversiu į lietuvių.
ŠB 12.2.9: Varginami bado ir perdėtų mokesčių žmonės ims valgyti lapus, šaknis, mėsą, laukinį medų, vaisius, gėles ir sėklas. Sekinami sausrų jie visai nusigyvens.
Kokie maisto produktai čia minimi? Valgys:
Salotos - lapai
Šaknis - bulvės (šakniavaisis)
Gėlės - grikiai
Sėklos - saulėgrąžos "siemkos", moliūgų sėklos

Jeigu šį posmą skaityti su tokia potekste, tai kokios išvados peršasi? 
a) kad pranašystė pildosi turtine prasme esame prie skurdo
b) kad toks maistas laikais, kai buvo užrašytos pranašystės, nebuvo laikomas "įprastu", "normaliu", kuris pridera vedinių laikų Žmogui..

Kaip manote? :)
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Kali Yugos pranašystės.

01 Kov 2017, 19:45

Aš tekstą interpretuočiau taip, kad žmonės negalės augintis maisto, t.y. nebus nei žemdirbystės, nei gyvulininkystės. O patys valgys tik kas papuola, ar ką randa klajodami.  Kokios bus aplinkybės tekstas nedetalizuoja, o mums lieka tik spėlioti. Šiaip tiek Vaišnavų tradicija, tiek kitos religijos, ar dvasiniai judėjimai pranašauja trumpą aukso amžiaus laikotarpį. Tą irgi galima matyti. Kas nori, dvasinės žinios tikrai lengvai prieinamos. Į tą pačią Indiją, turint sąlyginai nedaug resursų, galima nesunkiai nukeliauti. Tik gal praktikuoti šiame amžiuje nelengva. Tokia mano dabartinė nuomonė. :)
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

05 Kov 2017, 10:42

Kaip ir taip.. Bent jau ta pranašystė pildosi galbūt iš dalies. Bet tarkim paimkim žodį  "klajoti". Mūsų laikais tu nepaklajosi kaip kokia klajoklių gentis. Bent jau ne Vakarų Europoje. Yra sienos, yra muitinės. Yra pasas, pilietybė, priveolė balsuoti ir yra mokesčių inspekcija. Tad klajonės apsiriboja klajonėmis iki artimiausio prekybos centro įsigyti maisto produktų. Bet kad ir tie patys prekybos centrai, ypač savitarnos, kuo jie neprimena klajojimo miške? :) Ar ten auginamos daržovės? Ar ten neklajojama tarp sukrautų lentynų ieškant sau tinkamo maisto produkto - gėlių, šaknų ir lapų? Ironiška, tai vadinama civilizacija. Ir tai priimtina. Bet Šrimad Bhagavatam užrašyta visai kitokios sąmonės žmogaus, tad kai ką reikia "datempinėti".
Kad ir kita frazė - "kankinami sausros". Ar tas jums neprimena šylančio klimato - globalinio atšilimo? Mažėja lietaus, šyla žiemos, tirpsta ledynai, senka upės, ypač mažesni upeliukai. Lietuva dar kaip ir ant ribos, bet paimkim pietesnes valstybes..arba Kiniją.. Kinijoje jau dabar trūksta geriamojo vandens - daug jo suvartoja pramonė. Ir jei ne dirbtinė irigacinė drėkinimo sistema tiek ten, tiek kitose pietinėse valstybėse, derliai būtų kitokie. Kelia šiurpuliuką, tiesa? :)
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Kali Yugos pranašystės.

06 Kov 2017, 12:14

Dar +- 427 tūkstančiai metų liko tai nezinia kaip susidelios įvykiai link tų pranašysčių. :)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

06 Kov 2017, 15:47

Dar +- 427 tūkstančiai metų liko tai nezinia kaip susidelios įvykiai link tų pranašysčių. :)
Kad ir kaip skaudu ir neteisinga, bet sveikiausia psichikai - pripažinti jog visos tos pranašystės jau išsipildė :| jos nėra nukreiptos pildytis kažkur ateityje, po kažkiek šimtų tūkstančių metų, nebent ten atskirai minimas Kalki avataras.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

06 Kov 2017, 16:03

Iš esmės taip - jos išsipildė. Savo piko dar nepasiekė, bet tikrai pilnai išsipildžiusios. Yra tas dalykas, kad mes priprantame prie padėties ir galvojame, kad nėra viskas taip ir blogai. Ar tai yra optimizmas, ar naivumas, ar viskas viename? Tą pastebiu ir pats ant savęs. Kartais tik vėliau supranti, kad realiai tikrai sunkus periodas buvo:)

Žinoma, ne pragaras čia tikrai. Kita vertus, su transcendentine sąmone ir pragare kaip rojuj gyventum, bet tai nereiškia, kad pragaras -rojus:)
 
0lis
Pranešimai: 433
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kali Yugos pranašystės.

24 Lie 2018, 10:28

Kiek teko skaitinėti įvairius šaltinius iš New Age perspektyvos, kėlė/kelia nerimą keletas nesutapimų su Vedomis. Apie vieną iš jų. Dėl tamsiojo Kali Jugos periodo ir Žuvų eros virsmo į Vandenio erą, kas ir vyksta šiuo metu. T.y. vienur žmonija gyvena nuopolyje, kitur žmonija žengia į proto ir grožio harmoniją. Nors Vedas laikau pagrindiniu autoritetingu šaltiniu, sunku man suprasti, kad zmonija esa nuopolyje. Nors akivaizdžiai matyti kad zmonijos samoningumas nuolat kylantis. Nepaisant visų tų pranašysčių, patvirtinančių Kali Jugą. Kitaip tariant, ką nori tą matai, kam nepritari, tą ignoruoji. Pvz man atrodo ,kad samoningumas nuolat kylantis nuo viduramžių, ar net nuo Mozes. Iš tikro tai šiuose neatitikimuose neįžvelgiu savo paties problemos. Jugos man daugiau sausa teorija, kuri paaiškina tam tikrus reiškinius. Gal būt nurodo butinas dvasines praktikas esamai Kali Jugai, kurių aš vis dar nesilaikau. Tikiu kad tai be galo svarbu, kažkam, kitas lygmuo.
Visai atsitiktinai radau tokią ištrauką iš Paramhansos Joganandos mokytojo šri Juktešvaro knygos „Šventasis mokslas“. Geroji žinia pagal šri Juktešvarą - tamsioji Kali Juga seniai baigėsi, gyvename kylančioje Dvapara Jugoje. Čia įdėsiu tik nepilną ištrauką/aiškinimą kodėl taip yra:
Taigi, 500 metai Po Kristaus – tamsiausia Kali Jugos atkarpa visame 24 000 metų cikle. Istorija patvirtina šių Indijos rišių skaičiavimų tikslumą – tuo laiku kančios ir tamsa buvo apnikusios visas tautas.

Nuo 499 metų Po Kristaus saulė pradėjo judėti link didžiosios ašies ir žmogaus protas palaipsniui pradėjo vystytis. Per 1100 kylančios Kali Jugos metų, t.y. iki 1599 metų, žmogaus protas vis dar buvo toks menkas, kad negalėjo suprasti elektros Sukšmabhuta, t.y. subtilesnių nei grubioji medžiaga pasaulio sandaros dalių. Taip pat nebuvo taikos nei vienos karalystės politiniame gyvenime.

Tolesnio 100 metų pereinamojo Kali Jugos sadhi laikotarpio dėka, žmogus pradėjo pastebėti subtilių medžiagų pančiatanmatra, arba elektros pasireiškimų, buvimą ir pradėjo įsigalėti politinė taika.

… Besivystant mokslui po visą pasaulį buvo nutiesti telegrafo laidai bei geležinkeliai. Garų variklių, elektros mašinų bei kitų įrankių išradimo bei jų panaudojimo dėka subtilioji medžiaga rado darbinį pritaikymą, nors tuo metu jos prigimtis ir nebuvo visiškai suprasta. 1899 metais, pasibaigus Dvapara sandhi, 200 metų pereinamam laikotarpiui, laikai pasikeis ir prasidės 200 Dvapara Jugos metų, kurie duos žmogui pilną elektros ir jos pasireiškimų supratimą.

Tokia yra didžioji Laiko įtaka, kuri valdo pasaulį. Nei vienas žmogus negali nuo to pabėgti, išskyrus tą, kuris palaimintas tikrąja meile, dangiškąja gamtos dovana, tampa šventu ir, gavęs krikštą šventame Pranavos (AUM vibracijos) sraute ima suvokti Dievo karalystę.

Indų kalendoriuose pasaulio padėtis parodoma neteisingai, t.y. ne Dvapara sandhi eroje (rašyta 1894 metais). Astronomai ir astrologai, sudarinėdami kalendorius vadovaujasi tam tikrų Sanskrito mokslininkų (pvz. Kulukka Bhatta), gyvenusių tamsiaisiais Kali Jugos amžiais, neteisingais nurodymais. Jie teigė, kad Kali Jugos trukmė – 432 000 metų, iš kurių 4994 jau praėjo (1894 metais), tad liko dar 427 006 šios Jugos metų. Tamsi perspektyva! Bet, laimei, neteisinga.

Pirmą kartą klaida į kalendorius įsivėlė apie 700 metus prieš Kristų, valdant radžai Pakiršitui – tik pasibaigus besileidžiančiai Dvapara Jugai. …

Pagal aukščiau minėtą neteisingą skaičiavimo metodą, pirmieji Kali Jugos metai buvo skaičiuojami kaip 2401 – ieji, t.y. į ją buvo įtraukta visa praėjusi Dvapara Juga.

… Po 499 metų Po Kristaus, prasidėjus kylančiai Kali Jugai, Saulė pradėjo artėti prie didžiosios ašies ir todėl žmogaus proto galia pradėjo vystytis. Dėl to tų laikų išminčiai pastebėjo klaidą savo kalendoriuose. Jie aptiko, kad senovės riši paskaičiavimais, Kali Jugos laikotarpis trunka 1200 metų. Tačiau šių išminčių protas dar nebuvo pakankamai išvystytas, klaidą jie pastebėjo, bet nesugebėjo pamatyti jos priežasties. Jie įsivaizdavo, kad 1200 metų tikrosios Kali Jugos yra ne paprasti žemės metai, bet Daiva metai („dievų metai“), susidedantys iš 12 Daiva mėnesių kiekvienas po 30 Daiva dienų, kur viena Daiva diena lygi vieneriems mūsų Žemės saulės metams. Taigi, pagal tuos išminčius 1200 Kali Jugos metų prilygsta 432 000 mūsų Žemės metams.

Vis dėlto, norėdami prieiti teisingas išvadas, mes turime pažvelgti į 1894 metų pavasario lygiadienį.

Pasižiūrėjus astronominę knygą matyti, kad pavasario lygiadienis dabar yra nutolęs nuo pradinio Avino žvaigždyno taško (įtvirtintos žvaigždės Revati) per 20 laipsnių, 54 minutes ir 36 sekundes. Atlikus skaičiavimus paaiškėja, kad nuo to laiko, kai pavasario lygiadienis buvo Avino pradžioje, praėjo 1394 metai.

Atėmus 1200 metų (paskutinė kylančios Kali Jugos trukmė) iš 1394 metų, gausime 194, kas reiškia, kad dabar pasaulis žengia į kylančią Dvaparą Jugą. Senųjų kalendorių klaidos priežastis taps aiškiai matoma, jei prie 1394 metų laikotarpio pridėsime 3600 metų ir gasime 4994 metų, kurie, pagal vyraujančią klaidingą teoriją, atitinka dabartinius metus (1894 metais Po Kristaus) indų kalendoriuose.

Metų numeravimas pagal Jugas pagrįstas moksliniu dėsningumu, nes skaičiavimai atliekami, remiantis legiadienių padėtimi. Šio dėsningumo naudojimas pašalins daug nepatogumų, praeityje atsiradusių dėl įvairių erų sieties su žymiais žmonėmis, o ne su įtvirtintų žvaigždžių dangaus reiškiniais. Todėl, norėdami parodyti tikslų dabartinės Jugos laiką, mes siūlome vadinti ir skaičiuoti metus, kai buvo parašytas šis įvadas – 194 – aisiais Dvapara Jugos metais, vietoj 1894 – ųjų metų Po kristaus. Šis skaičiavimo būdas buvo naudojamas Indijoje iki Radžos Vikramaditjos atėjimo į valdžią, kai prasidėjo Samavat era.

Dabar yra 194 Dvaparos Jugos metai, tamsusis Kali Jugos metas seniai pasibaigė. Pasaulis siekia dvasinio žinojimo, žmonėms reikia vieni kitų pagalbos. Tegu šios knygos leidyba, mano šventojo paramguru Maharadž Babadži prašymu, tarnauja dvasiai.
Ką manot apie tai?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

24 Lie 2018, 17:58

Matot, Oli, Vedos irgi teigia, kad dabar artėjame prie Kali jugos aukso amžiaus, o gal ir esame, nelygu, kaip vertinsi. Bijau sumeluot, bet ne kiekvienoje Kali jugoje apsireiškia Čaitanja Mahaprabhu, kas ir lemia tai, kad šioje Kali jugoje galime turėti tokį mini aukso amžių.

Aš pasilikčiau prie šitos nuomonės. Juolab, kad oficialioji istorija neturi žinių senesnių nei 5000 metų, tik tai, kad civilizacijų nebuvo. Kas šiaip jau yra labai labai įdomus sutapimas, keliantis hipotezę, jog Dvapara juga užsibaigė didele degradacija ir civilizacijų susinaikinimu.
 
0lis
Pranešimai: 433
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kali Yugos pranašystės.

24 Lie 2018, 18:28

Supratau, Viliau. Gal galite nurodyti šaltinį kur minimas Kali Jugos aukso amžius Vedose?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kali Yugos pranašystės.

24 Lie 2018, 22:32

Supratau, Viliau. Gal galite nurodyti šaltinį kur minimas Kali Jugos aukso amžius Vedose?
Deja, tikslaus šaltinio negaliu pateikti, yra pastraipa wikipedijoje https://en.wikipedia.org/wiki/Kali_Yuga , teigianti, kad tai aprašyta Brahma Vaivarta Puranoje. Aš pats esu tai girdėjęs iš įvairių lektorių, taip pat bhakti program ir t.t. :)
 
0lis
Pranešimai: 433
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kali Yugos pranašystės.

24 Lie 2018, 23:09

Ačiū, pakankamai. Norėsis daugiau, teks pačiam susirasti. Nusiraminau kuriam laikui :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kali Yugos pranašystės.

25 Lie 2018, 20:40

Forume форум кришна.ру yra tema: " А вот Золотой Век,это как?.." Ten yra informacijos apie aukso amžiu.

Yra,dar vaišnavu laikraštis Maskvoje: "ЗОЛОТОЙ ВЕК".
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
0lis
Pranešimai: 433
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Kali Yugos pranašystės.

26 Lie 2018, 09:41

Dėkoju,Kazimierai. Perskaičiau. Kolkas užtenka supratimo, kad Vedose apie tai irgi kalbama...
 
Vartotojo avataras
vilkaila
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 21 Vas 2023, 10:54

Re: Kali Yugos pranašystės.

21 Vas 2023, 10:58

ŠB 12.2.10: Piliečiai kęs dėl šalčio, vėjo, karščio, lietaus ir sniego. Jie toliau bus kankinami kivirčų, bado, troškulio, ligų ir didelių neramumų.
ŠB 12.2.11: Maksimali gyvenimo trukmė priartės prie 50-ies metų

Šaltinis: http://www.nitaigauracandra.lt/lt,vedu- ... e-kali-juga
Laba diena,

o ar čia megėjiškas vertimas, ar profesionalus?

Ačiū

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių