• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

01 Bir 2021, 17:49

Neturiu kvalifikacijos komentuoti. Galiu tik pateikti man žinomą informaciją.
O aš nepretenduoju i matyma kaip tas kūnas sukonstruotas, ta prasme kad man dar neatėjo atitinkama realizacija.

Turiu praktikuoti bhakti joga toliau, pagal karma ir išlaikant balansą.

Dėkoju už nuorodą, Aidai.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

10 Bir 2021, 21:00

Pasakykite man bendraminčiai, kodėl Dievulio reik prašyti ir prašyti vieno ar kito trokštamo noro?

Kodėl neužtenka nuoširdžiai maldauti JO viena karta kad ta tavo nora duotu tau?


Nenorėjau užvesti naujos temos nes nežinau kaip ja pavadinti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

11 Bir 2021, 11:58

Pasakykite man bendraminčiai, kodėl Dievulio reik prašyti ir prašyti vieno ar kito trokštamo noro?

Kodėl neužtenka nuoširdžiai maldauti JO viena karta kad ta tavo nora duotu tau?


Nenorėjau užvesti naujos temos nes nežinau kaip ja pavadinti.
Neblogą filosofinį klausimą užgriebėt, Kazimierai :)

Atmetus tai, kad materialių troškimų išvis nerekomenduotina Dievo prašyt, atsakymas - paprastas: mes tiesiog nepakankamai norime. Arba kitaip tariant, nesame pasirengę mokėti reikiamos kainos. Norime ryšio su Dievu, bet neišeina kokybiškai kartoti mantros, norime sveikatos, bet nesugebame iki galo laikytis net dienos režimo. Protas nori dabar tenkintis, bet mes patys žinome, kad tai tiesus kelias į degradaciją ir visgi protą suvaldyt nėra lengva, gunas įveikti dar sunkiau, todėl ir blaškomės kaip pūkas vėjyje :)

Tai yra neišvengiamas procesas, kitaip viskas vykti ir negali. Jeigu mokėtume taip nuoširdžiai prašyti Dievo, kad užtektų vieno karto, mes jau turbūt būtume dvasiškai tobuli. Kaip galima nuoširdžiai prašyti tik ryšio su Dievu, jei protas nori žemiškų malonumų? O jei prašome materialių troškimų pildymo, tada sąmonė išvis negali koncentruotis į Dievą, tada nėra tikro ryšio su Dievu, tai ir prašymas negali būti tyras ir nuoširdus. Ar ne taip?:)

Viskas paprasta, bet labai subtilu. Aš irgi vis randu naujų ir naujų niuansų šiame paprastame mechanizme. Suprantu, kad reikia didelį dėmesį skirti pareigoms ir tiesiog nuoširdumui. Jei stengsimės, tobulėsim, sieksim - mes, bhaktai, tikrai galime daug pasiekti gyvenime. Kaip tai paspartinti? Sunku pasakyt, kalnų nenuversim, esam tokio lygio, kokio esam. Bet būtent nuoširdus noras tobulėti yra raktas. Ir be abejo, reikia  sugebėti dirbti su savo silpnybėm. Protas linkęs sunkius darbus atidėti į šoną vėlesniam laikui, o reikia priešingai - reikia išdrįsti dirbti su didžiausiom silpnybėm, nes jų įveikimas dažnai išlaisvina potencialą, kuris būna neišsiskleidęs.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

11 Bir 2021, 20:34

Turi ateiti supratimas, kad Dievas visada duos - ir jau duoda viską, ko mums reikia dabar skleistis dvasingumui. Tai reiškia, kad jei mes kažko neturime tada mums to ir nereikia. Tiesiog turime suprasti, kad mums to nereikia. Dažniausiai reikia tik mūsų ego patenkinti. Kartais imatės aktyvių veiksmų, kad kažkas įvyktų. Tačiau kai negalime kažko „priversti“ įvykti, ateina laikas žengti žingsnį atgal, pažvelgti į save, paleisti visus lūkesčius ir mintis ir tiesiog tekėti kartu su Gyvenimo upe leidžiant įvykiams įvykti. Jeigu negalime priversti, kad tai įvyktų, leiskime tam įvykti. Maldos neišgirstamos dėl daugelio priežasčių. Kaip Dievas gali išpildyti prašymus jei jie susiję su kito asmens laisvos valios suvaržymu. Pvz. išsakomi prašymai už kitą žmogų, kad jis pasikeistų, bet jis pats nenori keistis, jo laikas dar neatėjo. Dievas tai gerbia, jis tiesiog laukia. Galime įsivaizduoti nuostabią, teisingą ir tobulą visatą. Bet kūrėjas įsivaizduoja tai truputį geriau, negu mes patys :) Tai liečia ir individualiu lygmeniu. Dievas tikrai žino geriau ko mums reikia. Tik pagalvokime kas nutiktų jei pradėtų pildytis visi troškimai. Nuo mūsų "geriau" kentėtų aplinkiniai, nes tai būtų daugiau ego sprendimai.
Kitas dalykas iš kokios intencijos kalbamos maldos. Galima kalbėti iš stygiaus sąmonės ir galime kalbėti iš gausos sąmonės. Kalbant iš stygiaus sąmonės generuojamos energijos, kurios pritraukinės tik stygių. Kaip galima prašyti kažko daugiau, jei nedėkojama už tai ką turime. Todėl racionaliau galvoti apie gausą, o ne apie neturėjimą ir būtinybę tai turėti.
Dar vienas dalykas, kad malda gali nepakilti, neprasimušti per besimeldžiančio subtiliuosius kūnus. Esant tam tikriems iškraipymams ir blokams emociniame, mentalineme ar identiteto lygmeny. Bet pastaroji mintis tik papildo, persidengia su prieš tai išsakytais pamąstymais.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

13 Bir 2021, 19:56

Kaip man, pakankamai išsamei atsakyta.
Dėkoju , Oli.

Dėkoju ir Viliui.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

13 Bir 2021, 20:33

Kokios yra sąlygotų sielų kategorijos?
Yra penkios sąlygotų sielų kategorijos:
1.      tos, kurių sąmonė visiškai uždengta (ācchādita-cetana);
Tai jīvos, gyvenančios medžių, augalų, žolės, akmenų ir kitokiuose kūnuose, kurios pamiršo tarnystę Kṛṣṇai ir kurios taip įniko į materialias māyos savybes, kad neturi menkiausio supratimo apie savo juntančią prigimtį. Jų jautrumą tik truputį paliudija šeši kūno pokyčiai. Tai žemiausias jīvos puolimo taškas, ir šį faktą patvirtina epinės istorijos apie Ahalyą, Yamalarjuną ir Sapta-tālą. Į šią padėtį puolama padarius labai sunkų įžeidimą, o išsivaduoti iš jos galima tik gavus Kṛṣṇos malonę.


Ko gero, tai ir yra atsakymas.
Esu girdėjas vieno mokytojo, čaitanja čandra čaran, paskaitą apie jogus praktikuojančius aštangą.
Ten ju praktikoje paskutinės majos spastai yra dživos manymas kad paramatma ir yra va ta dživa.
Reiškia, tie jogai pasiekia tai kad mato save kaip dživa, po ko mato pačia paramatmą ir yra tikri kad paramatma ir yra va aš ta dživa.
Tokie jogai pola ir gauna kristalo kūnus.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių