• 1
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 941
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 09:19

Sveikas, Oli :)

Dar nuo savęs pridėsiu, kad šiame laikmetyje ypač išryškėja, kas yra kas. Esu forume pasidalinęs bent keliais mokytojais, kurie savo laiku kažkuom imponavo. Niekada negalvojau, kad jie labai pažengę, bet tam tikros savybės atrodė pakankamai išvystytos. Šiai dienai matau, kad jie manipuliatoriai ir tiesiog ieško sau naudos. Iš tokių žmonių reikia labai atsargiai imti žinias. 

Jei akivaizdžiai nematydavau blogio akyse, aš buvau linkęs teigiamai žiūrėti į mokytojų keistas savybes, nors jos ir keldavo abejonių. Dabar matau, kad abejonės kildavo ne be reikalo. 

Drįstu teigti, kad vienas žinomiausių tokių mokytojų yra Sadhguru. Tiesa, jis iš tiesų pasako daug teisingų dalykų. Apskritai  pilna youtube pavyzdžių tokių mokytojų: nuo Russel Brand iki Ralph Smart (infinite waters) . Su dvasiniais mokytojais yra panašiai kaip su politikais - dorybingi beveik niekada neišpopuliarės. Sakau tai iš nuoširdaus vidinio suvokimo, nesiekdamas sumenkinti ar apkalbėti. 
 
0lis
Pranešimai: 374
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 20:59

Tikriausiai taip ir yra Viliau. Su tuo laikmečiu gal tiesiog išgyveni savąjį laikmetį kuriame viskas atsiveria. Nes visai gali būti, kad daugelis to nepastebi, aplamai nepastebi nieko naujo ir gyvenimas teka sena vaga. Jis patiriamas, rodos, toks koks ir turi būti, iš principo nėra jokių aukštesnių vizijų.
Taip, internetas atsiveria įvairia gausa, visko ten apsčiai. Stebiu artimoje aplinkoje kenčiančius intelektualius žmones, kurie pradeda matyti savo susikurtos pasaulėvokos ribotumą. Pradeda pamatyti savas frustracijas iš ko kyla kančia. O savi įsitikinimai atsakymų neduoda, netenkina. Kadangi Dievo koncepcija atmestina arba labai ribota, vėl neriama į tas pačias proto vingrybes. Bet jau pusiau rimtai, pusiau juokais gaunu žinutę, kad pavargau blaškytis vedamas savo proto, ieškosiu Dievo, tegul jis veda mane. Labai džiugu tai išgirsti. Tuoj pat atsiranda ir artimesnis ryšys tarp giminaičių kurie kažką praktikuoja, pasako kuriais mokytojais seka. Pradeda analizuoti tų mokytojų nušvitimo istorijas ir čia pasigauna. Žiūrėjau keletą lietuvių guru filmukų. Jie kviečia tokius "paklydusius šviesos karius" aiškindami kad su jais viskas gerai, tai su pasauliu nėra gerai. Ir patys yra tai perėję. Natūraliai daugelis save ir pradeda laikyti save šviesos kariais, atradę kas taip norėtūsi būti artima, kas juos suprato. Pasirodo jiems jau nereikia kitų paramos, nebent mokytojo. Bet gal jų paramos vis dar reikia šeimos nariams. Vienok skyrybos tampa natūralus kelio etapas, nes ir mokytojas tai perėjo. Taip nutinka kad laikantys save šviesa tarsi nori gelbėti visą pasaulį, bet nesugeba išgelbėti artimųjų, mat jie yra tamsos kariai, stabdantys dvasinį progresą. Mokytojas užsimena kad yra du tobulėjimo keliai, djani ir bhakti ir be mokytojo niekaip... Nutyli ar nežino kad yra ir karmajoga, kuri galbūt labiausiai ir tinkama. Bet siūloma aukščiausia nata pradžioje...Bhagavadgita bene daugiausiai akcentuoja būtent karmajogą. Gal ir klystu, nesu jos žinovas.
Kartais sunku suvokti kas kaltas mokytojas ar mokinys. Abu tikriausiai. Tiek mokytojo neprofesionalumas arba sąmoningas klaidinimas, tiek mokinio naivumas kuris kyla iš esamos sąmonės būsenos. Visi tie, kurie tariasi atradę šviesą ar Dievą viduje...teigia kad laimės šaltinis kyla iš vidaus, tai kokią neigiamą įtaką jų laimei galėjo atnešti šeima, nemėgstama veikla, įgyto turto našta ir pan. Seka išvada, kad jie tuomet galėjo palikti šeimas, kažką keisti iš nežinojimo to ką šiuo metu suvokia ar išjaučia. Bet daugeliui girdint lektoriaus ar guru paskaitas taip susižavima jo veiksmais, kurie buvo žemesnio sąmoningumo, t.y. iki jo sakykim nušvitimo, kad norima sekti tuo pačiu keliu. Bet nekreipiama jo nuolat kalamą visiems į galvas "čia ir dabar"... Darbas, šeima, (ne)sveikata tai "čia ir dabar" Ar tai nėra tinkamos sąlygos jaustis laimingais? Ar tai ne darbas su savimi? Čia daugiau retorinis klausimas... Ar tikrai reikia nuvykti ten, kad jaustumeisi laimingas čia ir dabar. Aišku nėra viskas taip paprasta ir tiesiogiai suvokiama. Plati diskusija greičiausiai. Įvairūs atvejai. Pažiūriu ir sadhguru ir kitus šaltinius, daugelis įžvalgų turi aukštą tiesos indeksą. Bet svarbiausia neprisirišti prie nieko kas ateina iš išorės. Viską reikia paleisti, kaip kitaip tapsim lengvi ir skaidrūs?


-Mokytojau! Kaip pakeisti pasaulį į gerąją pusę?
-Kiekvieną dieną nužudyk vieną vergą, vieną patarėją, vieną teisėją, vieną aristokratą ir vieną vadą.
- „Bet kur aš rasiu tiek daug kiekvienai dienai?!“ -Savyje, mano sūnau, tik savyje ...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 941
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

31 Lie 2020, 23:44

Internete apskritai nėra lengva surasti kokybiškos informacijos. Pastaruoju metu pabandžiau pasidomėti astrologija, jos prognozėmis. Pavyko rasti, kad dabartiniai įvykiai buvo prognozuojami  jau prieš kelerius metus. Tuo pačiu tai sutampa su Vedų išpranašautu auksu amžiumi. Nuojautą, kad kažkas stipraus bręsta turbūt turėjo daug dvasingesnių, jautresnių žmonių. Turėjau ir aš, tik negalvojau, kad viskas taip įvyks staiga. 

Esame perėjimo laike, galima sakyti, gimdymo skausmai prasidėjo, o naujas amžius "gims" ne anksčiau kaip po kelerių metų. Taip kad laukia sunkus, įdomus laikas. Tą naują realybę yra labai sunku įsivaizduoti, tai yra daug didesnis perėjimas negu socializmo pakeitimas kapitalizmu ar panašiai. Sunku suvokti, koks šokas bus tiems, kurie buvo pilnai paskendę esamos realybės iliuzijoj. Bet ir mums greičiausiai neįmanoma suvokti to naujo pasaulio, bet kad tai duos didžiulį dvasinį impulsą - neabejoju visiškai. 

Pritariu, kad kai kurie jau dabar stipriau susimąsto apie Dievą ir savo ribotas sampratas, bet tiems, kurie  toliau jų įsikibę laikosi bus tik dar blogiau laikui bėgant. 

O šiaip svarbiausia tokiais laikais kovoti su baimėmis. Kaip yra pasakęs Markas Tvenas - išgyvenau sunkių dalykų, kai kurie iš jų įvyko iš tikrųjų. 
 
0lis
Pranešimai: 374
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

07 Rgp 2020, 21:24

Buvot minėjęs Viliau kad turite tam tikrų įžvalgų apie Sadhguru. Gal galite pasidalinti. Esu klausęs jo paskaitų, R. Adams, kažko neigiamo nepastebėjau...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 941
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

08 Rgp 2020, 16:36

Dėl Sadhguru. Kai kada jo duodamos žinios tikrai nustebina gerąja prasme, bet tuo pačiu kai kurie jo patarimai/juokeliai parodo, kad jis turi savus tikslus arba yra stipriai paskendęs savo sampratose. Pavyzdžiui, jis buvo kategoriškai teigęs, kad dėl planetos gerovės turėtume neturėti vaikų, arba turėti tik vieną. Atrodo, nekalta nuomonė, bet tokio lygio ir tokią atsakomybę turintis mokytojas neturėtų taip kalbėti, juolab, kad tai prieštarauja toms pačioms Vedoms, kuriomis jis remiasi. Be to, tai gana puikiai sutampa su masonų tikslais mažinti gyventojų skaičių. 

Ne kartą esu pastebėjęs prasiveržusį jo pyktį elementariose situacijose, kai kada jis užgauna klausiantį klausimo žmogų ir būna tikrai nejauku tai stebėti. Tai tikrai ne dvasinis pyktis, juolab, kad tokios situacijos absoliučiai to nereikalauja. 

Kas liečia dabartinio viruso "plandemija" , tai brolis, kuriam tikrai patiko Sadhguru, irgi suabejojo, kodėl jis taip slidžiai apie tai kalba, plius irgi viską lenkia labiau į tą pusę, kad žmonės nesusivoktų, kas čia darosi iš tikrųjų. 

Galų gale, galima įvesti į google "Sadhguru luxury life" . Turi jis aibę prabangių automobilių, namų, laikrodžių, drabužių. Buvau perskaitęs, kad jis nedėvi to paties drabužio du kartus. Paskutinio fakto negaliu patvirtinti, bet buvau radęs forumą, kuriame žmonės daug negerų dalykų apie jį kalbėjo. Žinant kaip veikia gunos, ir jeigu žmogus turi silpnybę įvairiems materialiems malonumams, nėra keisto, jeigu su gaunamais pinigais elgiasi švelniai tariant nesąžiningai. 

Man turimos informacijos tikrai užtenka bendram vaizdui susidaryti. Aš jam pinigų tikrai neaukočiau, bet kai kuri jo informacija tikrai vertinga ir gerai pateikta. 

Aišku, reikia turėti galvoje, kokios šlovės susilaukia Sadhguru. Jis tikrai turi išvystytas savybes, gerą iškalbą, pasitikėjimą savimi, stiprią energetiką. Reikia pamėginti įsivaizduoti save jo vietoje. Kai mes truputį pažengę objektyviai jaučiamės galybę kartų daugiau susivokę nei eilinis pilietis, ką kalbėti apie Sadhguru, tai kitas pasaulis, kitos dimensijos. Taip kad aš tikrai nesmerkiu žmonių, tiesiog labai daug stengiuosi pamatyti iš žmogaus akių. Sadhguru akys gyvos, nėra blogos, bet ir nėra tyros. Jis tikrai dar yra gunose, todėl jo pasisakymus ir veiklą ir reikėtų vertinti tokiame kontekste. 
 
0lis
Pranešimai: 374
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

vakar, 10:38

Supratau. Nelabai nustebau. Aš gal tiek daug jo neklausiau arba neužtaikiau ant paminėtų požiūrių į tam tikrus dalykus. Pats irgi turėjau savitą išvystytą supratimą apie populiaciją, kurio šalutinių veiksnių iki galo dar nepavyko atsikratyti. Galvodavau kad Žemei jau turėtų būti gana to žmogiško pelėsio padarinių. Ir pagrindinis, dabartinio žmogaus tikslas yra kelti individualų sąmoningumą tuo pačiu keliant ir visą planetos energetiką. Kas be ko ir nustumiant į antrą planą ar netgi menkinant pačią populiacijos svarbą.Tiesiog ir dabar kartais save pagaunu žvelgiant į vienišus dvasinius intelektualus kad tokią padėtį pasiekė dėka šeimos nebuvimo. T.y. būdami sąmoningi išlaikė pirminį žmogaus tikslą. O aklas šeimos norėjimas yra nebranžios asmenybės( jokiu būdu nelaikau tai smerktinu) bruožas. Tai yra paklydimas, kurio subtilesnių dalykų vis dar likę manyje. Tais mokymais, kuriais seku, deja taip nėra. Teigiama kad Žemė dabartinėje būsenoje gali nesunkiai išmaitinti 10 mlrd žmonijos. O koncepcijos apie esamą populiacijos petviršijimą yra vieno subtiliausių melų, pasėtų puolusios sąmonės. Todėl nenuostabu kad ši "stygiaus sąmonė" kuri teigia kad žemės resursai yra riboti persismelkusi ir į aukščiausio sąmoningumo individus.
Dėl paminėtos " plandemijos" tai iki šiol neturiu aiškaus vaizdo. Iš tikro nežinau kas yra tikra kas ne. Tai taip painu, turint patį viruso faktą ir įvairiausias reakcijas ir interpretacijas į tai. Buvo užduota begalės klausimų paskutinėje konferencijoje čenelingo būdu. O atsakymai gaunami labai lakoniški. Spėju ne visai tokie, kokių tikėjosi klausiantys. Bet nuolat akcentuojamas bendras pagrindinis momentas. Stenkitės išlaikyti vidinę ramybę, kurios dėka vystykite intuiciją idant atskirtumėte kas yra kas. Jei jus valdys baimės ar neapykanta, jūs nesugebėsite rasti atsakymų, intuicijai paprasčiausiai neliks vietos, paklysite. Kai pažiūriu alternatyvius, vadinamus sąmokslo teorijų šaltinius, aš dažniausiai tik tą ir matau...Abiejose barikadų pusėse vyrauja tą patį savybė, kaltinimas ir vengimas prisiimti asmeninę atsakomybę, kadangi kiekvienas iš mūsų nesame atskirą sala, o tik visumos dalis. Apie masinį čipavimą ir pan. gautas atsakymas ganėtinai paprastas. Esamomis aplinkybėmis tai neįvyks, čia aš labai glaustai, savais žodžiais. Bet turint galvoje kiek žemai buvo nupuolusios išnykę priešistorinės civilizacijos. Tai čipavimo sprendimas visiškai įmanomas ir ko ne identiškas valdymo modelis. Bet noriu tikėti kad ne šį kartą. Dar tiek nenupuolėm. Aplamai viskas į ką turiu savo nuomonę ir randu aiškinimus kartais taip nustebina. Pvz savu metu laisvieji masonai, rozenkreiceriai, ir pan slaptos organizacijos iš tiesų buvo remiami iš aukščiau išlaikant jų slaptumą. Tai nebuvo siektinas sprendimas, bet buvo geriausias tuo laiku, vyraujant inkvizicijai. Bet dabar jie to palaikymo negauna. Įdomumas kad dvasinė karalija kaip ir nelaiko tai blogio ašimi, bet teikia invokacijas iššaukiančias teismą puolusiai elitistinei mąstysenai per tas organizacijas. Analitine logika tai suvokti sunkoka, bet žvelgiant iš tylos taško viskas kaip ir dėliojasi. Įdomumas ir tame, kad tarp visų mums įprastų masoniskų šutvių papuola ir Kenedžių dinastija kuria prisidengia puolusi sąmonė. Tai tik paliūdija teiginį kad žemėje praktiškai nelikę vietos, kurios nebuvo paveikusi dualistinės sąmonė. Dėl to, spėju, ir gaunami atsakymai būna labai pasverti. Kad mes per dualizmo prizmę nesiimtume atskyrinėti į gerus ir blogus vėl pakliūdami į tas pačias pinkles. Tiesa slypi kažkur per vidurį taip pat pagimdytas dualizmo. Tai tarsi kompromisas, siektina savybė atrasti aukso vidurį. Deja tai neįmanoma. Budos, Kristaus tiesa stovi ir virš šios sampratos, kurioje nėra poliškumo.
Visi aukščiausi guru, esantys įsikūnijime šiuo metu taip pat turi tam tikrus įvaizdžius kurių jie turi atsikratyti. Pats faktas kad jie yra įsikūnijime jau daug ką pasako :) Lygiai toks pat faktas, kad iš daugelio dvasinių lyderių kurie demonstruodami savo plačias sąmoningumo erdves gali man perteikti dalį gilesnio suvokimo nei turiu aš šiuo metu. Asmeninės guru ydos kiek tik galima turėtų būti atsietos. Kolegai vieną kart numečiau sadhguru linką kažkokia įdomia tema. Viską ką žmogus pamatė tai prabangų laikrodį ant jo rankos. Automatiškai įvyko viso kito atmetimas. Žodžiu, aferistas, viską ką jis sako bus bulshitas. Taip neturėtų būti. Aplamai sunku į pasaulį žiūrėti iš vidinio taško tarsi į Majos sukamą filmą, kuriame save atsieji save nuo viso to. Bet taip norisi bet kurioje kariaujančioje pusėje atrasti dalį savęs. Labai traukia būti teisiu, subalansuotu, bet tas subtilus momentas, kai tą akimirką ir tampu vienu iš aktorių.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 941
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

vakar, 13:25

Patiko jūsų mintys, Oli :) 

Galvodavau kad Žemei jau turėtų būti gana to žmogiško pelėsio padarinių. Ir pagrindinis, dabartinio žmogaus tikslas yra kelti individualų sąmoningumą tuo pačiu keliant ir visą planetos energetiką.
Aš irgi turėjau tokią nuomonę. Viena vertus, tai yra tiesa. Kalijugos metu gyventojų skaičius, mano žiniomis, visada yra didesnis. Tam yra įvairių priežasčių, tame tarpe ir dvasingumo mažėjimas. Kita vertus, turime nepamiršti, kad tuos procesus valdome ne mes patys, o aukštesnės sąmonės būtybės, kurios tai prižiūri. Iš šeimos žmonių varpinės turime suprasti, kad dorybingų sielų kvietimas į Žemę yra mūsų pareiga ir vienas iš pagrindinių kelių į bendrą dvasinės sąmonės kilimą. Beje, Donatas Janickis irgi rekomenduoja bhaktams neturėti daugiau kaip 2 vaikų, nes šiais sunkiais laikais yra sunku suderinti dvasinę praktiką ir vaikų auginimą. Be abejo,reikia pasverti savo jėgas ir kiek įmanoma įvertinti troškimų objektyvumą. 

Dėl paminėtos " plandemijos" tai iki šiol neturiu aiškaus vaizdo. Iš tikro nežinau kas yra tikra kas ne. Tai taip painu, turint patį viruso faktą ir įvairiausias reakcijas ir interpretacijas į tai. Buvo užduota begalės klausimų paskutinėje konferencijoje čenelingo būdu. O atsakymai gaunami labai lakoniški. Spėju ne visai tokie, kokių tikėjosi klausiantys. Bet nuolat akcentuojamas bendras pagrindinis momentas. Stenkitės išlaikyti vidinę ramybę, kurios dėka vystykite intuiciją idant atskirtumėte kas yra kas. 
Jei jus valdys baimės ar neapykanta, jūs nesugebėsite rasti atsakymų, intuicijai paprasčiausiai neliks vietos, paklysite. Kai pažiūriu alternatyvius, vadinamus sąmokslo teorijų šaltinius, aš dažniausiai tik tą ir matau
Taip, esti labai daug sluoksnių. Kuo daugiau domiuos, tuo aiškiau darosi, kad  vyksta rimti žaidimai dvasiniam lygmenyje. Mano pamąstymai: ar pati elito grietinėlė, kurios mes nežinome ir nematome, supranta savo padėtį šiame žaidime? Turiu galvoje, ar jie realiai supranta, jog pralaimės karą, kas jų laukia po mirties? O gal jie , iš tiesų, vykdo Dievo planą ir dėl to net negaus atitinkamų reakcijų? Galbūt jų tikslas buvo iškelti mūsų pačių ydas į viršų, kad galėtume susivokti ir pradėtume gyventi tinkamai? Aš manau, šita versija tam tikru aspektu galėtų būti kažkiek reali. 

Kas liečia pačias "konspiracijas"  - tai dauguma atveju informacija yra teisinga. Taip, nemažai yra siekiančių gąsdinti, bauginti ir greičiausiai jie tiesiog atlieka savo funkcijas šiame žaidime, užlaikydami žmones, kurie dar nepasirengę aukštesniam susivokimui. Jų lygių spektras yra labai platus. Vargu, ar įmanoma žinoti beveik viską, bet tikrai neprašausim pasilikę prie intelektualaus domėjimosi, pozityvo ir , žinoma, Dievo. 

Mano manymu, tiek Kenedžiai, tiek Trump'as ir jo sąjungininkai spinduliuoja geresne energetika nei dauguma politikų. Man niekaip neišeitų juos lyginti su Clinton'ais Gates'u,  Sorošu ir kitais. Galbūt aukštesnės jėgos pasirinko kiek įmanoma dorybingesnius klanus iš esamų įgyvendinti savo misijai. Tik versija :)
 
0lis
Pranešimai: 374
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

vakar, 22:19

Dėl elito grietinėlės tai sakoma kad jos pilnai užvaldytos atskirties nuo Dievo, vienovės jausmo. Puolusios būtybės nors ir pripažįsta Dievo aspektą, giliame įsitikinime jaučiasi pranašesnės už patį Dievą. Teigia kad Kūrėjo planas šiai planetai buvo klaida ir todėl Jis apleido šį visatos užkampį. Ir dabar jos jaučia kad moka geriau valdyti esamą situaciją. Jų vizija visai kita. Bekompromisis dominavimas visuose aspektuose, toks savotiškas savęs sudievinimas. Štai kas jų galvoje. Dominavimą praktiškai yra pasiekę. Bet puikiai suvokia kad didelė populiacija dėl daugelio priežasčių neprisideda prie įsivaizduojamo rojaus paveikslo. Nors visi gyvybės srautai nešiojasi dalelę Krišnos, Kristaus ar kaip bepavadinsi , turi teorinę galimybę apsigrežti ir kilti aukštyn, bet per ilgiausią žemės istoriją sukurti egregorai ir įvairūs padarai pagimdyti žemos kolektyvinės sąmonės to neturi. Jie turi tik išlikimo instinktą bet niekada negalės pakilti į Dievo namus, kadangi ne ten buvo sukurti. Šimtaprocentinis egoistinis reiškimasis. Puikiai tai atspindini sugalvota frankenšteino istorija. Iš pirmos pažiūros jėgos atrodo tikrai nelygios, knibždėlynas kur tik pasisukusi. Iškraipymai, apsėdimai eina per visus materialios visatos lygmenis. Eterinę, mentalinę, emocinę ir fizinę karalijas. Bet žvelgiant iš platesnės perspektyvos viskas yra gerai su tuo Dievu :) Kartais atrodo tikrai daugeliui geriau nežinoti realaus vaizdo :) Jei žvelgčiau per vienintelio duoto įsikūnijimo koncepciją tai žemės perspektyva prilygtų tragedijai. Taip viena iš lyderių, elito pasireiškimų koncentruotai išreikšti įkūnyti visuomenės sąmonę. Lyderiai neatsiranda iš vakuumo. Bet jų neigiama veikla niekaip neprisideda prie Dievo plano. Jie patys sutinka prisiimti šias roles. Šiaip ar taip iškreipdami dvasinę šviesą ir kuriasi karmą, kurią teks subalansuoti.
P.S. kai perskaitau ką parašiau gali pasirodyti kad per daug filmų prisižiūrėjau apie kokius nors reptiloidus :)
Tačiau tai ir yra viena pagrindinių problemų kad didžioji visuomenės dalis tiesiog neįsileidžia minties apie elito egzistavimą. Užtektų tik tiek, visiškai nereiktų svaigti apie dievus ir demonus. Tiesiog remdamiesi racionalia logika prieitų prie šio, už visko slypinčio elito fakto. Bet su kuo pakalbu atsargiai, tai priskiriama paistalų kategorijai.
 • 1
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių