Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Sala/Ostrov (2006)

26 Lap 2016, 15:56

Turbūt geriausias filmas, kokį esu matęs. Pravalo vidinę nešvarą bent jau pusdieniui... :)

Žinoma, kiekvienas žmogus - individualus, yra begalės priežasčių, kodėl kažkam gali nepatikti. Bet nuo savęs labai rekomenduoju.

P.S. labai ačiū NeuroX, pasidalinusiam šiuo filmu ankstesnėje grupėj. 

Paveikslėlis
 
Vartotojo avataras
insaideris
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 17 Lap 2016, 19:35

Re: Sala/Ostrov (2006)

27 Lap 2016, 18:10

Atsimenu šitą filmą, jį mums rodė filosofijos dėstytoja Bronė Gudaitytė, kuri dabar veda laidas marijos radijuje. Asmeniškai filmas man toks vidutinis, bent tuo metu atrodė. Reikėtų vėl pažiūrėti, nes tada vertybės buvo kitokios. Bet dėstytoja yra neparastas žmogus. Lyg kelis metus buvo išrinkta metų širdis universitete. 
Ir lėčiausiai akylai tikslo siekiantis žmogus eina greičiau už klydinėjantį be tikslo (G.E. Lesingas)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Sala/Ostrov (2006)

27 Lap 2016, 20:03

Dėkoju už nuomonę ir atvirumą, Insaideri:)

Šitas filmas nepadarys įspūdžio dvasiškai neinančiam žmogui, kuriam Dievas tik sąvoka. Jauni studentai ne ta auditorija. Mano supratimu, filmas skirtas žmonėm, suvokiantiems savo ydų galybę, žmonių paviršutiniškumą, Dievo tolumą ir t.t. Skirtas žmonėms, kuriuos kankina savosios ydos, Dievo paieškos, kurie nori įsikvėpti dorybės, potraukio Dievui. Filmo dažnai nesupranta net paviršutiniškai praktikuojantis.

Apskritai maža dalis visuomenės išžiūrėtų tokį filmą. Dar mažesnė dalis suprastų...

Nenoriu nieko nuvertinti ar pervertinti filmo. Tiesiog sakau, ką sako protas ir praktika. :)

O jei dėstytoja yra tikinti ir gilus žmogus, ji iš meilės norėjo pasidalinti šiuo filmu. Man pačiam buvo kažkiek gaila, kad dauguma žmonių, kuriems daviau filmą, iki galo nesuprato. Taip jau yra, viskas logiška ir natūralu:)

Tikiuos nieko neįžeidžiau taip rašydamas. Tai tik mano nuomonė, ir nebūtinai filmas visiems turi patikti :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 14 ir 0 svečių