Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 12:58

O del Bhakti yoga standartu, tai asmeniskai pazistu inicijuota vaisnava, kuriam mokytojas nurode praktikuoti tik Karma yoga.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 15:35

 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 17:31

Yra toks psichologinis desnis, kad zmogus skaitydamas priima ne visa skaitoma informacija. Tai vyksta nesamoningai. Neisisamoninamos nepatogios teksto vietos.
Apskritai yra daug niuansų tiek su šventraščių skaitymu, tiek mantros kartojimu. Petruoka yra minėjęs, kad tyčia visos paslaptys nėra atskleidžiamos. Sunku pasakyti, belieka spekuliuoti, bet man visada šitoje vietoje kildavo daug klausimų. Žinoma, galima labai rimtai domėtis, bet ar neturėtų būti viskas paprasčiau ir aiškiau pateikta, kad ir kokie subtilūs dalykai tai būtų? Kita vertus, gal čia tiesiog kalta ir jauna Lietuvos vaišnavų bendruomenė, kad visos subtilybės pamirštamos ir ima viršų fanatizmas. Kas iš to, kad yra ta mokytojų - mokinių seka, bet realiai po Prabhupados reikalai šiek tiek pasikeitė, nebėra aiškių autoritetų, o būtent mažos smulkmenos bhakti jogoj labai svarbios, į kurias paprasti mokytojai ne visada pajėgūs aukščiausiu lygiu atsakyt.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 17:45

Vienas paaiskinimas butu toks.
Srila Prabhupada ir taip per daug mums atskleide. Kazkur parasyta, kad Vedos daugiausiai moko apie roju. Krisna surasti savarankiskai Vedu rastijoje labai sunku. Vedos dvasiskai nebrandu zmogu kreipia rojun ir neblasko jo proto ziniomis apie Absoliuta. Tad gal subtilios paslaptys neatskleidziamos to nevertiems.
Kitas paaiskinimas butu toks, kad Kali yugoje turime saves vertus mokytojus.
P.S. pirmojo varianto pagrindimui zinau pora budistiniu istoriju ir Paramparos principa.
Pas Budizmo mokytoja atejo zmogus studijuoti dharma. Mokytojas ciupo ji uz plauku ir panardino galva i vandens statine. Kiek palaikes ir paleides jis zmogaus paklause, ko jis tuo metu labiausiai norejo. Zmogus atsake, kad oro. Kai noresi dharmos taip, kaip oro, tada ir ateik, pasake mokytojas.
Vienas Budizmo mokytojas skelbe, kad turi dharma, kuria vien isgirdus pasiekiamas issivadavimas. Kas pasitenkindavo ta dharma tolesniu mokymu negaudavo.
Pas Budizmo mokytoja atejo zmogus ir pasake, kad nori issivaduoti. Mokytojas paklause kas ji paverge. Niekas, atsake zmogus. Tai kam tau issivadavimas, paklause mokytojas.
Vedanta.
Mantros, ju vibracija ir kiti subtilus niuansai mokiniui perduodami asmeniskai. Knygose ir internete to nebus.
Girdejau kazkur gandus, kad Indijos brahmanai pyko ant Srila Prabhupada uz tai, kad jis mokyma isnese i Vakarus ir vakariecius isventina i brahmanus. Prabhupada atsake, kad mokymo reikia ir vakarieciams.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 19:15

Vienas paaiskinimas butu toks.

Srila Prabhupada ir taip per daug mums atskleide. Kazkur parasyta, kad Vedos daugiausiai moko apie roju. Krisna surasti savarankiskai Vedu rastijoje labai sunku. Vedos dvasiskai nebrandu zmogu kreipia rojun ir neblasko jo proto ziniomis apie Absoliuta. Tad gal subtilios paslaptys neatskleidziamos to nevertiems.
Tai va, gal be reikalo čia visi vaizduojam bhakti jogus. Nors sakoma, kad Žemė labai gera vieta praktikai, bet realiai sunku pasakyt, kiek iš čia jau pakliūna į tą dvasinį pasaulį, o kiek patenka į rojines planetas. O gal su per aukštais standartais išvis daug nepasistūmėjam į priekį. Mano suvokimu, net pakankamai rimtai pratikuojantys, tokie kaip Donatas, reinkarnuosis dar neaišku, kiek kartų, tai ką kalbėti apie tokius aip aš. Spekuliuoju, bet nors kažkiek suvokiant, ką reiškia pilnas išsivadavimas, tai turėtų būti taip. O gal dabar tikrai tas ypatingas laikas, kai galima "po blatų" patekt į dvasinį pasaulį :)) Bet kokio lygio reik būt, kad ir tokiu būdu ten patekt:)

Šiaip viskas gerai su karma joga, daugeliui pilnai to užtenka, gal man pačiam to užtenka, bet kita vertus, tikrai į nieką nemainyčiau tų būsenų, kai gali pamėgint suvokti Dievą, kai sąmonė prasiplečia. Tai čia gaunasi kažkiek panašu į tą variantą, kai viena karta pradeda statyt rūmus ir žino, kad pabaigs tik jų vaikaičiai. Gal bhakti joga - tai labai ilgalaikė investicija.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 19:55

Bhagavad Gitoje rasoma, kad po dideles daugybes yogai paskirtu gyvenimu patenkama pas Dieva. Cia dar pridekime trumpus ar ilgus poilsius rojuje bei zemesnius isikunijimus uz reiksmingmesnes klaidas. O musu dauguma net prie yogos nepriartejo. Tad kelias be galo ilgas. Bet yra ir kitas dalykas, kuri pats nurodete, Viliau. Subrendusiems zmonems jau pats kelias teikia dziaugsma.
Ka nuveikeme iki siol nezinome. Budistai, kad tai nors kazkiek numanyti, siulo analizuoti prota ir kuna. Ligos, geismai, kiti nesvarumai, skurdas kazkiek parodo, ka uzsidirbome. Bet siaip yra labai rimtas kriterijus. Rimtai judant link issivadavimo pradedami prisiminti praeiti gyvenimai. Pries pat issivadavima gyvenimu prisimenama kalpu kalpos. Ta kazkur skaiciau.
Dar kita Jusu mintis man patiko. Kali yugoje ieskotojas turi buti labai atsargus, atsakingai rinktis dvasini mokytoja.
P.S. pas Dieva galima patekti is karto, akimirksniu, jei to is tikruju norima. O mes ne tik, kad nenorime, bet dar ir bijome. Tibeto mirusiuju knygoje parasyta, kaip butybe mirties akimirka pamaciusiu dvasini Dievo kuna, budistai tai vadina Dharmakaya, bega nuo jo tolyn. O reiktu artintis. Bet tai tik labai svariems pavyksta.
Paprasciausiai mes kiekvienas turime issemti savo karma. Garuda purana taip teigia.
P.P.S. Biblijoje aprasyti bent du atvejai, neskaitant Kristaus ir Marijos, kai is tikro trokstantys buvo su kunu paimti pas Dieva. Jei neklystu Elijas ir Enochas.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 20:28

Esu labai dėkingas, Aidai, sustatote pagal šventraščius mano įsivaizdavimus. Tas reikalinga, nes kažkodėl man labai sunku pradėti studijuoti, nematant visumos. :)

Dėl Dievo baimės kažkaip keista, kad nebuvau susimąstęs, nors tai akivaizdu.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 21:07

Prasom, Viliau, jei tik galiu buti naudingas.
Turiu trukumu.
Rasau is atminties ka jau senokai skaites.
Pats nebutinai teisingai suprantu.
Kai mano postus priima man kyla kazkiek puikybes.
Doktrinu kazkiek zinau, bet norinciam uzsiimti religija tegaliu patarti kreiptis i mokytoja, pats nieko neismanau.
Religijos nepraktikuoju, rastu nebeskaitau, tad labai greit issisemsiu. Nebent naujiem dalyviam galeciau senu temu nuorodas ideti.
Nebent rastusi dar kazkas anapus varnu. Galeciau su tokiais pafilosofuoti.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 21:31

[quote="Aidas"] O mesa man labai patinka. Ir nera lengva jos nevalgyti. Depresija, nerimas, baimes apima. Ilgiausiai vegetaru buvau tris paras. Trecia para buvau kaip psichas, Agresija ir nerimas buvo virsuneje.[/quote]

Aš suprantu.
Geriau valgyti žuvį nes žuvis turi mažiau kraujo,o vadinasi ir mažiau patyre skausmo.
Reikalas tame kad dživos sąmonė plinta po kūna per kraujagysles. Reiškia,dživa randasi širdies rajone ir emanuoja sąmonę. Kraujas tekantis pro plaučius prisisodrina deguonies ir tekantis pro širdi prisisodrina dživos sąmonės. Tat kur nėra kraujo nėra arba beveik nėra skausmo.Neskauda gi jei žmogui kerpa plaukus ar nagus.

Tai pasakė svamis Čaitanja Čandra Čaran ,o kad geriau valgyti žuvį,tai čia aš taip manau. Ir taip dar todėl manau nes kur keturi bhakti jogos principai,žuvis įrašyta antra (nevalgyti mėsos,žuvies,kiaušinių)
Paskutinį kartą redagavo 1 Kazimieras. Iš viso redaguota 10 kartus.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 21:45

Aciu, Kazimierai, pasinaudosiu Jusu patarimu.
Zemos samones gyvunai arba zuvis. Ne karve, ne kiaule, ne arklys.
Stai ka reiskia praktikuojantis zmogus, patarimas tiesiai i centra.
Dar karta aciu!
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 21:52

Prasom, Viliau, jei tik galiu buti naudingas.
Turiu trukumu.
Rasau is atminties ka jau senokai skaites.
Pats nebutinai teisingai suprantu.
Kai mano postus priima man kyla kazkiek puikybes.
Doktrinu kazkiek zinau, bet norinciam uzsiimti religija tegaliu patarti kreiptis i mokytoja, pats nieko neismanau.
Religijos nepraktikuoju, rastu nebeskaitau, tad labai greit issisemsiu. Nebent naujiem dalyviam galeciau senu temu nuorodas ideti.
Nebent rastusi dar kazkas anapus varnu. Galeciau su tokiais pafilosofuoti.
Kažkaip vis tiek atsiranda, apie ką pašnekėt. Donatas irgi dažnai pagauna save, kad realizacijos kartojasi, bet tai nėra blogai. Šiandien kaip tik dar paklausiau Donato įrašą iš paskutinės jo paskaitos, tai paskutiniu metu super formos Donatas, labai už jį džiaugiuos. Intelektas išlaisvėjęs dar labiau, kadangi pats esu panašaus mąstymo tipo, tai labai tą jaučiu. Taip ir Jūs, Aidai, kuo ilgiau išlaikysit pagerėjusią formą, tuo ilgiau ir neprapulsit :))
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 21:57

Jo, sekiau ši paskutini pokalbi. Aido patirtis ir pasekme mano galva ne eiline. Bet tai Jus, Aidai, bandet stoti i tikėjimo kelia ar viskas buvo tik del zingeidumo? Buvo rysys, pokalbis sunkiausia minute su Dievu?
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 22:07

[quote="Aidas"]Aciu, Kazimierai, pasinaudosiu Jusu patarimu.[/quote]

Prašom,Aidai.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

10 Sau 2018, 22:35

Jo, sekiau ši paskutini pokalbi. Aido patirtis ir pasekme mano galva ne eiline. Bet tai Jus, Aidai, bandet stoti i tikėjimo kelia ar viskas buvo tik del zingeidumo? Buvo rysys, pokalbis sunkiausia minute su Dievu?
Pas mane tik sausa informacija. Tikejimo mazai. Tiketi Krisna reiskia daryti ka nurode Krisna. Tas pats su Buda, su Kristumi. As to nedarau. Viskas buvo del smalsumo. O kas gi pasaulyje svarbiausia? Smalsuma patenkinus dingo poreikis toliau skaityti. Sunkiais momentais mintyse kreipiuosi i Dieva. Padeda, net ir stipru vidini ar net fizini skausma sumazina. Bet del to kreipiuosi i Krikscionybes Dieva. Kazkodel pas mane issivystes stereotipas, kad i Krisna ar Buda su materialiais prasymais kreiptis negrazu. Maniau, kad esu tikejimo kely. Pasirodo nebuvau. Cia parodo tikejima.
http://www.bhakti-kursai.lt/temos_read.php?id=3
Skaiciau rastus puikybes vedamas, neva vien tik skaitant galima priarteti prie Dievo.
Kaip fariziejus is Naujojo Testamento.
Ne pas mane kazkas isskirtinio. Stipresniu sugebejimu niekur neturiu.
Isskirtiniai yra religiniai rastai. Kai pavyksta palyginti ir suderinti skirtingas religines tradicijas pamatai kokie nuostabus Dievo darbai. Jis nesustodamas siuncia mums pacius ivairiausius mokymus, kad tik mus pasikviesti. Stai kaip Dievas mus myli. Net didziausiam nusikalteliui parupina pastoge ir maista.
P.S. gal teisingiausia butu mane laikyti buvusiu religijotyrininku. Jokiu budu ne praktiku.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 09:12

Sakote kad tiketi Krišna ar Kristumi reiskia daryti tai ka nurode Krisna ar Kristus. Bet tai nereiskia kad juos galite/imanoma daryti tobulai tikejimo pradzioje. Gal ziurite per daug maksimalistiskai. Man pagrindinis istatymas religijose yra besalygine meile. Tai per tai bandau ir eiti. Taip, labai sunku atsukti kita zanda. Ir visai buciau laimingas jei pavyktu bent 1% to ispildyti. Bet todel as ir esu cia, zemeje Religines zinios man antroje vietoje. Jos pacios randa kelia ivairiausiais budais. Jusu nuorodoje radau: "Kam besilenktų žmogus, tikėjimą jo pasirinktu garbinimo objektu jam suteikia Kṛṣṇa. Jis taip pat suteikia ir garbinimo rezultatus. Iš tiesų, kam besilenktų žmogus, jis garbina tik Kṛṣṇą, tačiau daro tai neteisingai"
Krikscionybeje tai atitiktu "Neturek kitu dievu tik mane viena" Bet abejuose pasakymuose is tikro nekalbama apie tam tikra dievo asmeni, religija ar garbinimo forma. Tai man atrodo nelabai svarbu tokiame pazinimo etape svogeriski dievybiu santykiai. As per menkas i tai gilintis. Supratimo kolkas tiek turiu, kad yra Dievas Tevas, kurio visiskai neatmenu. Apie ji nuolat pasakoja Jo sūnūs ir mano broliai Krisna Kristus Buda ir tt. Bet as sunus palaidunas daznai nenoriu to girdeti. Augu, brestu po truputi suzinodamas ka nors nauja. Pykstuosi, nenoriu klausyti, begu tolyn, bet vel griztu ir prasau atleidimo. Sventrasciai spinduliuoja didele energetika. Nuolatinis ju skaitymas labai vargina. Beskaitydamas prisikvieti tiek daug sviesos, kad neigalus ja visa sugerti. Todel prasideda energijos iskraipymai. Ir vaziuoja stogas. Nes negali duoti meilės daugiau nei pats turi. Kaip ir negali jos priimti daugiau nei tavyje jos telpa. Cia ir prasideda bedos.    Pas Jus su kreipiniu matau panasiai. As  kreipiuosi i Kristu. Bet kaip minejau cia grynai del kulturines sampratos. Krisna rankoje laiko pazinimo raktus, kuriu as nelabai trokstu. Kristus mylintis ir suprantantis. Is paskutiniu tavo sakiniu man susidare ispudis kad Jus giliai tikintis. Jei sakai " Stai kaip Dievas mus myli...." gyva  zodi vistik sugebejai rasti tekstuose. Tokias izvalgas gali daryti tik giliai tikintis. Matau daug kaltes jausmo, kuris veda i stagnacija. Gal ir klystu ir patarimais neigalus metytis. Nemanau kad saves migdymas tuom kad nesi praktikuojantis o greiciau religijotyrininkas, bent kiek nuramins tave. Jau per velu...

Vargas jums, Įstatymo mokytojai! Jūs pasisavinote pažinimo raktą, bet patys nėjote ir norintiems įeiti kliudėte“. (Luko 11,52)
Taigi sakau jums: jeigu teisumu neviršysite Rašto aiškintojų ir fariziejų – neįeisite į dangaus karalystę“. (Mato 5,20)
Kristus jau tada numate kuom tokie tiek tavo, tiek mano (galvoju, kad esame panasioje pozicijoje) atvejai baigsis :) 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 09:43

Taip, Oli, pradzioje tikejimas nera stiprus.
Nebent praeitos egzistencijos metu buvo stipriai praktikuojama. Tokiu atveju jau vaikuose pasireiskia gilus tikejimas. Nedazni tokie atvejai.
Sv. Petras, artimiausias apastalas, ir tai tris kartus atsizadejo Kristaus, kai Ji sueme.
Del saves tai nezinau. Tikejimo, kad Dievas yra, jau nepanaikinsi.
Klausimas praktikoje. Stengiuosi buti doras. Nemazai zmoniu aprupinau religine ir filosofine literatura uz savo pinigus. Paremiu pinigais sventyklas. Kol galiu. Gal but stipresne praktika buvo, kai skaitydavau ir apmastydavau rastus, nors neautoritetinga ta praktika buvo.
Gal tiek man ir skirta.
P.S. daug skaityti sventrasciu gana pavojinga. Visa praktika turi buti subalansuota. Jei neproporcingai daug skaitai sventrasciu susikeli sau per ausktus standartus, kuriu negali realiai ivykdyti. Del to kyla vidinis konfliktas tarp idealo ir realiu galimybiu, kuris sekina psichika.
P.P.S. o gal tik brahmanams galima daug sventrasciu skaityti? Kataliku praktikoje yra knygeles, kuriose yra istraukos is rasto sekmadieniams ir kitoms sventems, taip pat buna kasdieniai rasto istrauku skaitiniai. Kiek skaiciau Biblija tai nelengvas darbas.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 10:50

Siaip Krisna Bhagavad Gitoje sako, kad jei nieko visai nesugebi, tai gilink zinojima. Tad sventrascius bet kokiu atveju reikia skaityti, tik nepersistengti.
Dar Krisna sako, kad tas, kuris skaito sventrascius, garbina Ji intelektu.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 11:40

Jei visiskai nieko nesugebi tai gilink zinojima. Pries kiek metu sios zinios perduotos? Suprast gali ivairiai...
Aliuzija man sedintis baudziauninkas prie Mazvydo Katekizmo ir gilina zinojima, mokosi rasto. Nors ir moka skaityti, pazinimo rakto jis dar negavo. Pandoros skrynios neatvere.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 11:53

Pasitikrinau neseniai.
Paemiau Bhagavad Gita ir perskaiciau skyriu Atsizadejimo tobulumas.
Praktines prasmes visai nesuprantu.
Krikscionybes praktine prasme dar galiu minimaliai suvokti, o Vedantos visiskai ne.
Tad esu besidomintis religijomis spekuliuotojas. Kazkas panasaus i Vakaru filosofija - skaityti, mastyti, bet nerealizuoti.
Tad tikra zinojima galima gauti tik is mokytojo, ka Jus, Oli, ir parasete apie baudziauninka. Jis gali ismokti skaityti, bet be kunigo pagalbos kelio nesupras. Arba supras minimaliai.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Neautoritetingos žinios arba margas pasaulis

11 Sau 2018, 18:34

Sakyčiau, intelektas ir nuolankumas yra pagrindinės savybės praktikoj ir , žinoma, žinios. Kitas dalykas - tai, ką mes atsinešėm iš praeitų gyvenimų.

Pasitikrinau neseniai.
Paemiau Bhagavad Gita ir perskaiciau skyriu Atsizadejimo tobulumas.
Praktines prasmes visai nesuprantu.
Jeigu ne Dievo malonė, aš turbūt išvis net nesuvokčiau, ar suprantu, ar ne. Kadangi esu turėjęs patirčių, tai viskas yra visai kitaip. Dažnai kalbu su žmonėm ir stebiuos, kad jie visai neturi suvokimo, kas yra už dorybės, pamiršdamas, kad aš tiesiog esu gavęs didelę dovaną. Iki Dievo suvokimo - tai čia kaip iki mėnulio, bet tiesiog yra didelis skirtumas tarp didelės meilės ir mažyčio lašo transcendencijos.

Užtai žmonėms yra labai sunku eiti dvasiškai, nes nėra nors kiek aiškiau suvokiamo tikslo, jau nekalbant apie ydas ar nepakankamą intelektą. Šį kartą tikrai atrodo, kad nėra kito kelio - tik daryt pareigas ir kartot mantrą. Bet net iki to reikia priaugti, nes darant nerealizavus - nebus irgi efekto.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 20 ir 0 svečių