Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kvėpavimo pratimai

08 Gru 2016, 11:36

Puiki tema! Ir aš mielai sužinočiau, tiesą sakant netgi brendo reikalas to paties paklausti :) 
Kai kalbama apie kūno švarą, tai prausiamės muilu, valome dantis, karpome nagus, plaukus, sekame ką valgome... O kaip palaikyti proto švarą? Ar įmanoma valyti protą? Ir čia atsakymas paprastas - galima. Ir tai - pranajama, kvėpavimo pratimai. Apie kuriuos žinau, keletą darydavau, bet vis nesureikšmindavau, kiek tai svarbu, bet pastaraisiais mėnesiais jaučiu prote prisikaupę šiukšlių, o kvėpuoti kaip reikia, kaip ir niekas nemokino. Dhananjaya Donatas tą pat akcentuoja ir ne kartą, Darius Ražauskas mini. Labai praverstų praktiniai patarimai.
Gal turite kokių vykusių video ar foto vadovų, kaip daroma pranayama  su visom avilomom papilomom, mielai pasinaudočiau. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

14 Gru 2016, 19:36

Respublikine jogos mokykla. Ten pas juo ir kaip prasadam pagaminti, vedu kulinarija tenai ir yra kiek supratau vienas mokitijas.Tenkazkaip jauku.Yra forumas.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

02 Sau 2017, 18:17

Ta pranajama neitiketinai galingas dalykas, tikras issigelbejimas patekusiam i beda sveikatos prasme.Pasak vieno rusijos svamio caitanija candra caran (atsiprasau jei neteisingai parasiau jo varda )galima isgydytis nuo bet kokios ligos. Bet koki vezi nugaleti po puses metu. Tiesa ,dirbti nebus laiko nes daugiausiai laiko nueina kvepavimo pratimams. Dar jisai sako vienoj savo paskaitoj kad kadaise revoliucijos lailais, lenino revoliucijos, buvo vienas revoliucionerius kuris pateko i rusijos kalejima krio pavadinimas ptropavloskaja kriepost. Is to kalejimo kaliniai arba iseidavo labai ligoti arba ten ir nusibaigdavo. Tas revoliucionerius is pradzriu susitrgo tuberkulio, po ko pradejo naudoti pranajama. Prasedejo tam kalejime kaip kurorte ir suprantama isejo zimiai sveikesnis negu buvo iki kalejimo. Tai va.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

02 Sau 2017, 18:35

Atsiprasau visu administratoriaus uz gramatines klaidas. Visu pirma nebuvau patc geriauses mokinys. Sovietineje mokykloje jo ir nenorejau buti. Visada zinojau kad rasyti skaityti skaiciuoti galima ismokti ir savo namuose. O kad per tiek laiko neismokau tai jau mano kalte. Beto, atrodo su telefonu kazkas netaip ir jei taip bus toliau teks pirkti nauja.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

02 Sau 2017, 21:15

Kvepavimo pratimus praktikuoju bent dvidesimt metu. Kaip praktikuoju.Dazniausiai kada kunas negaluoja. O negaluoja todel kad man skirta ismokti pamokas, krisnos pamokas.Dabar naudoju kvepavima pakaitomis nes turiu fizini galvos skausma. Ta pranajama rimtas subtylus dalykas ir reikalingas autoritetingas mokytojas. Autorius yra krisna. Per tos dvidesimt metu as bandziau kvepuoti ir taip ir taip ir savaip kaip man saudavo i galva. Gal todel dabar ir turiu ta galvos skausma.
 
Tadas
Pranešimai: 47
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 18:15

Re: Kvėpavimo pratimai

03 Sau 2017, 20:04

galbūt kamnors pravers kvėpavimo pratimai įvairiems tikslams.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RrSrwR88pd
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kvėpavimo pratimai

03 Sau 2017, 20:23

Matyt nėra daug rimtai kvėpuojančių, kad tema nelabai aktyvi. :)

Čia kaip ir visur, gali daug užsigriebti, bet praėjus tam tikram laikui - mesi. Turi būti didelis vidinis noras ir sveikas protas. Reikia jausti save, jausti kaip kvėpavimas ar asanos veikia tavo kūną ir psichiką. Pradžiai tiesiog stebėti kvėpavimą galima, kvėpuoti giliai ir tolygiai. Jau vien tai duoda efektą.

Aš pats irgi neseniai pradėjau reguliariai daryti jogos asanas, tuo pat metu ir giliai tolygiai pakvėpuoju. Pajaučiau skonį, iš vidaus didelis noras yra tęsti viską, manau sugebėsiu tą įgyvendinti.

Kame esmė:) viskas yra surišta, keisdami vieną gyvenimo aspektą, keičiam ir kitus. Problema, kad dažnai negalime pilnai gyventi pagal savo prigimtį, užtai prarandam daug energijos. O to nekompensuos nei viena veikla atskirai. Visgi pradėję keistis, natūraliai prieiname prie naujų pokyčių, kurie yra neišvengiami dvasiniam kelyje. Kuo rimčiau žiūrim į tai, kuo iš vidaus didesnį potraukį dvasingumui turim, kuo daugiau "atsikandam" materijos, tuo natūraliau prieinam prie bendros visumos. Kvėpavimo pratimai, kaip ir fizinė mankšta yra būtini psichinei švarai, todėl giliai įsisąmoninus ir pajutus to naudą, mes to nebemesim, kaip kad nemetam prausimosi 2-3x per parą.
 
AgneRam
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 16:10

Re: Kvėpavimo pratimai

06 Sau 2017, 15:29

Sveiki,
Martynas Driukas kalba daug sia tema ir moko rebefingo. Daug jo paskaitu apskritai yra Mixcloud gal ir youtubej rasite.
Manau aktyvi tema gali buti, kai eini ir darai, eini ir ieskai mokytojo sia minute, o ne ieskai savo protui pasiteisinimu..
Sekmes :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

07 Bir 2017, 19:37

Tadas prase pasidalinti tuom kaip kvepavimo pratimai padeda kasdienybeje .

Kaip jau minejau neesu pranajamos zinovas taigi parasysiu kaip buvo praktikos eigoje .
Atsimenu , pries daug metu man buvo sunku pakvepuoti einant tik penkiolika minuciu . Tat buvo naudojama valia . Tolydzio su metais ta praktika su oro prana perejo i turtingesni laimes supratima . Reiskia as aptikau tai kad galima ir kitaip gyventi.. Prie ko cia laime ir daiktai , pinigai .
Tada dar as geriau kava ir kiekviena karta po kvepavimo pratimu atlikimo man tas " kavos malonumas " atrode juokingai apgailetinas.. Kam gerti kava , o po juos depresuoti , jei tau nuo pranajamos eina ta energija naturali.. Ir ta askeze nepalauzdavo mano ryzto testi kvepavimo praktika .
Kiekviena karta zinojau kad jei istversiu valanda kita tai jau toliau man prades po truputi jaustis , vis didejantis suptylios laimes malonumas , arba askeze visada apdovanuojama..

Dar ne viska paminenau ir dar rasysiu .
Nenoriu visko suplakti i viena pranesyma del teh. priezasciu .. Nes katik buvau prirases daug ir viskas pradingo.. Taigi siusiu atkarpomis .

Hare Krisna .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

07 Bir 2017, 20:27

Dar kas kele selstanti dziaugsma , tai lygos nustojo gasdinti .
As supratau , kad deka tos neitiketinos pranajamos galios imanoma numusti bet kokia lyga . Nustojau bijoti net senatves . Buvau tikras kad taip ir numirsiu sveikas .
Tiesa , dar pries iki pranajamos as esu praktikaves badavima ( Polis Bregas " badavimo stebuklai " ) , ruonyzma ( maudimasis eketeja ) , pranos pasisavinima is maisto bei bei ilgu distanciju begiojima . O cia dar mano gyvenime atsirado pranajama . Isivaizduojate , koks man buvo tada dziaugsmas kuris liejosi per krastus...

Dabar as jau galiu , dalykiskai kalbant , astoniu valandu kvepavimo seansa pravaryti vienu upu . Suprantama , sytiek laiko neskiriu tiems pratimams nes nebutu kada ir bhakti joga praktikuoti.. Kam man butu reikalinga ta gelezyne sveikata jei ja negaleciau del laiko stokos panaudoti Krisnai.. Todel dabar derinu kvepavimo pratimus su fiziniu darbu bei skaitant . Taip , nukencia praktikos kokybe , bet ir toks kvepavimas man duoda daug sveikatos .

Na , gal siam vakarui pakaks..
Manes dar laukia sodybos darbai..
Tat iki ir su Dievu .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

08 Bir 2017, 16:24

Tiesiog puiku.. Vel katik parasiau ir jau norejau siusti i foruma ( beliko tik perziureti.. ) , bet man paskambino mano sese ir viska numuse..

Pagalvojau , gal kam cia nelabai ir reikia tai ka rasineju . Man , mano tu kvepavimo pratimu praeities ir dabarties gyvosios praktikos patirtis labai vertinga , labai vertinga . Bent jau todel kad nekartoti klaidu..
Gal Tadui , ar kam dar butu produktiviau klausti manes kas konkrieciai rupi.. Klausti manes , nes taip jau atsitiko kad turiu tu kvepavimo pratimu praktikos , bent jau siokia tokia , gyva patirti .
Kodel siokia tokia .
Nes yra sioje planetoje ko klausti..
Pavyzdziui , musu Dhanandzaja Pandit das ( Donatas ) . Is jo yraso supratau kad jis taiko kvepavimo pratimus per va tas septynes cakras . Regis , dar suptiliau negu pvz. as kvepuoju . As nauduoju tik du pratimus : ikvepiu per nosi , kvepavimo sulaikimas , ir iskvepiu per nosi . Ir kvepavimas pakaitomis ( ikvepiu pro kaire snerve , kvepavimo uzlaikimas , iskvepiu pro desine . Vel pro desine ikvepiu , uzlaikimas , iskvepiu pro kaire . )

Jei ka prisiminsiu svarbaus , parasysiu .
Hare Krisna .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kvėpavimo pratimai

08 Bir 2017, 22:18

Kazimierai, manyčiau, atsiras tokių, kam bus įdomu. Galbūt kažkam techniniai dalykai labiau rūpės, man daugiau įdomu, kiek per dieną kvėpuojate, kur kvėpuojat, kokie grubūs ir subtilūs pojūčiai/pokyčiai pakvėpavus ir panašiai. Kaip pasikeičia energijos kiekis kūne, kaip prašviesėja sąmonė? :) Visi suprantam, kad pokyčiai dideli, bet galbūt turite kuom pasidalinti šioje vietoje :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

09 Bir 2017, 15:56

Kviepuoju kaip ir visa diena , priklauso koki fizini darba dirbu ( kaip jau minejau , derinu kvepavima su fiziniu darbu ) . Pavyzdziui , jei kapoju malkas tai tuo metu nepraktikuoju kvepavimo pratimu nes pavojinga , gali ir plastaka nukapoti.. O seip kazka nesant , pjaunant dalgiu zole , pjaunant rastus malkoms rankiniu piuklu , vaziojant dviraciu , plaunant indus , gamynant , rasant internete va kaip dabar , klausant paskaitu , ziurint video , ravint darza , laistant darza --- visada praktikuoju kvepavima .
Dar buna kad persidirbu ir man skauda galva arba traumuoju raumenys nuo itin didelio fizinio kruvio , tokiu atveju man nieko nebelieka kaip spausti ant kvepavimo praktikos kokybes . kadangi taip nutikus as toliau dirbti negaliu , tai visas laikas skyremas kuno regeneracijai .
Reiskia , as sedziu ant kedes su paminkstinimu , nugara butinai turi buti tiesi . Tai svarbu . Kaip sako rusiskai-poetiskai Caitanja Candra Caran ( svamis) " spina kak struna " . Nugara turi buti tiesi kaip gitaros stiga . Tai sunku pasiekti..

Pratesiu sekanciame pranesyme nes dar vel kas paskambins ir viska numus..
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

09 Bir 2017, 16:53

Taip siedint su tiese nugara as pajiegiu keturias- penkias valandas . Stuburo raumenys pavargsta ir toliau man tenka gultis ant kieto patalo su paminkstinimu ant nugaros . Galima kvepuoti ir gulint . Su paminkstinimu reikia kad kaulai neskaudetu .

Dabar patc kvepavimas . Cia pirmoje vietoje praktikos kokybe .
Pavyzdziui man geriau penkiolika minuciu kvepuoti teisingai negu valanda bet kaip . Nes dar klausimas , kur butu geresnis rezultatas..

Stengiuosi kvepuoti kuo leciau ir kad ikvepimas , kvepavimo uzlaikymas , iskvepimas truktu kuo ilgiau .
Ikvepent , turi jaustis oro prana . Kas ta oro prana . Tarkim egzaminas , studentai jaudinasi , zmogus ikvepe gyliai ir iskvepe , jam palengveja . Va , tas palengvejimas ir yra prana . Kas to nezino.. Gal suklysiu pasakes kad ta prana yra pirmas oro elementas ir tai ne deguonis , deguonis kiek zemesne supstancija .
Pavyzdziui yra pirmas ugnies elementas . Kad ir sausos malkos . Ugnies dar nera bet visi zino kuom vertingos sausos malkos , ypac isdziovintos sauleje --- jos labai gerai dega . Is rusu lektoriu girdejau kad net yra metodika kada zmogus gali patraukti ta pirma ugnies elementa is sausu malku . Malkos sausos , bet nedega nors tu ka .
Gal suklysiu bet man regis zmones jaucia suptylei ta pirma ugnies elementa paprasciausiai matydami sausas malkas . Jau silta ar ne .
Taip ir oro prana jauciama per kvapo jusle . Girdejau kad yra viena istorija kada vienas pusdievis patrauke prana is oro . Tik neprisimenu kas ten atsitiko ir kodel . Pusdievis Vaju ( jei teisingai parasiau ) .

O jo joi , regis per daug isipleciau.. Parasysiu dar gal vakare gal rytoj .
Kaip sakoma , zmogus planuoja Dievas disponuoja . Niekas nezino kaip JIS veikia . Bet planuoti zmogau turi .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

09 Bir 2017, 22:14

Kvepavima atlieku dazniausiai sodyboje , ten kur as gyvenu . Nepraktikuoju pranajamos ten kur cia pat , po tavo nosim , vazineja transporto priemones..

Grubus pokiciai pakvepavus kokybiskai . Oro prana sudegina riebalus kaip kuno isoreje taip ir kuno viduje .
Visi zino kad tu riebalu galima atsikratyti aktiviai dirbant ar sportuojant . Bet cia visai kas kita..
Ar praktikuojant pranajama dirbama fiziskai sunkiai ?
Greiciau , psihologiskai sunkiai.. Ar ne .
Bet rezultatas toks patc --- riebalu nera .
Dar po kvepavimo , nera ir grubiu siuksliu . Grubeme kune jauciamas lengvumas apie kuri net neitariai .. Taip taip , skaitiai , bet tai ne tai . Skaityti tai ne gyvoji patirtis .
Prisipazistu , as nezinau , kaip galima tai perduoti akustine prasme.. Suprantate , tai vyksta esamajame laike , o po to , jei tu pasakoji ka isgyvenai --- tai tai ne tas patc . Taves nesupras net iki puses kad ir kaip tu nertumes is kailio..

Oho . 22.00 . Tai veliausias laikas kada turiu jau miegoti .
Siulau visiems eiti miegoti anksciau tam kad atsikeltumeme anksciau .

Te sapnuojasi jums jusu sakramentinis krisna .
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kvėpavimo pratimai

09 Bir 2017, 22:48

Be abejo, perteikti sąmonę yra praktiškai neįmanoma... dėkui už pasidalinimus ir linkėjimus, Kazimierai :)

Beje, Kazimierai, vasarą pagal saulės laiką 10 valanda vakaro būna kai laikrodžiai rodo apie pusę dvylikos... tiksliau reikėtų tikslintis pagal vietovę. Žinoma, galima eiti ir anksčiau :) 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

10 Bir 2017, 15:47

Subtilus pojuciai / pokyciai pakvepavus ir panasiai .

Ramybe . Po sesiu-astuoniu kvepavimo valandu protas ramus , nera pykcio ir tas neeigemu emociju katilas neverda tavija..
Bet tokia busena as pasiekiu po sesiu-astuoniu valandu .
Kvepuojant dirbant sito nera nes menka kvepavimo praktikos kokybe.. Bet protas bunas stiprus ir grubus kunas turi jiegos .
Pavyzdiui as galiu nueiti pescias trydesim kilometru pe poilsio bet su pranajama .
Dar tada kada nieko nezinojau apie pranajama , net nezinojau kad toks dalykas yra , man teko gryzti namo pesciam . Reikejo eiti irgi trysdesim kilometru . I pabaiga tokio ejimo mane nesiojo i sonus ir masinos pipseno nes vairuotojams atrode kad as gyrtas . Su pranajama tiek eiti man dar neteko bet as visiskai tikras kad mane i sonus nenesiotu . Nes as matau kaip pasikeicia energijos kiekis kune dirbant ir tuo metu kvepuojant . Kitaip paaiskinus , su tuo kvepavimu as galiu dirbti dirbti ir dirbti , kad tik dienos uztektu .

Del samones prasviesejimo tai kaip jau rasiau , kvepavimas ir darbas man ta samone kaip ir neprasviesina , o duoda fizines ir protines jiegos . O tas kokybiskas kvepavimas , kuriam tik ir skiri visa laika , tai taip prasviesina normaliai . Nes tu atlikai askeze , didele . Cia toks desnis . Pavyzdiui , jei zmogus girtokliauja tai su laiku suvarys savo sveikata , o jei tas patc zmogus meta gerti ir praktikuoja pranajama , tai jis ta sugadinta sveikata atstatis . Nieko nepadarysi , toks desnis . Jei praktikuoji pranajama tas atpildas ateis ir niekur tu nuo jo nepabeksi , kaip ir minetas aukoholikas neisvengs tos neeigiamos karmos .
Kaip konkrieciai prasvieseja samone man sunku paaiskinti , kaip jau rasiau tai esamasis laikas , reikia patirti gyvai . Na , pvz. po sesiu-astuoniu valandu seamso man kyla tokios mintys kad galima apseiti be grubaus , galima maitintis vien oro prana . Nors dar iki seanso tokios mintis mane gazdino .
Taigi , samone pasikela auksciau...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

10 Bir 2017, 16:47

Neparasiau vieno faktinio dalyko .

Daug metu as ikvepdavau pro nosi bet iskvepdavau pro burna . Nezinau , gerai tai ar blogai bet as jums konstatoju pati fakta .
Ir kiek prisimenu , nuo tada kada pradejau taip kvepuoti , man prasidejo galvos skausmai .
Bet as buvau tikras kad tie skausmai ir pranajama nera susyje ( pagal horoskopa as avinas . Avinai labai uzsispyre.. Kol nenudegs tol laikosi savo.. Ka padarysi , toks jau tipazas .. ) , bet is Donato visai atsitiktinai isgirdau kad iskvepti reikia pro nosi .
Is pradziu man nepatiko kad pro nosi bet kai pradejau praktikuoti kvepavima pakaitomis , man zymiai sumazejo tie galvos skausmai . O kai nustojau iskvepti pro burna dar labiau sumazejo . tai va , daug metu tiek kentejau per savo uzsispirima . Nors nevien Donatas , man ir anksciau ejo zenklai , bhaktai sake bet as nesureiksmindavau .
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kvėpavimo pratimai

30 Bir 2017, 17:52

O cia dar i pabaiga uzrakinsiu kad mano sazine butu rami .

Papasakojau savo pranajamos istorija ir man pasiseke kad atsipirkau tik galvos skausmais.. Buvo labai daug forsuota..
Nepatariu prisimindamas savo praktika , draskyti nagus vardan greitesnio rezultato .
Kaip jau minejau sitoje temoje , kad butina tureti autoritetinga pranajamos mokytoja .
Jei tokio nera , tai ir nereikia skubeti radza gunos varomas del to vos nemistisko pasiekimo .
As ne mokytojas , pasidalinau tik savo savarankiska praktika.

Jogoje viskas palaipsniui...
Tat bukim istikruju ismintingi .

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių