Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Bhaktijoga.lt bendruomenė?

09 Gru 2016, 08:59

Sveiki visi :)

Turbūt daugelis girdėjote Donato pamąstymų apie bendruomenės susiformavimą. Kokie Jūsų pamąstymai dėl to?
Svarstau, ar būtų realu įgyvendinti šią mintį? Kiek būtų norinčių daryti realius susitikimus, šventes? Pradžiai, žinoma, mums patiems reiktų susikurti branduolį, nes Donatas to už mus nepadarys, jis ir taip jau pritraukė mus visus čia :)
Aš asmeniškai, norėčiau realių susitikimų, kuriose ir šeimos, ir vaikai, ir pavieniai asmenys jaustųsi gerai. Turiu minčių ir apie vaikų užimtumo organizavimą švenčių metu ir pan. Na, manau ir kiti turite visokių minčių, idėjų?


 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

09 Gru 2016, 10:09

Tikros bendruomenės yra labai gerai, bet viskas gana sudėtinga. Yra asmeninės problemos, darbas, šeimos, giminės, vaikai, skirtingi miestai ir t.t. Dauguma iš vidaus jaučia, kad jiems tiesiog reikia susitvarkyti savo gyvenimus, įgauti daugiau ramybės. Tarnystę ir gerus darbus galima daryti kiekvieną dieną savo šeimoj, giminėj, aplinkoje.

Aš būdamas intravertas, kol kas labiau įsivaizduoju, kad apsijungsim forume kažkiek, bet svarbiausia būtų jungtis per realias paslaugas, kontaktai iš pradžių būtų labiau dalykiniai. Tada natūraliai kažkas pasimatytų.

Bet jei kas nors labai norėtų organizuoti kažkokius susitikimus ir panašiai - puiku. Nors vėlgi paakcentuosiu, kad viskas susideda iš pačių žmonių. Manau, esam dar nesubrendę kokybiškam tokiam dalykui, kur vyrautų meilė, neprisirišimas, noras tarnauti ir t.t. O jei ateisim kiekvienas su savo bėdom, tai...

Taigi, mano nuomone, geriausiai jungtis yra per darbus. Suorganizuot įvairiuose miestuose talkas,  ir panašius dalykus, kur reikėtų žmonių rankų, vat čia būtų tai, kas duotų dabar didžiausią naudą. Tai tik mano nuomonė:)
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

09 Gru 2016, 12:29

Per darbus tikrai puiki mintis :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

09 Gru 2016, 22:39

Svarbiausia, kad kiekvienas tobulėtume savo aplinkoje. Kai išaugsim, natūraliai norėsim burtis, skleisti žinias kuo plačiau :)

Bet reikia ir lyderių, kurie nukreiptų energiją tinkama linkme. Dabar daug kas nori kurti įvairius puslapius dvasine tematika, viskas gerai. Bet aš nematau tame didelės prasmės, nebent tai būtų asmeninis puslapis. Kaip kad ir šiame forume diskutuoja gana mažai, kiti sėdi facebook'e. Jei forumas sustiprėtų, natūraliai žmonės eitų ir jungtųsi. Todėl reikia, kad forume dalyvautų daug stiprių dalyvių. Čia ne konkurencija, čia sveikas protas sako, kad bhaktai neturėtų sėdėt facebookuose, negano to, ta informacija vėliau sunkiai pasiekiama, tiesiog nepatogu. Tame nėra prasmės. Mums reikia jungtis ir daryti tai, kas prasminga.

Mačiau tame pačiame facebooke, kad kažkas planuoja paleisti puslapį vaišnavams.lt, kur bhaktai dalintųsi savo veikla ir pagelbėtų vienas kitam. Jei artimiausiu metu nepaleis, reikės galvoti, kad patiems tai įgyvendinti. Mačiau, Aurelija, siūleis net administruot puslapiuką, gal kartais žinai, kaip ten kas vyksta?:) tai irgi būtų labai prasminga. Apie tai daug kalbėjo ir Donatas...

Burtis per darbus taip pat būtų prasminga. Kas link švenčių, tai geriausios šventės yra po darbų, kai jauti jų užsitarnavęs. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

10 Gru 2016, 18:03

Jei forume dalyvautų, sakykim, 20 aktyvesnių dalyvių, tai forumas būtų labai gyvas ir susilauktų ilgainiui nemažai svečių, kurie nuolat jame lankytųsi. Aš taip sprendžiu iš kelių nišinių pasaulietinių forumų. Tai pasiekti nėra neįmanoma, tame pačiame fb nuolat dalyvaujančių nėra labai daug.

Dėl žmonių skirtingumų, tai išaugus forumui, to neišvengtum. Bet jei žmonės brandūs ir ieško bendrumų, tai tame nėra didelės bėdos.

Kitas klausimas būtų, ką visi galėtume nuveikti tikrai naudingo. Aišku, visi čia per smarkiai pasakyta, galbūt būtų keli žmonės, kurie norėtų kažką vystyti. Arba kažkas galėtų kartu daryti versliuką, statyti dvibutį namą ar bet ką. Nieko grandiozinio... Būtent forumas ir kontaktai per paslaugas galėtų žmones suartinti. :)

Man toks jausmas, kad žmonės bijo atvirauti, kalbėti apie save, savo problemas, ydas ir t.t. nesitiki sulaukti pagalbos, yra savam apsaugos burbule. :) čia yra didelė bėda ir forumui įsibėgėt, nors palyginus viskas čia neblogai vyksta:) tikrai net nesitikėjau:))
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

11 Gru 2016, 08:45

Kaip su tuo puslapiu nežinau, mačiau tik jį fb. Tiesą sakant, tų puslapių tikrai vis daugėja ir jau nebeseku.. Kitas dalykas, jaučiu didelį norą nuveikti kažką gero dėl mūsų visų vaikų. Turiu mintį dėl knygelių ir dėlionių, radau kelis žmones tam prijaučiančius. Bėda ta, kad laiko tikrai pas mane nelabai jau yra, tai viskas kur kas lėčiau vystosi nei norėčiau. Bet pareigos yra pareigos, ir jas reikia vykdyti, ane? :)
Kas liečia atviravimus, tam reikia susibendrauti, aš pati irgi čia nieko nenoriu užkrauti savo bėdomis..
Kas liečia fb, aš jį naudoju savo tarnystei ir kitoms naudingoms nuorodoms, jų dalinimuisi. Diskusijoms, atviravimui norisi kitos vietos, manau ir jums panašiai, o kitiems su laiku gal toks noras irgi ateis. Rašau su vaiku, tai atsiprašau už padrikas mintis :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

11 Gru 2016, 10:57

Be jokios abejonės, pirma pareigos šeimai. :)

Išties reikia dar suvokti, kad nieko grandiozinio padaryti neišeis. Net didžiausios šventės, kurios yra suorganizuojamos, kiek jos kainuoja laiko, pinigų ir nauda išties nėra labai didelė. Lektoriai pakalba, žmonės pabūna ir išvažiuoja savais reikalais. :)

Vat, Anantara kai važiuoja nuolat per miestus ir kalba kalba kalba iš esmės tą patį, tai lašas po lašo vedinė informacija pasiekia vis didesnį ratą žmonių. Tai ilgas ilgas darbas, procesas... Dėkojam Anantarai už tai:)

Tačiau didžioji dalis žmonių tik minimaliai pritaikys tas žinias, o vienetai, kurie pradės giliau į tai žiūrėt, turi burtis ir padėti tiek vienas kitam, tiek toliau skleisti žinias savo aplinkoje.

Tam ir yra forumas, kad einantys rimčiau, galėtų burtis, dalintis savo realizacijom ir t.t. Aurelija, čia niekas nieko neužkrauna. Jei parašytum savo problemas, tai dauguma su mielu noru viską perskaitytų, kažko pasisemtų, gal pasidžiaugtų, kad ir kitam panašios bėdos:)) Galbūt ir neatrašytų nieko. Bet taip jau yra.

Aš pats pastebėjau, kokie dauguma jautrūs, priima dažnai asmeniškai, jei negauna pritarimo savo mąstymui, dažnai išeina savais keliais.:) Žmonėms labai trūksta pritarimo, palaikymo, padrąsinmo, meilės. Taip yra, dauguma čia tų problemų apsčiai turi. Užtai viskas ir sunkiai vystosi:) Bet aš labai dėkingas visiems ir toliau skatinu drąsiai rašyti, tikrai nedvejoti, jei yra noras:)
 
Vartotojo avataras
alius
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 15:04
Miestas: Šiauliai
CONTACT:

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

13 Gru 2016, 13:29

Sveiki., asmeniškai galiu organizuoti fizinio kultūros pamokas bei kineziterapijos konsultacijas ir gydymus... šiai dienai galiu pasiūlyti tokį savo indelį., bei prisidėti prie esamų...
aliusvisvam
 
Vartotojo avataras
GED
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Gru 2016, 10:13

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

15 Gru 2016, 11:12

Žmones, pirma reikia susidraugauti, po to kažkokią bendrą veiklą vystyti. Asmeninės, šeimyninės, darbinės, sveikatos problemos niekada nesibaigs, juk gyvenam materialiame pasaulyje, kur visų galas bus fizinė mirtis. Ar mirštant bebus svarbios tos laikinos materialios problemos? Augimas nevyks savaime, reikia dėti pastangas bendruomenei kuriantis. Žiūriu, mes per menkai vertiname dvasingų ar dvasingumo siekiančių žmonių draugiją. O tai vienas iš kertinių dalykų, kurį reikia branginti. Nes be bendravimo su bhaktais bent jau mano atsidavimas Dievui mažėja. Aš nesakau, kad turi būti organizuojami kažkokie grandioziniai renginiai, užtektų paprastų meetų su neformaliu, nuoširdžiu bendravimu.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

15 Gru 2016, 12:38

Žmones, pirma reikia susidraugauti, po to kažkokią bendrą veiklą vystyti. Asmeninės, šeimyninės, darbinės, sveikatos problemos niekada nesibaigs, juk gyvenam materialiame pasaulyje, kur visų galas bus fizinė mirtis. Ar mirštant bebus svarbios tos laikinos materialios problemos? Augimas nevyks savaime, reikia dėti pastangas bendruomenei kuriantis. Žiūriu, mes per menkai vertiname dvasingų ar dvasingumo siekiančių žmonių draugiją. O tai vienas iš kertinių dalykų, kurį reikia branginti. Nes be bendravimo su bhaktais bent jau mano atsidavimas Dievui mažėja. Aš nesakau, kad turi būti organizuojami kažkokie grandioziniai renginiai, užtektų paprastų meetų su neformaliu, nuoširdžiu bendravimu.
Pamėginsiu pajuokauti :) Kalbasi du vyriškiai:
- Viskas vis viena kada nors baigsis!
- O! jūs, matau, didelis optimistas!
- Ne, aš duobkasys...

bet kitais klausimais dėl bendravimo tas tai taip!
 
Vartotojo avataras
GED
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: 15 Gru 2016, 10:13

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

15 Gru 2016, 14:06

Priimu kritiką:) ir suprantu, kad man laiko švaistytojui pačiam reiktų susimąstyti apie tai, o ne kitus mokyti.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

15 Gru 2016, 20:08

Dėl laiko švaistymo: jei žmogų tampo, traukia juslės, pinigai ir panašiai ir praktika nėra stabili. Ar tai laiko švaistymas, ar neišvengiamas vingiuotas kelias į išsivadavimą? :) Mano supratimu, tai vis dėl to yra kelias, jei žmogus kryptingai juda.

Dėl bendruomenės, tai irgi ne viskas iškart. Aš nesitikėjau tokio sąlyginai didelio forumo aktyvumo. Ar tai kažkas ypač naudingo? Ne, bet, kaip ir sakiau, grandioziniai renginiai irgi nėra vaistas nuo visų ligų. Viskas tėra mažytis žingsnis į priekį tiek kiekvienam individualiai, tiek kaip bendruomenei.

Dauguma bhaktų tik savo gyvenimus apsitvarkys po 5-10 metų, va tada galbūt ir bus sukurta kažkas ateinančiai kartai:)) Nors ir dabar visko yra... Tiesiog dirbkim, džiaukimės ir toliau plėskim žinias. :) Geriausia savo asmeniniu pavyzdžiu:)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

16 Gru 2016, 18:57

Pasak vieno rusijos pamokslautojo patita pavana das (ruzov )mes turime gerbti kitu kelia pas dieva nes kiekvienos dzivos keles atgal namo pas dieva yra sukurtas paramatmos. Kitaip sakant,zmogus turi padaryti tas klaidas kurias jis turi padaryti po ko butinai iseina i teisinga kelia.Bet tai nereiskia kad turime samoningai stacia galva pulti i juslini pasitenkinima. Jisai kalba apie atsitiktinius nuopolius. Tu nenori bet neatsispiri batc ir sugriesini.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

16 Gru 2016, 20:51

Taip, Kazimierai, labai gerą momentą paminėjote. Viskas turi vykti natūraliai, iš esmės mes turime jaustis laimingi. Kad ir koks tas santykis tarp dvasingumo ir materijos bebūtų, jei teisingai einame, dažniausiai jis gana greitai krypsta dvasingumo link. Kai jusliniame pasitenkinime vis daugėja dorybės, tai pastebime, kad vis dažniau džaiugiamės ne pačiu pasitenkinimu, o tiesiog tuo, kad galime veikti dėl Dievo tiesiogiai ar netiesiogiai. Arba pasitenkindami nuolat pradedame galvoti apie dėkingumą Dievui.

Taip per gyvenimą kylam link dorybės... O  vienetai, kuriems  pavyksta tai pasiekti greičiau, gali bandyti kopti į transcendencijos kalną. :)

Viskas vyksta taip, kaip turi vykti. Viskas ko reikia, tai tiesiog neleisti sau nei per daug atsipalaiduoti, nei persitempti. :)
 
Aurelija
Pranešimai: 21
Užsiregistravo: 13 Lap 2016, 21:07

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

17 Gru 2016, 11:43

Žmones, pirma reikia susidraugauti, po to kažkokią bendrą veiklą vystyti. Asmeninės, šeimyninės, darbinės, sveikatos problemos niekada nesibaigs, juk gyvenam materialiame pasaulyje, kur visų galas bus fizinė mirtis. Ar mirštant bebus svarbios tos laikinos materialios problemos? Augimas nevyks savaime, reikia dėti pastangas bendruomenei kuriantis. Žiūriu, mes per menkai vertiname dvasingų ar dvasingumo siekiančių žmonių draugiją. O tai vienas iš kertinių dalykų, kurį reikia branginti. Nes be bendravimo su bhaktais bent jau mano atsidavimas Dievui mažėja. Aš nesakau, kad turi būti organizuojami kažkokie grandioziniai renginiai, užtektų paprastų meetų su neformaliu, nuoširdžiu bendravimu.
Labai patiko jūsų pasisakymas. Aš kažkaip manau, kad būtų galima susitikti kartą į mėnesį tam pačiam Kauno vedų centre būtų galima organizuoti susitikimus ar tai Gangoj.. Gal galima išbalansuoti tarp natūralumo ir truputį iniciatyvos.. Nežinau, tai tik mano nuomonė, jos per mažai , kad kas vyktų :)) ir aš nesu mėgėja didelių susibūrimų, visai visai. Bet jaukaus rato žmonių, su kuriais galėtume susipažinti, galbūt diskutuoti Dhanandžajos paskaitų temomis, su kuriais kažkokias idėjas plėtoti sektųsi, visai norėtųsi. Galbūt ir Dhanandžaja vėliau sutiktų prisijungti, jei turėtume rimtų minčių dėl kažkokios veiklos ar tiesiog..dedu daugtaškį:)
Žinoma, norintiems bhaktų draugijos visada yra tie patys vkc ir šventyklos, bet jei turint truputį kitokio pobūdžio idėją burtis, tada galima ir kažką naujo galvoti mano manymu.
Šviesių minčių ir širdies ramybės visiems :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

23 Gru 2016, 20:15

Aurelija ar as ko nesuprantu del tu susitikimu kvkc ar gangoje. Kuom mes skiriames nuo tu bhaktukurie lankosi vk centruose?Ar mes cia kitokie? Jug galima susidraugauti visur kur bhaktai. Suprantama ne su visais nes esam individualus. Negi Aurelija jums atrodo kad mes suvaziuosim ir bus jauku gera. Nebus susvetimejimo. Oi abejoju, duok dieve. Kitas dalykas kad gal jus tos draugyjos labai norite. As irgi labai noriu. O kas nenoretu?Gal vienas kitas. Nepuoseleju vilciu del tu susitikimu. Gal as ir neteisus arba nezinai kol nepabandai. Jug kazkaip ta krisnos samone turi skleisti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

23 Gru 2016, 22:09

Aurelija ar as ko nesuprantu del tu susitikimu kvkc ar gangoje. Kuom mes skiriames nuo tu bhaktukurie lankosi vk centruose?Ar mes cia kitokie? Jug galima susidraugauti visur kur bhaktai. Suprantama ne su visais nes esam individualus. Negi Aurelija jums atrodo kad mes suvaziuosim ir bus jauku gera. Nebus susvetimejimo. Oi abejoju, duok dieve. Kitas dalykas kad gal jus tos draugyjos labai norite. As irgi labai noriu. O kas nenoretu?Gal vienas kitas. Nepuoseleju vilciu del tu susitikimu. Gal as ir neteisus arba nezinai kol nepabandai. Jug kazkaip ta krisnos samone turi skleisti.
Kazimierai
Interneto amžiuje tai vadinama populiariu vardu "meetas", ta prasme susitikimas. "Meetai" prasidėjo turbūt dar mIRC laikais kokiais 1998m., kai bendraudami grupėse, žmogiukai susiorganizuodavo ir realius susitikimus, ar išvykas, ar stovyklas, ar tiesiog šiaip, pasisėdėjimus kur nors įdomiau. Skirtumas tarp namahatos ir meeto, būtų tas, kad namahatoje būtų galma tikėtis ir kitų, nepažįstamų veidų, kurie šio forumo diskusijose "kol-kas" nedalyvauja, tuo tarpu mūsų ego tarpusavyje jau šiek tiek apsitrynęs. 
Kita vertus, jug kalbame apie KS ir lyg-ir nereikėtų skirstyti tas bhaktas yra su mumis, tas ne su mumis, o tas išvis nė prie vienų. Khe-hrm.. Šventyklos aplinka kažkuom įpareigoja, matomai, būtina atsiklausti leidimo,o "Gangoje" ar prie Nemuno, tiesiog ateini ir bendrauji. Vienur garbinamas Viešpats, kitur aptariami dalykiniai klausimai, dar kitur gaminama valgis.. Vieta, laikas, aplinkybės.. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Bhaktijoga.lt bendruomenė?

24 Gru 2016, 12:45

Supratau.Ko gero ilgiau mums reiktu pabendrauti forume nes turbut ateis laikas kada labai noresime gyvo bendravimo. Jug rasydamas simtu procentu neperduosi tai kas tau labai svarbu.
Tikslas visada turi būti aiškus.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 13 ir 0 svečių