Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Kaip aš atėjau į Krišnos sąmonės bendriją?

26 Bir 2017, 18:06

Šioje temoje kiekvienas gali pasidalinti, kokiomis aplinkybėmis atėjo į bendriją. Maloniai kviečiame visus pasidalinti savo istorijomis :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Kaip aš atėjau į Krišnos sąmonės bendriją?

01 Lie 2017, 17:01

O ko gi taip prastai . Negi nei kiek nesinori pasidalinti savo istorija . Turbut nera laiko rasyneti . Vasara..

As tai vienas kaip pagalys . Tik priziuriu savo senyva motina . Man tai ir pareiga ir kartu pragyvenimo saltinis .
Nei sese nei juos vyras nenori imti mama pas save ir ja globuoti . Senas zmogus slegia.. Beto , jie ir taip uzsikrove radza-nasta . Niekada jiems negana tos grubios , materialios laimes .

Kadangi tai buvo mano ideja tai turbut ir tureciau papasakoti ta savo gyvenimo atkarpa . Kaip man regis nieko tokio joje nera , bet ji man labai brangi , labai brangi .

Prasidejo nuo to kad ka daryti su senatve . As maciau senukus ir man buvo neramu kad ir manes toks likimas laukia .
Taigi po metu jieskojimo bibliotekose informacijos kaip isvengti senatves , po metu as jau buvau praktiskas sveikolis . Praktikavau badavima , mano mokytojas - ikvepejas buvo Polis Bregas . Tapau vegetaru ir ismokau paimti prana is maisto is vandens . Dar labai patiko praktikuoti ruonyzma . Tai bent malonumas buvo . Tu begi ziema kokius penkis kilometrus kol ikaisti iki tokio karscio kad jau labai nori atsigaivinti saltame ziemos vandeny ( as maudziaus ne eketeje , o tekanciame upelyje ) . Pasineres tu kaip ir susilieji su vandens stihija . Pabuni tame vandeny minute kiek daugiau ir islipes jautiesi kaip naujei gimes.. Beto , neturejau niekada slogos , temperaturos ir nekosijau .
Dabar nei ruonyzmo nei badavimo nepraktikuoju nes nera prasmes..

Viskas gerai , senatve manes jau nebebaugino , zinojau kad visada busiu sveikas .
Tik ka daryti su mirtimi . Mirtis ateis , tai faktas ir jokios bibliotekos manes neisgelbes .
Kilo ideja uzsaldyti kuna mirus . As tada galvojau kad mokslas tobuleja gi ir gal man pavyks sugrazinti gyvybe ir atnaujinti kuna .
Buvau tam pasiryzes ne maziau kaip dabar iki galo testi bhakti joga . Jau buvau bepradejas veikti , kurti grupe bendraminciu del to uzsaldymo projekto .
Bet susipazinau su vienu parapsihologu kuris man pasake kad mano uzsiemimas apgailetinas.. Jis paklause ar as esu ka girdejas apie dieva . Dar papasakojo kaip viena mergina ar tai komos busenoje ar tai patekusi i avarija , ejo tuneliu ir mate nemateriale sviesa . Dabar as zinau kad tai kuno tuneliai ir sviesa tai paramatmos spindesys . Tada i dieva as netikejau , bet nuo to momento uzsidaviau klausimu : " Kodel tiek daug neteisybes , kodel kencia mazi vaikai krutinukai ? Gerai gerai , mes tai jau suauge ir "prisidirbe" , nusipelnom buti nubausti , o krutinukai kodel , juk jie dar nieko blogo nepadare.."
Jauciausi laimingas ir kupinas ryzto issiaiskinti kur ziuri dievas jei jis isvis yra...
Neturejau pasirinkimo nuo ko pradeti tat nusprendziau eiti tiesiai pas kunigus .
Pakeliui , Vilniau gatveje pamaciau keista vaikina kuris pasistates soliuka pardavinejo man neregeta literatura . Jis man pasirode keistas geraja ta zodzio prasme . Maza to , nuo jo dvelke subtiliai prasadiniu maistu .
As tiesiog stovejau ir stebejau kaip reaguoja zmones . Ilgai stovejau .
Tas vaikinas man pratese laikrastuka bet as nenorejau imti . Jis sake " imk " , is intonacijos supratau kad nereikia moketi . As atsisakiau pagalvojas kad pas mene sveika gyvensena , kurem galam man ta literatura . Zodis dievas man nepatikdavo..
Dar ilgai masciau kas tai buvo ir uz keliu dienu atvaziaves i ta pacia vieta pamaciau jau kitus bhaktus ( vyra ir zmona su vaikais ) . Daugiau is poreikio negu is smalsumo nusipirkau Bhagavat gita.
Tokia va istorijos pabaiga .

Hare Krisna .
Paskutinį kartą redagavo 3 Kazimieras. Iš viso redaguota 24 kartus.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Kaip aš atėjau į Krišnos sąmonės bendriją?

02 Lie 2017, 23:38

Haribol!
Ačiū Kazimierai, kad pasidalinote ir užsukote šią temą :) Visada labai smalsu sužinoti "o kaip kitam sekasi", tad jūsų pasakojimas tik patvirtina Bhagavad Gitoje pasakytus žodžius, kur svarbiausią citatą paryškinau BG 6.41-6.45 :

"Po daugybės laimingo gyvenimo metų dorovingų gyvų esybių planetose, jogas pasitraukęs iš savęs pažinimo kelio, gimsta teisuolių arba turtingoje aristokratų šeimoje.

Arba, jei po ilgai trukusios jogos praktikos ištinka nesėkmė, jis gimsta retos išminties transcendentalistų šeimoje. Bet, žinoma, mažai kam šiame pasaulyje tenka toks gimimas.

Gimus tokioje šeimoje, atgyja jo praeito gyvenimo dieviška sąmonė, ir jis vėl stengiasi žengti į priekį iki visiškos sėkmės, o Kuru sūnau.

Iš ankstesnio gyveninio paveldėtos dieviškos sąmonės dėka jis savaime susižavi jogos principais, net jų neieškodamas. Toks žinių trokštantis transcendentalistas visuomet yra aukščiau šventraščių ritualinių taisyklių.

Ir kai yogas, nusiplovęs visas nešvarybes, deda nuoširdžias pastangas toliau tobulėti, po didelės daugybės yogos praktikai skirtų gyvenimų jis galiausiai pasiekia tobulumą ir aukščiausią tikslą.:"
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Kaip aš atėjau į Krišnos sąmonės bendriją?

03 Lie 2017, 20:18

Aš dar neatėjau į šią bendriją, galbūt ir niekada neateisiu, bet žinios, kurios yra skleidžiamos, mane labai patraukė. 

Turiu savo abejonių dėl kai kurių aspektų ir niuansų, bet į juos nesigilinu, nes pats svarbiausias dalykas yra pati esmė. Esmė, kuri atskleista taip, kad viskas susidėlioja į savo vietas gyvenime. Gyventi be šių žinių man buvo didžiulis išbandymas :) Kapsčiausi po išardytą dėlionę, nerasdamas atsakymo, o dar turint galvoje, kad buvo įkaltas Dievo neegzistavimas, susivokti ir galų gale prieiti prie tiesos turbūt būtų nepavykę. 

Į visus tuos dalykus buvau linkęs nuo mažens, bet nei pats gerai tai supratau, nei tėvai. Mėgau mąstyti ir filosofuoti. Kai būdamas paauglys ginčydavaus su tėvais, man buvo keista, kad jiems sunkiau sekasi atrasti sąsajas tarp dalykų, kurie man buvo akivaizdūs. Savęs nemačiau ir katalikybėje, kuri logiškai mano intelekto pusei buvo per primityvi. Neilgai trukus patraukė filosofija, kurioje atradau daug tiesos, bet , savaime aišku, atsakymo joje nebuvo. Susižavėjau F. Nyče, jo nihilistinis požiūris į gyvenimą dar ir dabar atrodytų beveik teisingas, jei sakytume, kad Dievo nėra. Deja, neatradimas savęs, Nyčė bei depresinė muzika privedė prie didelės depresijos. Neįsivaizduoju kaip, bet , matyt, su pagalba iš aukščiau praktiškai vienu ypu pradėjau stipriai iš jos lipti. Puoliau į aistrą, nuolat sukdavau galvą, kaip prasimanyti daug pinigų. Kelerius metus mintys sukosi tik apie tai, žinoma, buvo ir realių darbų, kol staigiai jos žlugo, kai jau atrodė ranka buvo pasiekiami tikrai dideli pinigai.... 

Paraleliai nesiklostė ir santykiai su antrąja puse. Kartą būsimoji žmona parodė man vieną žinomą pasaulietinį vyrų ir moterų santykių ekspertą. Labai gyvenime nemėgau ir nemėgstu, kai su didžiuliu ego yra pasakojamos nesąmonės :) Tą sakau dabar -be pykčio, bet tokia tiesa... susinervinęs perjungiau youtube į Dariaus Ražausko paskaitą. Tai buvo pirmoji pažintis, po kurios palikau apšalęs, nes tokios objektyvios informacijos iki tol buvau negirdėjęs. 

Taip susipažinau su vedų kultūra, patiko Anantara pakaitos, bet norėjosi kažko tikresnio, ne vien sausos teorijos. Taip atradau Donatą Janickį. Būdavo įsijungi jo pasidalinimą, ir kaip tik jis kalba apie tai, ką pats pramąstei tomis dienomis. Ir taip ir vėl, ir vėl, ir vėl... Galvodavau, gal čia man specialiai įrašus daro? :)) Būdavo tiesiog neįtikėtina. 

Toks tas mano kelias, kai pagalvoji, viskas įvyko grynai taip, kaip ir turėjo :) 
 
kriscia
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 16 Lap 2016, 20:14

Re: Kaip aš atėjau į Krišnos sąmonės bendriją?

04 Lie 2017, 19:11

Sveiki,
Dvasiniai ieškojimai prasidėjo, kažkur prieš penkis metus. Gyvenimiška patirtis, aplinkinių žmonių ir savo gyvenimas rodė, kad kažkas ne taip su mūsų norais, tikslais ir tos amžinos laimės paieškos. Skaičiau įvairią grožinę literatūrą  dvasine tematika "Pokalbiai su Dievu", " Vienuolis, kuris pardavė Ferari" ir .t.t. Nežinau, kaip susigundžiau, niekada jokios paskaitose nedalyvauju, bet  nuėjau 2014-06-09 į Žvėryno žaliagvalgystės kavinę. Paskaitą skaitė Kristina Lapina. Sėdėjau pirmoje eilėje, nežinau, kuom aš ją patraukiau,bet K.Lapina giedojo kažkokias giesmes, laikydama ranką man virš galvos, o man iš akių bėgo ašaros. Nuo tos dienos nei lašo alkoholio.  Neprisimenu apie ką paskaita, tikriausiai buvu paminėtos vedų žinios, nes aš vėliau pradėjau ieškoti informacijos internete. Pradžioje žiūrėjau paskaitas Anantara das, vėliau Donato Janickio, Aleksandro Chakimovo, Labai aukšto lygio Ruzov paskaitos. Šiais metais nusipirkau Bhagagvad Gita. Prieš porą savaičių netikėtai atradau kokios nuostabios yra Vilniaus Harė Krišna šventyklos rytinės paskaitos. Jei yra galimybė pasiklausau. Verta pasiklausyti Doyal Govinda, balsas nuostabus. Mano aplinkoje labai bloga nuomenė apie vaišnavus, kuriuos jie laiko sektantais krišnaistais, nors anksčiau ir tokia pat buvau. Man labai trūksta bendravimo su šia bendruomene, tai rytinės paskaitos, man kaip atgaiva. 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių