Aidas

Aido prisistatymas

23 Spa 2017, 14:46

Sveiki. 
Esu Aidas, 1972 m. gimimo, gyvenu Klaipedoje, gimes ir auges kaime.
Gyvenime teko keleta kontrastingu darbu dirbti, bet galu gale uzsitarnavau ir megaujusi pareiguno pensija.
Esu skaites Vedu, Budizmo, Krikscionybes rastu. Bet pats taip ir netapau religijos ar yogos pasekeju. Kazkiek susipazines su Vakaru filosofija.
Kadangi esu nepraktikuojantis, tai mano komentarai dvasinemis temomis yra, arba bent jau stengiosi ta padaryti, ortodoksiski. Paprasciausiai nematau kokio individualaus kelio zmogui reikia ir negaliu duoti individualaus patarimo. Galiu tik daug maz pakartoti ka esu skaites.
Pats esu materialistas (nerupi man issivadavimas) ir pagal apibrezima pagonis (transcendentalu Dieva pripazistu teoriskai, o siekiu juslinio bei protinio pasitenkinimo).
Taip, kad mano komentaru galite rimtai nepriimti.
Kas dar idomu klauskite.
Pries vertinant mano komentarus naudinga paskaityti mano prisistatyma.

Vartotojo avataras
Vilius

Re: Aido prisistatymas

23 Spa 2017, 18:52

Dėkui, Aidai, puikus prisistatymas. :)

Mane domina būtent Jūsų ortodoksinis požiūris. Nemanau, kad tai yra dėl to, kad ,kaip Jūs teigiate, nepraktikuojate - galima tokį požiūrį turėti ir praktikuojant.

Man įdomu būtent motyvai, susipažinus su įvairiom religijom ir filosofija, priverčiantys turėti dogmatišką požiūrį. Mano spėjimas - prigimtinės charakterio savybės: kšatriškumas, disciplina, paklusimas taisyklėms - tai turėtų Jums imponuoti, todėl visas požiūris yra statomas ant tų pamatų.

Kadangi esate apsiskaitęs žmogus, ta pati filosofija ne svetima bent jau teoriniu požiūriu, mane domina, ar Jūs pats niekada nesuabejojate savo pamatais. O gal Jums net nerūpi ta galutinė tiesa? Tiesiog tiesos kryptis akivaizdi ir to pilnai užtenka? Kokie motyvai turėti tokį požiūrį?

Man tai tikrai įdomu būtų sužinoti atsakymą, ačiū :)

Aidas

23 Spa 2017, 20:19

Dogmas as laikau teigiamu dalyku. Tai paprasciausiai sventrasciu tiesos, kuriu negalime ismastyti protu. Isitikinus pasirinktos religijos teisingumu tai taupo laika, nebereikia tikrinti atskiru tiesu. Cia formalus mano poziuris.
Parasysiu ir galimus sio poziurio emocinius pagrindus. Daug laiko prireike, kad isitikinciau Srila Prabhupada rastu teisingumu, tad jo poziuris man asmeniskai brangus. Taip pat megstu protinga hierarchija ir tvarka.
Pastaruoju metu mane ilgai kamavo abejones, ar rastus skaitau religiniais sumetimais. Tos abejones ilga laika buvo, nes ir rastus senokai nustojau skaitineti. Kazkokia intuicija buvo. Deja. Pasirodo rastus skaitydavau proto patenkinimui. Praktikuoti nepradejau.
Skaitau save kazkiek doru. Bet yra abejones, ar tokiu likciau ekstremalios situacijos ar mirties akivaizdoje.
Del tiesos. Dabar ji man nutolusi. Dabar tai man tik samones testinumo, buties ir teisingumo garantas. Bet, pripazinsiu, patogu kiseneje tureti tiesa. Nori rodai, nori ne. Ir nurasyti ant jos viska patogu.

Vartotojo avataras
Vilius

23 Spa 2017, 22:12

Dėkoju, Aidai.

Drįstu sakyti, kad daugmaž suprantu Jūsų požiūrį. Mano suvokimu, nenutoldamas nuo šventraščių ir pasitelkdamas abstraktų filosofinį mąstymą, galėčiau kelti daug klausimų Jums, bet tam nėra jokios prasmės. Be to, galėčiau būti nesuprastas. Kiekvienas mes su savo stiprybėm keliaujam.

Nuoširdžiai Jus gerbiu ir džiaugiuos, kad dalyvaujat forume. Galbūt kartais gaila, kad nepavyksta palaikyt filosofinės diskusijos, nes daug žinot, bet visai kitaip veikia mūsų intelektai. Kita vertus, puiki proga kiekvienam priimti ir suprasti kitaip mąstantį. Reikia jungtis, o ne skaldytis. :)

Dar norėčiau atsiprašyt, jei forume sukėliiau neigiamų emocijų. Ateityje tikiuos sugebėsiu to išvengti :)

Aidas

23 Spa 2017, 22:39

Aciu, Viliau.
Klauskite ko norite. Galiu neatsakyti tik del nezinojimo arba saugodamas savo privatuma.
Jums, Viliau, nera ko atsiprasyti. As kaltas del buvusiu nesusipratimu. Pasistengsiu taip nebesielgti.
Absoliutinu daznai as savo zinias. Nera jos dideles, nera ju daug. Cia toks mano proto pasitenkinimas.
Tu mano ziniu pagrindas tikrai nera mano patyrimas. Tai tik loginis isitikinimas. O tai labai skirtingi dalykai.
Labai megstu proto spekuliacijas. Tad esant progai kazka kazkur parasysiu.
Negerai darau kitus pabardamas uz neautoritetingu ziniu skleidima pats budamas spekuliuotoju. Gal iseis pasikeisti. Bandysiu.
Vilius dave geru pamoku, aciu.
P.S. prisiminiau Bhagavad Gita. Turiu ne zinojima, o tik truputi ziniu.

Aidas

01 Lap 2017, 23:07

Dievo keliai nezinomi. Vargu, ar liksiu pagoniu. Po truputi traukia katalikybe. Kas domisi labai rekomenduoju Naujojo testamento Apastalu darbus ir Apastalu laiskus. Gilus lobiai, atsiveria tik pamazu.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių