Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Musulmonai.

12 Bal 2017, 13:46

Tikiuos, Kazimierai, neužpyksit, man Jūs atrodote vyriausias iš mūsų:) Jaučiasi patirtis ir neutralumas, ką aš laikau didelės brandos požymiu. Vaišnavams dažnai to trūksta, o dar pridėjus šiokį tokį fanatizmą, vidutinį intelektą gaunasi, kas gaunasi. Tai tiesiog mano nuomonė:)

Apskritai visko reikia gyvenime, dėkui Gintaraska(i) už įdomias temas ir Vydui už gerus, ilgus komentarus:) Nežinau, ar čia jau reziumė, ar ne, bet kol kas , atrodo, viskas pradeda suktis ratu ir kartotis :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Musulmonai.

12 Bal 2017, 16:36

Taip, vel is naujo ratu.

Kur tikrieji pranasavimai? Rasykliu ant popieriaus kur?

Tai gal sustokime ties to kad tie suplanuoti zmogaus ar ten kokio dar velnio ir yra TIKRIEJI KRISNOS PRANASAVIMAI.Kodel. Nes viskas pildosi..
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Musulmonai.

12 Bal 2017, 17:03

Viliau, as nesupyksiu arba piktis tai materija(suptili materija) . As kaip dziva stengiuosi nesitapatinti su materija sveikos nuovokos deka..

Nelaikau save viresniu nes visi mes esame dzivos ir kiekviena nepakartojama, individuali. Buvo daug izeidimu bet ir daug tarnystes, askezes tat susikaupe patirtis ir bhakti jogospraktikos atligis.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Musulmonai.

12 Bal 2017, 17:29

Vydai, aš suprantu Tavo poziciją puikiai:) Bet kodėl neina susikalbėti čia visiems? Nuolat kalbėti apie skandalus nėra prasmės, bet paimkim Gintaraskos pavyzdį - aukojimus. Ar aukoti pinigus organizacijai, kurios grietinėlė susijusi aiškiai užsiima negerais dalykais nėra nuodėmė už kurią gausim karmą? Juk čia nėra toks sudėtingas ir painus dalykas - susivokti, kad pasaulyje visur blogi dalykais dedasi, nebūti romantiku, bet vienaip ar kitaip koncentruotis į dvasinę praktiką. Mano požiūriu, žmonėms neparanku yra neapibrėžtumas, jie nuo to bėga. Sudėlioji į lentynas - tas gerai, tas blogai, galva rami ir viskas. 
:) Taip Viliau, dėkui, kad ramini įsiūbuotą laivą. Ir aš galvoju - kame visas čia planas. Kol forumas dar palygint nedidelis, tai čia kaip "smėlio dėžė" - patirtis kaip elgtis. Nes akivaizdu, kad nesunku įžiebti nesantaiką, kai imami trypti šventi dalykai, įskaitant patį Aukščiausiąjį Dievo Asmenį. Bet visas šis planas, manau yra planas mums visiems, kad šiame forume pasirodytų dar vienas stiprus vaišnavas, kuris kaip Višnu avatara atstatytų dharmą visame kame. ;) Galbūt mums tai pamoka atsiduoti aukščiausiojo Dievo valiai ir žiūrėti kas bus? Nes pokolkas aistros verda dėl paprastų tiesų, paimtų iš sugedusio telefono. Anyhow. Laikas parodys.
Dėl klausimo apie aukojimą - organizaciją gali sugriauti ir atimdamas pinigus, ir jų duodamas. Tai, kad neaukosi kilniam, sielas išlaisvinančiam tikslui, gali užsikrauti kur kas sunkesnę karmą - pažiūrėk ir iš kitos pusės. :)

Tačiau pats žodis "auka" ir neša savyje idėją, jog aukoji pinigus laisva valia nesitikėdamas rezultato už savo veiksmus. Jeigu aukoji/neaukoji skatinamas godžių paskatų, pykčio, keršto ir t.t. - auka nebėra auka, o mėginimas sukontroliuoti tai, kas savo esme nesukontroliuojama. Tai kova su vidiniais demonais visų pirma, o tik po to į išorę nukreipta kontrolė. Kažkas panašaus, kad jeigu nepirksiu pieno, pieno ūkis subankrutuos. Gi yra kur kas juodesnių dalykų, kaip  naudojami mūsų uždirbami pinigai. 

Paimkim pavyzdžiui PVM, kurį išmuša ant kiekvieno prikimo čekio. Per metus jo surenkama maždaug 3 mlrd eurų ir Lietuvos biudžete, kuris yra visos valstybės išlaidos (švietimui, krašto apsaugai, sveikatos apsaugai ir t.t.) - Lietuvos biudžete PVM sudaro 1/3. Reiškiasi, kiekvieno pirkimo metu pusė apskaičiuoto PVM sumokame ginklavimuisi, dalis tenka pensijoms, dalis tenka valdžios aparatui išlaikyti (Seimas, Vyriausybė ir kt.). Tačiau pvm atveju mes - indiferentiški. Todėl kad nekažką galime pakeisti, įtakoti ir tai jau primena  ne ką ką kitą, o paaukojimą. Iš to seka, kad vargu ar gauname karmos taškų už elementarų pvm.

O praskaidrinti slogutį, anekdotą atsiminiau.
Naujienų tarnyba praneša, kad suimtas psichopatas, kuris apipurškė nuodais pinigus ir paaukojo juos vaikų namams. 
Tragiškai žuvo meras, mero pavaduotojas, partijos pirmininkas, 7 tarybos nariai ir 2 bankininkai. Vaikai nenukentėjo..
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Musulmonai.

12 Bal 2017, 18:12

Vydai, dėl PVM truputį reikėtų patikslinti skaičius, bet esmę supratau. :) Iš esmės viskas teisingai, į smulkmenas nesigilinkim...

Kalbant apie aukojimus, be abejo, svarbu motyvas. Bet Tavo duotas pavyzdukas, kad už neaukojimą irgi karma, tai viskas tvarkoj, bet juk tai nereiškia, kad aukokim bet kam. :) Esminis klausimas išlieka, ar galima aukot tiksliai nežinant, naiviai pasitikint organizacija. Turbūt ne, apie tai ir kalba buvo :)

Didelių aistrų gal ir neverda, aš nemanau, kad čia yra kažkokie dideli įžeidimai. Viskuom abejot, ieškot Dievo nėra įžeidimai. Kad Krišna buvo pavadintas demonu, tai vėlgi, aš to nelabai supratau, kas ten kaip :) Bet mano racionaliu protu, Dievas pro pirštus žiūri į tokius įžeidimus, kai žmogus ieškojimų kelyje. Juk atitinkamas laikmetis. Bet , be abejo, viskas nuo sąmonės ir motyvų priklauso, kurie tik Dievui žinomi. Aš nebijau abejot, aš meluočiau sau ir kitiems, kad neabejoju. Kas dabar pasvers, ar aš Dievui mielesnis ar aklas fanatikas? :D 

Žodžiu, viskas puiku... :) 
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Musulmonai.

15 Bal 2017, 20:44

" Jei yra mokiniu bus ir guru " . Cia jus parasete, ar ne Gintaraska. Jusu nuomone, ar turime dabar tikru guru ? Jei turime, tai ar galetumete juos isvardinti?
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Musulmonai.

18 Bal 2017, 11:50

Kalbant apie aukojimus, be abejo, svarbu motyvas. Bet Tavo duotas pavyzdukas, kad už neaukojimą irgi karma, tai viskas tvarkoj, bet juk tai nereiškia, kad aukokim bet kam. :) Esminis klausimas išlieka, ar galima aukot tiksliai nežinant, naiviai pasitikint organizacija. Turbūt ne, apie tai ir kalba buvo :)

Didelių aistrų gal ir neverda, aš nemanau, kad čia yra kažkokie dideli įžeidimai. Viskuom abejot, ieškot Dievo nėra įžeidimai. Kad Krišna buvo pavadintas demonu, tai vėlgi, aš to nelabai supratau, kas ten kaip :) Bet mano racionaliu protu, Dievas pro pirštus žiūri į tokius įžeidimus, kai žmogus ieškojimų kelyje. Juk atitinkamas laikmetis. Bet , be abejo, viskas nuo sąmonės ir motyvų priklauso, kurie tik Dievui žinomi. Aš nebijau abejot, aš meluočiau sau ir kitiems, kad neabejoju. Kas dabar pasvers, ar aš Dievui mielesnis ar aklas fanatikas? :D 
Iš principo galime aukoti bet kam ir bet kiek. Klausime akcentas ne tame kam aukoti, o tame, kiek mes jaučiamės pakankamai tyri aukos atžvilgiu, kad tai tampa tik auka, o ne savanaudiška savipaguoda - paaukojau, o dabar atsiknisk. Arba paaukojau - atrakink Dangaus vartus :D Esmė tame, kad aukojama suma kad ir mėlynanosiui parodo kiek esame tyri sukontroliuoti kas vyks su ta auka. Gal tas mėlynanosis paims ir nusipirks BhagavadGitą, kuri taps jo sveikimo priežastimi. 
Ką noriu pasakyti, kad mes jokiu būdu negalime žinoti, ką paaukoti pinigai prdės ar atims - tai mūsų sąmonės tyrumas kalba ką tas ar anas su tais pinigais darys. Ir kuo didesnė suma, tuo labiau atsiveria širdies "grožis". Rašau kabutėse, kadangi tai - ANARTHOS širdies tarša, kuri dvasiniam augimui trukdo. Ir nors Dievui kaip ir nesvarbūs įžeidimai, įžeidimai svarbūs mums patiems, mūsų pačių augimui. Arba degradacijai. Ir tokios šnekos kursto ne ką kita, o dvasinę degradaciją, kursto nusisukti nuo Dievo, nuo Krišnos, tolti nuo Radhos (Apa-Radha) jausti įžeidimų skonį, nes trūkumų ieškoti pas kitus yra lengviiausias darbas. Tai viena iš 4 širdies ydų, iš kurių išauga 6 kitos - ten pyktis, godumas, puikybė, pavydas..
Ką mes galime sukontroliuoti aukkodami tėra mūsų pačių susikurta iliuzija. Tai tik kontrolės iliuzija, kai realiai nieko nekontroliuoji. Karmos medžio nė didžiausi išminčiai negalėjo aprašyti. Kaip sakiau, aukodamas gali ir pridėti degradacijos, gali ir pastūmėti į tobulėjimą. Nereikia prisiimti už auką jos rezultatų. Tą rašo ir BhagavadGita, apie tai, kam reikia skirti savo darbo rezultatus. Kas neturi šių žinių, gali rinktis kam aukoti o nuo ko nusisukti.  Gali neaukoti ISKCONui, bet jei aukoji labdaros valgyklėlei, reiškia nepaaukoji kitam vargstančiam nuo jo nusisukdamas. Ir kas DABAR geriau??? Beprotybė tikriausiai. 
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Musulmonai.

18 Bal 2017, 23:03

Tikrai sutinku, Vydai, kad motyvas ir sąmonė yra patys svarbiausi momentai aukojant. Yra karma ir už neteisingą veiksmą iš nežinojimo, bet tikrai tyras motyvas beveik ją kompensuoja. Taip turėtų būti. 

Bet jei nuolat aukoji kažkam ir tau gyvenimas duoda suprast, kad ten ne viskas gerai, žiūrėjimas pro pirštus gali būti ir neteisingas sprendimas:) Kad ir tyriausias motyvas turi būti pagrįstas sveiku protu. Juk nešoksi pro langą iš meilės Dievui ar tikėdamasis, kad Jis tave apsaugos. 

Kitas dalykas, ar tikrai tokios kalbos yra pragaištingos? Tai nėra trūkumų ieškojimas, tai daugiau mažiau faktai, kuriuos galima priimti sveiku protu. Kai kuriem žmonėm ar bhaktam tą padaryti yra tiesiog per sunku. Kai kurie tiesiog nemėgsta aštrių kampų gyvenime, realiai dauguma žmonių vengia nepatogių situacijų. Kai kurie tiesiog mėgsta paklusti sistemai ir seks ja iki pat galo. Variantų gali būti labai įvairių. 

Mano sveikas protas visada sakė ir jautė, kad pasitikėti šimtu procentu negalima niekuom šiam amžiuj. Nesupratau niekada dogmų subtiliuose dvasiniuose reikaluose, nes tai tiesiog prieštarauja visatos dėsniams. Bent jau lietuviškos Šrimad - Bhagavatam vietose man truputį dvelkia dogmatizmu, tam tikra neskania nuotaika, nors informacijos pagrindas, be abejo, puikus. Todėl visi šitie dalykai, kurie vyksta ISKCON, man į šį bei tą atsako, nors aš ir toliau koncentruosiuos į esmę. 

Norim ar nenorim, vis tiek visi paimam kažkokį atskaitos tašką, kurio jau mažai judinam. Tai lemia dorybės kiekis, intelektas, gyvenimo patirtis ir panašūs dalykai. Aš stengiuos jį imti kuo platesnį, tai užtai pas mane gerai/blogai yra sąlygesni nei daugumos. Štai ir visas skirtumas net ir šioje situacijoje, Vydai, nes apskritai iš esmės pritariu tavo komentarui ;)
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Musulmonai.

19 Bal 2017, 00:03

Suprantu apie ką tu. Gal ir aš per aštriai parašiau prieš tai, tiesiog stebiu, matau įdomius fenomenus su žmonių psichologija ir tam paaiškinimo kol kas nerealizavau. Tas truputį erzina. Pavyzdžiui, jeigu paimtume fizikos dėsnius ar kompiuterių programas. Štai fizikai atrado, ištyrė ir teoriją atnaujino - dabar ji geresnė. Porgrama atsinaujino automatiškai - dabar ji geresnė. Mažai kas tame mato bėdą ar neatitikimą, nors fizika fundementalusis mokslas, jeigu lyginti su politologija. Vis viena - didelio čia daikto, jei teorema buvo atnaujinta. Tačiau jei atnaujiname šventraščio vertimą, pagal kalbos reikalavimus, pagal atnaujintas kalbininkų gramatikos taisykles - išsyk pasipila kaltinimai iškraipymu. Netgi tuo atveju, jeigu priklausei ar bent jau buvai įmerkęs uodegą į Krišnos sąmonės judėjimą - nu ištrauk tą uodegą ir keliauki nesidairydamas atgal. Bet vis viena - grįžtama atgal, narstoma, užuot užsiėmus tikru dvasiniu augimu naujoje srityje, kad ir šaivizme ar toje pat katalikybėje. Apstu judėjimų - kam grįžti prie tų pačių spąstų su Krišnos sąmone? Indėnai sakydavo, kad tik baltasis gali dukart ant to paties grėblio užlipti. Galvoju - nu nejaugi tikrai? :D Bet va grįžtama, vis prisimenama kažkas kažkur pabezdėjo, o kitam gale atsigirdo. Nu nepatinka, tai paties psichikai sveikiau jeigu galiausiai atleidi ir paleidi - kas yra TOKIO Krišnos sąmonėje, kas traukia atgal? Vat ko negaliu ir nenoriu suprasti.
Čia kaip anekdote apie varnas, kur klausiama, kodėl varnos neišskrenda į pietus kaip kiti paukščiai? Atsakymas - todėl, kad jos išskridusios visąlaik grįžta pasižiūrėti ar toli buvo nuskridusios... :D
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Musulmonai.

19 Bal 2017, 18:47

:D 

be abejo. Čia labai svarbu nuoskaudos, bet ne tik. Gal ir buvau minėjęs tai, bet mums , lietuviams, labai trūksta neutralumo. Sunku greit atsakyt, iš kur šitas dalykėlis, bet greičiausiai sunkaus gyvenimo pasekmė. Esam kategoriški nepilnavertiški žmonės. Tuomet kažkurioj srity prasimušam ir ta sritis tampa etaloniniu matu, kuris tuo pačiu metu kompensuoja nepilnavertiškumą. Taip atsitinka ir su mase vaišnavų, ir su žmonėm, kurie čia turi prastos patirties...

Manau, pavyko gana taikliai situaciją nupasakot, kitų variantų šiandien nematau. Jei pažiūrėčiau į savo paties gyvenimą, tai galėčiau pasakyt lygiai tą patį. Tiesiog kokie 3-4 metai šis dalykas yra prioritetitinis, mano nuomone, esu giliai realizavęs tai kaip stabdį normaliam dvasiniam augimui. :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 20 ir 0 svečių