Vartotojo avataras
Vidas
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 26 Geg 2017, 12:36

Medžių sodinimas, kirtimas ir karma

01 Lap 2017, 14:04

Sveiki

Gal galite pakomentuoti šį, man kasdienybėje, aktualų klausimą.

Mano žiniomis pagal Vedas:
Jei sodini medžius - užsidirbi geros karmos.
Jei kerti medžius - užsidirbi blogos karmos. Nebent tau reikia iš rąstų statytis namą arba jį šildyti, tai, kaipir, leidžiama?

Bet jei turi mišką. Tarkim 1 hektarą, 100 metų amžiaus pušyno. Tokiame miške auga apie 350 brandžių medžių. Iškirtus ten pasodinama ~ 5000 jaunų pušelių. Kaip tada karmos sąskaita? 

Ar pasodinant medį karma gaunama už šį veiksmą ar už visą laiką, kai medis auga? 

Kaip yra dėl to, kai medis nukertamas dėl to, kad jo vietoje galėtų geriau augti kitas medis (dėl retinimo)?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Medžių sodinimas, kirtimas ir karma

01 Lap 2017, 15:38

Sveiki, Vidai

Manyčiau toks atvejis neturėtų kurti blogos karmos. Žinoma, teoriškai geriausia turbūt medžiui leisti "numirti" pačiam, taip stengiantis neatiminėti gyvybės jokiai gyvai būtybei, bet šioje civilizacijoje turbūt gali gauti baudą už miško nepriežiūrą?:))

Svarbiausia yra motyvai. Laukiam gal atsiras daugiau žinančių :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Medžių sodinimas, kirtimas ir karma

01 Lap 2017, 18:51

Esu tik skaites, kad medzius reikia kirsti ziema.
Pagal Bhagavad Gita viskas, kas neaukojama Krisnai, kuria dvasiskai nepalankia karma. Gal but materialia prasme ir gera, bet nevedancia i dvasinguma.
Del blogos karmos Bhagavad Gita teigia, kad nera veiklos be klaidu. Bhagavad Gita rekomenduoja veikluma aktyvu. Nors jis gali buti ir su kai kuriomis klaidomis, bet tai palankiau, nei tinginyste.
Tad as subjektyviai manau, Vidai, kad turetum aktyviai ir saziningai dirbti savo darba. Ka cia bepadarysi, kad ji reglamentuoja ne Vedos, o valstybe. Tokia musu padetis, o pagal padeti ir veikla, darbas.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Medžių sodinimas, kirtimas ir karma

02 Lap 2017, 20:59

Norėjau paklausti Jusu Vidai kiek ne į šią temą .
Kaip dėl isidarbinimo dirbti miške na kad ir pagalbiniu darbininku ?
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Vidas
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: 26 Geg 2017, 12:36

Re: Medžių sodinimas, kirtimas ir karma

03 Lap 2017, 18:55

Norėjau paklausti Jusu Vidai kiek ne į šią temą .
Kaip dėl isidarbinimo dirbti miške na kad ir pagalbiniu  darbininku ?
Aš nieko pasiūlyti negaliu. Tačiau, miškuose darbo yra. Jei paieškosit, manau, rasit. 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 17 ir 0 svečių