Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Velyku kiausiniai .

16 Bal 2017, 16:43

Kas juos ivede tuos kiausinius? Is rusu lektoriu esu girdejas kad va tas kiausiniu dauzymas reiskia kad as tave islaisvinu is sios visatos nes jug visata kiausinio formos. Bet kas ivede juk tai is vedu? Negi vatikanas. Gal Gintaraska gali paaiskinti. Pasak popieziaus, rytai nuo velnio.Astrologija, joga, ajurveda,reiki, meditacija, kelione i save, nuo velnio. O tai kad sako kad kiausinis gyvibes simbolis, tai daug kas gyvibes simbolis...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Velyku kiausiniai .

16 Bal 2017, 17:02

Man cia katik blikstelejo mintis kad kiausinis gyvibes simbolis todel kad kai vel kuriamas pasaulis gyvibe prasideda tai visatose, o ji kiausinio formos. Jei tai tiesa, tai dar labiau smalsu kas ta kiausini ivede. Juk vatikanas turi tas zines kruopscei slepti..
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Velyku kiausiniai .

24 Bal 2017, 13:02

O geras klausimas, Kazimierai.. Seniau savaip nesureikšmindavau, bet kuo labiau norisi pažinti švenčių dvasinę prasmę ir idėją, tuo atsiveria dar gilesni klodai. :)
Po to, kai "atradau" jog šv.Velykos vardas turi bendrumą su slavų kalba, kur ši didinga Kristaus Prisikėlimo diena vadinama - Velikij den, šis bei tas susistumdo smegeninės skaitliukuose. Bet dabar kai užklausėte dėl margučių, jau kasamės giliau. Jėzus nepaliko tradicijos daužyti kiaušinius. Bent jau oficialiai. Reiškiasi kiaušinis ateina iš kažkokios kitos šventės iš kitų tikėjimų ar religijų.. Tai, kad krikščioniškos šventės pridengia tam tikrų regionų kitas šventes nėra didelė naujiena - tai kultūrinė asimiliacija. Kaip tarkim, šv. Jono Krikštytojo šventė - Joninės ir Kupolė, Rasos, kaip Kūčių naktis ir šventos Kalėdos, Visų šventų diena ir Guru purnima (Indija).
Mes tą 40 dieną po Užgavėnių (Holikos) vadiname šventomis Velykomis. Tuo tarpu anglai sako Easter. Ir turi su tuo tokius populiarius atributus kaip velykinis zuikis dėliojantis žolėje kiaušinius... Kristaus prisikėlimo minties kaip ir nerasta..
Ir čia grynai anądien perskaičiau, kad ar ne persų vaisingumo deivė skaitoma Ištar, jos diena švenčiama pavasarį, tiksliai nepasakysiu kada, bet už tai tiek kiaušinis, tiek kiškis yra to gyvastingumo, gyvybiškumo ir dauginimosi simboliai, kaip ir deivė Ištar - vaisingumo deivė. Beje, dabar dingtelėjo, kad lietuvių kalboje netgi turime panašų žodį - įsčios..... Ysta, Easter, Ištar. Maža to, angliškai šv.Velykos yra Easter, tariasi Ister, o valų, škotų ir kitose tarmėse - Išta. Ir tuo būdų skirtingus tos pačios šventės pavadinimus Pasxa, Velykos, Easter sujungia ta pati idėja su panašia, sykiu ir skirtinga atributika, kurią aptrynė laikas.
Todėl nežinau ką pasakyti. Sako, kiaušinis ir jo penki sluoksniai atspindi septynis Visatos kevalus, aprašomus Vedose, juolabiau turime labai gražius margučių raižymo raštus su žvaigždikais, svastikų atmainomis ir tautiškais, truputį keltiškais motyvais. Bet tarkim įskelti kiaušinį - tai kaip įskelti grūdą - iš jo į pasaulį išsiveržia prana, gyvybinė energija, tad ir daužyti kiaušinį, tai išlaisvinti gyvybės gajumą, gyvastingumą, kad pagaliau ateitų pavasaris ir atgimtų gamta, sužaliuotų medžiai, pražystų pavasarinės gėlės ir gamta pradėtų naują savo atsinaujinimo ciklą..
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Velyku kiausiniai .

24 Bal 2017, 14:28

Gera momenta paminejai Vydai, del tu kiausinio sluoksniu. Nors akivaizdu kad kiausinis turi trys sloksnius ( lukstas, tokia plevele, ir baltimas. Virtas vistos kiausinis ) . Bet cia taip atrodo is pirmo paziuro. Idemiau isiziurint, gal ir galima butu pamatyti visus septynis.

Tas septintas, luksta jug pact kieciausias, o septintas visatos atstovauja ego. Ta klaidinga ego ir yra sunkiausiai nugaleti. Donatas pasakojo kaip tas Kumaras keliavo pro tuos visatos kevalus. Ta septinta sluoksni valdanti Devybe siule jam pasilikti kuriam laikui tame paskutineme kevale, bet Jis atsisake nes meile Krisnai buvo stipresne uz ta ego.
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Velyku kiausiniai .

01 Geg 2017, 23:25

Gera momenta paminejai Vydai, del tu kiausinio sluoksniu.       Nors akivaizdu kad kiausinis turi trys sloksnius ( lukstas, tokia plevele, ir baltimas. Virtas vistos kiausinis ) . Bet cia taip atrodo is pirmo paziuro. Idemiau isiziurint, gal ir galima butu pamatyti visus septynis.

Tas septintas, luksta jug pact kieciausias, o septintas visatos atstovauja ego.   Ta klaidinga ego ir yra sunkiausiai nugaleti.   Donatas pasakojo kaip tas Kumaras keliavo pro tuos visatos kevalus. Ta septinta sluoksni valdanti Devybe siule jam pasilikti kuriam laikui tame paskutineme kevale,   bet Jis atsisake nes meile Krisnai buvo stipresne uz ta ego.
Klausiausi Donato pasakojimo apie Sanaka Kumarą, keliavusį per Visatos sluoksnius. Labai laukiau antros dalies pasakojimo ir realizacijų. Begaliniai įdomu. Norėtųsi dar kažką panašaus išgirsti.
O kas dėl Visatos kevalų, tai nė nežinau. Čia kaip skaičiuoti kas yra kevalas. Kiaušinio ryškios dalys gražiai iliustruoja Visatos modelį, bet nelabai tiksliai :) Nebent tai - mandalachakra iliustracija, mūsų Paukščių tako galaktika mūsų Visatos galaktikų jūroje. Centre - juodoji skylė, žvaigždžių sistemos periferijoje ir tolimas lukštas. Neveltui mūsų protėviai kiaušinį puošdavo žvaigždikais (svastikos simboliu), triskeliais.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių