Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Bhakti jogos praktikos procesas .

15 Rgp 2017, 19:53

Buvo , o gal ir dabar yra toks pazenges vaisnavas Vilniaus sventykloje. I Srila Bhaktisiddhanta Sarasvati Thakura panasus .
Jo paskaitos metu Jis atkreipe auditorijos demesi i tai kad praktikuojant bhakti joga mums turetu kilti klausimas : O kas bus toliau ?
Ipac turetu tas klausimas kilti kada mums sunku testi jogos praktika , norisi viska mesti bent jau kuriam laikui..

As atsimenu save kada dar apie krisnos samone nic nieko nebuvau girdejas bet as praktikavau badavima ( kuno valymas nevalgant , o tik geriant distiliuota vandeni ) ir man tada budavo labai smalsu , vos ne stebuklas : O kas gi bus toliau ??? !
Tiesa , pries tokia pavojinga praktika as prisiskaitydavau tos metodikos literaturos , kaip Polio Brego , Parfejovo Ivanovo bei kitu .
Visi tie autoriai aiskino kas bus toliau...
Neesu badaves 40desimt dienu , net 10desim nebadaves . Esu praktikaves tik trumpalaikius badavimus ( iki 5kiu dienu ) . Beja , nerekomendociau ilgalaikiu badavimu daugiau nei diena-trys dienas nes yra didelis pavojus kad galima kuna palikti..Man neteko skaityti kad Vedos rekomenduoja ilgalaiki badavima sveikatos motyvais .

O dabar praktikuoju Krisnos Samone ir kaip man bebutu keista kad tik po desimties gal daugiau metu kila tas patc klausimas tik auksciausiame lygije , dvasinio tobulejimo lygije , nors anksciau vaisnavai labai darnai kaip is savo gyvos patirties taip ir is sventrasciu su ikvepimu kalbedavo : KAS BUVO IR BUS TOLIAU .

Mums turetu buti jau dabar smalsu kas su mumis bus ateity jei mes ir toliau praktikuosime Bhakti Joga . Kodel mes nepagalvojam kad tas smalsumas tai varomoji jiega..
Turetume pratintis semtis dziaugsmo is dvasines praktikos proceso nes tu zmogau matai kas parasyta Sventrasciuose ir kaip tau sekasi . Kitaip sakant , medituodamas i Bhakti Jogos proceso eiga , zmogus vis labiau ir labiau isitykina Sventrasciu autoritetu . Autoritetas Krisna .
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

01 Gru 2017, 18:10

Noriu suzinoti ar buna/buvo taip, kad dvasinis augimas tiesiog sustoja. Pvz. per tikėjima t.y. tikėjimo pagalba as suradau, greiciau sureiksminau tam tikras vidines problemas. Tos problemos man sukelė didesne kancia nei paprastai. Ieskodamas sprendimo as patyriau daug idomiu dalyku ir dvasiniu isgyvenimu. Ir tai nebuvo itin sunkiai pasiekiama. Dabar kai tam tikirus akmenis kelyje nusparziau atejo ramybe. Bet ta ramybe, veikiau kazkoks keistas abejingumas ar bukumas man nepatinka. Nes grubiai tariant mano vidinis pasaulis pasidare nuobodus, t.y. nepatiriu ieskojimo nuotykiu. Nesiseka su meditacija, dingo izvalgumas ir pan. Atrodo neapleidziu tikėjimo, diena bunu daugiau panires i skaitymus o tik ryte ir vakare i vidinius isgyvenimus. Tiesa, praktikos naturaliai suprastejo. Zodziu, ka seniau gaudavau tarsi dovanai, dabar reikia labai stengtis ir tai sunkiai pavyksta.
Kazkurioje knygoje buvo idomiai issireiksta kad "Kelione prasideda debiutanto sėkme, o baigiasi nugalėtojo įrodymu" Tai gal savo sekme jau isnaudojau. Nujauciu kad kazka panasaus isgyvena ir kiti. Tai tarsi nesamoningas nuopolis.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

01 Gru 2017, 18:59

Oli, taip yra visiems :)  Visada tobulėjimas vyksta "aukštyn - žemyn" principu. Kodėl taip yra - kitas klausimas. Čia tas galioja visur Visatoje , pavyzdžiui, ekonomikos grafikuose.

Galimi patys įvairiausi variantai: pavyzdžiui, didelė malonė praktikos pradžioje, po to "pasikėlimas" , tada užsnūdimas ant laurų, tada kančios etapas, tada atsipalaidavimas jai praėjus. Dažniausiai tokiu būdu yra išmokstama kažkokia pamoka ir kitas etapas gali būti jau kiek kitoks, galimi labai dideli sunkumai, arba mažesni, bet tokie, kad nuolat esi stipriai prispaustas, dažniausiai būtent savo ydų ir prisirišimų.

O atsakant į Kazimiero klausimą, tai dažnai būna šiek tiek baisu pagalvot, kur praktika veda. Norint, kad nebūtų taip baisu, reikia stipriai pasitikėt Dievu, visą dieną gyvent jo nepamirštant ir gebėt kokybiškai medituot kuo ilgesnį laiką. Aš esu gebėjęs taip kurį laiką pagyvent, bet šiai dienai esu nepajėgus to padaryt. O tąkart vis galvodavau, negi taip sunku pragyvent visą savo trumpą gyvenimą nepamirštant Dievo beveik niekada. Juk tai sąlyginai taip lengva, palyginus, kokią prasmę realizuojam. Praėjo mano bonusai ir va, grįžau į savo lygį materijos kančių patirt :))
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

01 Gru 2017, 19:47

Jei gerai pamenu Bhagavad Gitoje rasoma, kad transcendentalistas vienodai vertina laime ir kancia.
Tad jusu aprasytas nestabilumas yra geras dalykas prie to pratinantis. O siaip, kaip suprantu, tai karmos vejo gusiai.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

01 Gru 2017, 20:02

Del kilimu ir nuopoliu, t.y. judejimo sinusoide as suprantu. Kyla nuolat gal but nuolatine dedamoji, jei ypac gerai sekasi.
Tik toks pvz skirtumas. Kai buvau ant bangos i meditacija giliai panirti ir salia miegantis vaikas netrukde. Dabar prasikankinu 40min ramybeje ir visiskai nieko... Tokio vat nesitikejau nuopolio. Kazko lyg ir nedariau kad vyktu akivaizdus regresas. Vis labiau pradeda esti mintis kad reikia laikytis kazkokios disciplinos ar net atsisakyti mesos. Nes kitaip niekas norima linkme nevyks.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 08:17

Dabar prasikankinu 40min ramybeje ir visiskai nieko... Tokio vat nesitikejau nuopolio. Kazko lyg ir nedariau kad vyktu akivaizdus regresas. Vis labiau pradeda esti mintis kad reikia laikytis kazkokios disciplinos ar net atsisakyti mesos. Nes kitaip niekas norima linkme nevyks.
Oli, aš to nevadinčiau nuopoliu. Meditacinės patirtys tikrai ne visada lengvai pasiduoda. Kitaip ir būti negali, nes dvasinė praktika būtų daug lengvesnė, nei yra iš tikrųjų. Aišku, dar žūrint į ką medituojama. Jei į Dievą, ar beasmenę jo formą, tai be didelės koncentracijos tik į Dievą (kas yra sunku labai dažnom sąlygom: per gerom, ar per blogom, bet nepakankamai blogom:) ) nieko ir negalima tikėtis. Kai gyvensim daugiau Dievu ir eisim į meditaciją iš negalėjimo gyventi be jo, tai meditacijos niekada nebus tuščios. Super aukštas lygis. O jei medituojama į ramybę, ar meilę širdies čakros lygmeniu, tai šitokios patirtys kažkiek lengviau atsiskleidžia, bet irgi nėra lengva.

Kitas dalykas, kad tuo pačiu reikia suderinti koncentraciją į dvasinį tobulėjimą kartu su paleidimu ir atsirišimu. Šiuo atveju sutikčiau, kad mėsos reikėtų pradėt atsisakyt. Jei norit laužt tobulėjimą, tai neišvengiama. Bet matot, kaip viskas vyksta savo tempu, nes mėsos atsisakymas nėra labai sunkus momentas, bet net ir tam reikia prieiti tašką. Taip yra visada, kažkokie vidiniai inkarai mumis stabdo ir juos pašalinti reikia laiko. Taip turi būti, viskas turi būti išjausta ir realizuota. Tam ir reikalingi pakilimai ir nuopoliai :))
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 16:21

"Netikro kelio į išganymą svajonė – kuomet praktikuojate išorinę techniką ir pasiekiate rezultatus, nekeisdami savęs – yra labai plačiai paplitusi ir ją labai stipriai remia žmonių ego ir tamsos jėgos, siekiančios sutrukdyti žmonijai pakilti. Šią svajonę skleidė daugelis išorinių mokymų ir religijų, tarp jų ir katalikų bažnyčia.

Žvelgiant iš dvasinio mokytojo perspektyvos, visada yra liūdna matyti žmones, kurie yra nuoširdūs ieškotojai, tačiau yra įkliuvę į spąstus, kuriuose ieško garantuoto rezultato ir tampa nusivylę, kai tai neįvyksta.

Tačiau, kol vis dar tebeieškote rezultatų, kurių pasiekimas yra priklausomas nuo išorinių sąlygų, dar nesate iš tiesų atradę vidinio kelio. Vidiniame kelyje, rezultatai nėra automatiški, tačiau jie yra garantuoti – kol esate pasiryžę nepaliauti savęs transcenduoti. Tad tikrasis raktas yra pasiryžimas atskleisti visus savo ribotumus ir pasiryžimas pakilti virš kiekvieno savo atskleisto ribotumo. Kai priimsite šį požiūrį į kelią, IŠ TIESŲ pamatysite išorinius rezultatus. Kai esate pasiryžę pirmiausia ieškoti Dievo karalystės ir Jo teisumo, visa kita jums iš tiesų bus pridėta – jeigu vis dar to norėsite"
Oi kaip dar toli :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 20:06

Is kur cia paemet, Oli?
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 20:38

kristustavyje.lt , Aidai :). Pamenu, kad rekomendavai nepasikliauti sios svetaines turiniu. Bet vietoj to as ir knyga "Mistinis Jėzaus mokymas" nusipirkau. Siandien baigineju....
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 21:10

As tuom nepasitikiu.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

02 Gru 2017, 21:22

Kiekvienam savo. As tuom ir neapsiriboju...
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

03 Gru 2017, 23:05

Ramiai ieškokit savo, Oli :) Yra daug tiesos Jūsų citatose, bet visa tai turi susidėlioti į vientisą dėlionę su pagrindu, kuriam puikiai tinka bhakti joga ir Vedinės žinios. Geresnio pagrindo tiesiog nelabai ir yra.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Bhakti jogos praktikos procesas .

04 Gru 2017, 07:04

Gal ir taip. Perskaiciau pirma kart BhagavatGita. Kaip ir reikejo tiketis isliko aiskesni vos keletas epizodu. Dabar, kol neturiu popierinio varianto jau gal koki 4 kart klausau audio varianto :) Pdf studijoms nelabai, paprastom knygom viskas ok.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 20 ir 0 svečių