• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 31
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

27 Spa 2017, 21:58

Oli, jei nesi transcendencijoj, tai nėra ir ką mažinti :) Žmonėms sunku įsivaizduoti, kas ta transcendencija. Be didesnių patirčių, kurios vis tiek dažniausiai tėra transcendencijos šešėlis, to neįmanoma suvokti. Kiti tą dalinę patirtį gauna per tam tikras narkotines medžiagas, bet aš nenusimanau, kokios yra naudojamos tam. Aišku, tai nelegalu. Kiekvienam savo. Man irgi gal smalsu būtų išmėgint, bet vidinis balsas tuo pačiu ir neleistų to padaryt. Bet čia kita atskira tema, kurioje ir nedaug tenusimanau.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

27 Spa 2017, 22:07

As labai bijau nusisneketi, ar teisingai prisimenu. bet kai don Chuanas paliko si pasauli jis tiesiog isnyko ar tai sviesos pavidalu. Kaip suprantu pakėlė savo vibracijas. Transcedencija sunku suvokti bet tik galiu speti kokio lygio jis buvo. O psichotropinius reikalus jis berods naudojo tik mokymo pradzioje. Taip ten technika visai kita. Bet kai dabar vartau jo knygu santrauka, negaliu atsistebeti kiek daug bendro sieja su kitom religijom.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

29 Spa 2017, 14:12

Gali buti, kad pagal mokinius ir mokytojai.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

01 Lap 2017, 23:00

Subrendo tokia konkreti mintis del Mokytoju. Nebutinai nusvitusiu, zemisku ir pasiekiamu.
Yra Olegas Torsunovas. Klausiausi jo paskaitu. Torsunovo zinios man labai sudetingos ir gilios, as ju isisavinti nesugebu. Pilnai tikiu, kad Olegas Torsunovas is mielasirdingumo priimtu mane i mokinius. Bet tokiu zingsniu jis save apiplestu. Stai del ko. Savo dideles zinias Olegas Torsunovas turi perduoti to vertiems. O man galetu duoti tik elementarius nurodymus. Tokiu budu as trukdyciau jo rimta darba, jis del manes gaistu laika, kuri jis skiria rimtu ziniu skleidimui. As, turedamas krisleli sazines, pas tokio lygio mokytoja negaliu kreiptis. Ka jau kalbeti apie transcendentalistus, kurie veda i realizacija.
Donata siek tiek pazistu, esam bendrave. Jis man dave geru patarimu, aciu jam. Ir geda man, kad nesugebejau igyvendinti gana paprastu patarimu.
Tai gi, tokiam zmogui, kaip as, pilnai pakaktu Donato, kaip neinicijuojancio guru. Ir tai kiekviena diena nereiketu prie jo listi. Karta i menesi ar i du gauti nurodymus, dirbti ir atsiskaityti.
Tad, manau, kad as teisus del to, kad mokytojai pagal mokinius. Ir tokiam etape net nereikia galvoti, ar mokytojas suzemina savo samone, ar ne.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 19:19

Aidai, aš negalvoju, ar susižemina transcendalistas sąmonę pamokslaudamas, ar ne. Aš tą girdėjau ir turėdamas nedidelę patirtį galiu  įsivaizduoti, kad tai yra tiesa. :) Kai asmenybė yra tranze ir iš vidaus eina begalinis kiekis palaimos ir meilės, na niekaip neišeis pamokslautojo tonu rašyt šventraščių.

O visa tai buvo paminėta dėl to, kad šventraščiai kaip tas transcendalistas nuleidžia žinias eiliniam žmogui, kuriam dievobaimingumo įskiepijimas ( galima diskutuoti, bet tą daro dauguma šventraščių) , iš tiesų, dažnai yra vienas geresnių būdų pradiniam spyriui į užpakalį :) Bet kelių ir žmonių yra labai įvairių, ne visiems tai tinka. Iš esmės dėl to ir buvo užvesta šita tema.

O mokytoją reikia rinktis pagal savo asmenybę. Man patinka Donato nesistemiškumas, bet aš dar daugiau nesistemiškas, tuo atžvilgiu man tinka Edmundas Petruoka. O transcendalistas stebuklų nepasakys, tiesiog galėsi perimti jo sąmonės lygio, kas ir yra didžausia sėkmė :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 20:30

Noriu pasitikslinti, kokie ivairus keliai turimi minty.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 21:21

Žodžiais įmanoma nusakyti, perduoti samonės būsenas. Kas ir yra perteikta šventraščiuose. Deja, iš žodžių pereiti į pasakojąmą samonės būseną-lygį neįmanoma. Tai jei kalbama apie išminties perdavimą, tai tokiu budu samonė automatiskai sumazinama iki mokinio suvokimo lygio.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 22:27

Noriu pasitikslinti, kokie ivairus keliai turimi minty.
Ne tik skirtingos religijos ar jų atšakos, bet ir kiekvieno individualus santykis su jomis. Tas individualumas yra labai aiškiai matyti tarp tų, kurie ir rimčiau praktikuoja. Kita vertus, tai galbūt mažiau liečia didžiąją dalį populiacijos, kurios 90-95 procentai, anot įvairiausių specialiųjų tarnybų, tiesiog yra neveiksni, neįgali mąstyti savarankiškai. 
Čia šiek tiek ne į temą pąmąstymui: jei 5 procentai yra mąstančių, iš jų 5 procentai turintys priėjimą prie fundamentalių žinių ir 5 procentai jų bent kažkiek įveikia netikrą ego, kad galėtų blaiviau mąstyti, tai mes gauname, kad maždaug 1 iš 10000 realybę suvokia bent kažkiek adekvačiai, nesigilinant į atskirą individualumą, kuris spektrą dar labiau išgražina  :) netikro ego įveikimo iš dalies galima ir neskaičiuoti, kad skaičiai nebūtų tokie negailestingi, tai ne visada tokia ir didelė kliūtis.
Ką noriu pasakyti, kad kuo sielos brandesnės, tuo jos individualesnės, nors tuo pačiu vertybės darosi beveik vienodos. Religija negali būti skirta tokioms asmenybėms, jų tiesiog gerokai per mažai, ji yra skirta masėms. 
Todėl tokie žmonės kaip Gintaraska ar Edmundas Petruoka ( tikrai jų nelyginu, jie labai skirtingi) eina šiek tiek kitu keliu, tokių žmonių yra daug. Prie tokių esu ir pats.
Tad tokius kelius ir turėjau galvoje, Aidai - kiekvieno individualius pagal charakterio ir intelekto tipus. Ir jei žmonės tokiu keliu eina - vadinasi viskas vyksta pagal Dievo planą. :)
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 22:34

Jokiais būdais nenoriu sumenkinti nieko. Pavyzdžiui, dživa esanti moters kūne dažniausiai tobulėja visai kitokiais būdais nei vyriškam, bet tai nereiškia, kad negali pasiekti puikių rezultatų. Neturėdama vyriško intelekto, moteris savo ruožtu gali išvystyti didesnį nuolankumą. Kiekvienas naudojasi savais įrankiais :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 22:43

Zinoma. Bet kokiu atveju pagal Dievo plana. Ir gyvenimai individualus pagal karma. Ir keliai iki dvasingumo ivairus.
Bet konkretus pavyzdziai.
E.Petruoka. Girdejau pletkus, kad jis atsisake inicijuoto mokinio statuso. Tad nebezinau, ar jis keliauja link dvasios.
Gintaraska kol kas tokio kelio ir neparode.
Viena Vyda is cia kol kas matau rimtokai zengiant dvasingumo link.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 23:05

Ziuriu E.Petruoka tarp mokytoju Gintara Lunski idejes.Zemiau bet kokios kritikos
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 23:14

Aidai, aš esu tokios nuomonės, kad mums vertinti nėra įmanoma. Mes vertinti galime pagal savo nuomonę, žinant kelis įvykius, kai tuo tarpu viskas vyksta neaišku kiek milijonų gyvenimų. Gali keiktis, nespėjęs į lėktuvą, ir gali Dievui dėkot, sužinojęs, kad jis nukrito :) Šis gyvenimas tėra dar viena didžiulės dėlionės dalis.

Ką mes galim geriausiai padaryt, tai naudotis savo stipriosiomis pusėmis, kas tai bebūtų. Nesinaudoti jomis būtų kaip prakeiksmas, nes jos tam ir duotos mumis.

O šiaip reikia kuo daugiau skonio meditacijai. Viskas tada stojasi į vietas dar labiau. Problema, kad nėra skonio. Su skoniu tai čia dauguma bhaktų pataptų pusiau šventaisiais. :))
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 23:25

Ziuriu E.Petruoka tarp mokytoju Gintara Lunski idejes.Zemiau bet kokios kritikos
Aidai, žmonėms, kaip ir Jums, maišo Gintaro charakterio ydos :) Man jos nemaišo visiškai, Gintaras pasako daug tiesos, o kur perspaudžia, tai aš tiesiog praleidžiu.

Galima pašiepti Putiną ar Trumpą, o kai reikėtų atsistot į jų vietą, tai 99,999 procentai nervingai juoktųsi iš panikos. Mokytis galima ir reikia iš bet ko.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 23:28

As vienaip vertinu, kitiems jis patinka. Tik ten su dvasingumu nieko bendro nera.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

02 Lap 2017, 23:42

Nėra daug dvasingumo, kai kam gali pasirodyt, kad išvis nėra, išgirdę Gintaro kalbą :)) Jis toks kšatriško tipo žmogus, iš esmės visų pirma akcentuojantis abstraktaus mąstymo svarbą. Dėl panašios priežasties manau ir E. Petruoka juo pasidalino.

Aš tai džiaugiuos, kad Lietuvoje yra įvairių tokių mokytojų. Deja, randasi vis daugiau absoliučiai paviršutiniškų "mokytojų", kurie sutraukia daug žmonių, paima nemažus pinigus ir panaudoja vedų informaciją, ją iškraipo ir mokina tenkintis. Čia yra problema, kuri tik aštrės ateityje.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2017, 09:50

Apie pastaruosius mokytojus neteko girdeti. Cia Lietuvoje? Gal galima isvardyti?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2017, 14:16

Apie pastaruosius mokytojus neteko girdeti. Cia Lietuvoje? Gal galima isvardyti?
Man šiaip nepatinka įvardinti iš neigiamos perspektyvos, nes jau gaunasi kaip ir apkalbėjimas. Šįkart padarysiu išimtį, bet iškart atsiprašau šio žmogaus ir akcentuoju, kad čia visiškai nieko asmeniško. Tiesiog žmogus, kuriame labai stipriai dominuoja aistros energija, mokina taikyti Vedų žinias :) Čia, mano akimis, ir slypi problema, o ne kur kitur. Video atsitiktinis, iki galo neperžiūrėtas. Tikrai yra ir daugiau tokių mokytojų.
https://www.youtube.com/watch?v=shdE1mKrvZw
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2017, 14:50

Aciu, Viliau.
Paziurejau irasu pavadinimus, viskas apie pasaulietiskus reikalus.
Mane nuo tu problemu ir saugo dogmos bei ortodoksija. Pvz., as netikesiu G.Lunskiu, kol jis neatskleis savo tradicijos ir savo mokytojo. Kol kas jo prisistatymas man kelia nepasitikejima. Cia tik kaip pavyzdys. Internetas dabar pilnas ivairiu mokytoju.
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2017, 17:21

Dogmos saugo nuo tokių dalykų, bet saugo ir sveikas protas. Idealiu atveju reikia derinti šiuos du dalykus. Būtent man ir patinka tokie žmonės kaip Edmundas Petruoka, kurie iš esmės nenuklysdami nuo dogmų gali mąstyti plačiai.

Koks Gintaras Lunskis nuklysta į abstraktizmą, Jūs, Aidai, į dogmatizmą, J. Černys į materialaus pasitenkinimo siekimą ir t.t. Galima sakyti, žmogaus prigimtinės savybės ar susiklosčiusios aplinkybės nuneša tik į viena medalio pusę. Gal tai ir nėra blogai, kiekvienam savo, man labiau patinka visada matyti visas puses :)
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

03 Lap 2017, 17:32

Sutinku, Viliau.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 16 ir 0 svečių