• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 19:58

Vradžendra Kumar das nesakė kad nebus vartojantiems mėsą atitinkamų reakcijų.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 20:01

Nerelligingiems vegetarams irgi bus daug nepalankiu atoveiiksmiu.
 
0lis
Pranešimai: 431
Užsiregistravo: 15 Rgp 2017, 08:04

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 20:31

Man atrodo kad reikia žvelgti į mėsavalgius kaip į eilinius žmones. Su ta pačia meile ir užuojauta. Ir verta prisiminti save, kuomet mėsa buvo Jūsų maisto dalis. Juk taip pat jautėte gyvenimo džiaugsmą, meilę artimui ir netgi gyvūnams. Nors ir ta meilė buvo su tam tikrom išlygom ir keista. Visa tai nekėlė gilių sielos kančių. O jus taip pat toleravo ne tik mėsavalgiai. Gyvenote panašiame pasaulyje kaip kad dabar gyvena kiti. Jau šį vakarą, šią minutę bus nužudyta daugybė galvijų vardan tobulo steiko užgeriant raudonu vynu. Kiauliena spraginsis įvairiais pavidalais užgeriama alumi. Krevetės kitiems atstos riešutus ir t.t. Ir tai ne dėl alkio. Tik dėl pramogos. Po viso to kažkas eis patenkintas miegoti, kaźkas įsivels į sekso orgijas, kiti į smurto scenas ir pan. Visa tai ne demonų pasaulis. Tai tas pats žmonių pasaulis, kuriame gyvenote Jūs. Niekas iš tikro ir nepasikeitė. Pasikeitėte Jūs, Kazimierai. Jūsų santykis su pasauliu. Džiaukitės, kad Jums pavyko iš to išbristi. Bet negalite ignoruoti šio pasaulio. Kitiems, matyt, dar laikas neatėjo. Dėl to nereikėtų labai pykti. Juk ir Jūsų Dievas myli besąlygiškai visokius žmones. Jis kantriai laukia kada vienas po kito atsisuks į jį. Laukia labai ilgai.
Aidas nekursto susidomėjusių Vedomis valgyti mėsą. Tai gali būti tik požiūrio klausimas. Neverti to, pasinaudos tiesomis ir valgydami mėsą atkris. Tvirtai pasiryžę žengti šiuo keliu susidoros su tuo nesunkiai. O abejojantys ar savimi nepasitikintys galbūt kaip tik užsiliks šiame kelyje. Nes įžvelgs toleranciją ir tolimesnią šio kelio perspektyvą mėsavalgių link vegetarizmo su Krišnos pagalba.
Žvekite į viską paprasčiau...
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 20:32

Nerelligingiems vegetarams irgi bus daug nepalankiu atoveiiksmiu.

Aš ne apie vegetarus, o kaip ir sakiau, apie žmones kurie katik susidūrė su krišnos sąmone.

Jei parašyčiau Mokytojui dėl šio dalyko, spėju, o ir kaip Olis sakė kad vis vien visi laikysimės savo nuomonės. Taigi, išklojas kaip čia pas mus susiklostė, taipogi ir forumo administravimas, prašysiu patarimo kaip man veikti. Koki patarimą duos, patinka mano protui ar nepatinka, priimsiu.

Parašysiu ne greitai nes reikia viską suimti, paruošti tekstą, o ir atsakymo reikės kantriai laukti nes daug kas turi savo bėdų tat galu gale, kreipesi i Mokytoja.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 20:38

Dėkoju už Jusu postus. Atleiskite, man laikas ilsėtis.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 20:42

Jus juk neturite mokytojo, Kazimierai. Kam rasysite?
O musu valstybe sekuliari, pries istatyma visos religijos lygios. Tad forumo administratoriai laikosi istatymu.
Kad katalika isvyti is sio forumo reikia pasiegti priesisatymus arba radikaliai pakeisti forumo paskirti ir taisykles.
P.S. atsiprasau uz klaidas,, plansetes klaviatura genda..
 
Vartotojo avataras
sudaršan
Pranešimai: 131
Užsiregistravo: 16 Spa 2018, 20:56

Re: Religija ir filosofija

23 Lap 2018, 22:57

Šiek tiek patikslinsiu dėl kastų:
Room Conversation -- June 29, 1976, New Vrindaban
Vertimas: 

Prabhupada: Taigi, mūsų reikalas yra sustabdyti skerdimą. Mes negalėsime sustabdyti mėsos valgymo, kadangi tam tikri žmonės vis vien valgys. Jie ketvirtos klasės, ir penktos klasės žmonės. Yra keturios klasifikacijos - brahmanai, kšatrijos, vaišjos, šūdros ir čandalos. Čandalos visados bus, o jie valgo mėsą. Tegu jie valgo. Ši sistema ir dabar yra Indijoje. Nėra taip, kad Indijoje niekas nevalgo mėsos. Batsiuvių klasė, jie valgo, čandalų klasė, jie valgo.
Sutaikyti pozicijas dėl mėsos valgymo galima taip: Šrila Prabhupada sakė, kad mėsavalgiai galėtų valgyti savaime mirusių gyvulių mėsą. Kad nereikia skersti, o tiesiog palaukti kol gyvuliai numirs savo mirtimi, ir tada tegu jie valgo. Krikščionims jis primygtinai sakė, kad jie turi atsisakyti gyvūnų, ypač karvių, skerdimo.

Galutinai klausimą dėl mėsos vartojimo religijos procese net ir aukojant išnagrinėja šis komentaras:
SB 6.16.42
Posmas: Kaip religinė sistema, kuri sukuria priešiškumą/pavydą sau pačiam ir kitiems, gali būti naudinga tam žmogui ir kitiems? Kas gero iš sekimo tokia sistema? Kas realiai pasiekiama? Dėl priešiškumo/pavydo sukeliant sau pačiam skausmą ar keliant skausmą kitiems, žmogus sukelia Tavo pyktį ir praktikuoja nereligingumą. 

Komentaras: Bet kuri religinė sistema, išskyrus bhagavata-dharmą, t.y. tarnystę kaip Aukščiausios Dievo Asmenybės amžino tarno - yra pavydo/priešiškumo sau ir kitiems sistema. Pavyzdžiui, yra daug religijos sistemų, kuriose rekomenduojamos gyvūnų aukos. Tokios gyvūnų aukos neneša gero aukos atlikėjui ir gyvūnui. Nors kartais žmogui leidžiama paaukoti gyvūną deivės Kali akivaizdoje ir jį suvalgyti, užuot pirkus mėsą iš skerdyklos, leidimas valgyti mėsą po aukojimo deivei Kali nėra Aukščiausios Dievo Asmenybės nurodymas. Tai tiesiog nuolaida pasigailėtinam žmogui, kuris neatsisakys mėsos valgymo. Ji skirta apriboti jo norą nevaržomam mėsos valgymui. Tokia religinė sistema yra smerkiama. Todėl Krišna sako, sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja: (BG 18.66)  "Palik visas kitas pareigas ir atsiduok Man". Tai paskutinis žodis religijoje.

Kas nors gali ginčytis, kad gyvūnų aukojimai yra rekomenduojami Vedose. Tačiau ši rekomendacija iš tikrųjų yra apribojimas. Be Vedų apribojimų mėsos pirkimui, žmonės pirks mėsą rinkoje, ir ji bus perpildyta mėsos parduotuvių, ir skerdyklų padaugės. Kad tą apribotų, Vedos kartais sako, kad žmogus gali valgyti mėsą paaukojęs nereikšmingą gyvūną, kaip pvz. ožį, deivės Kali akivaizdoje. Bet kuriuo atveju, religijos sistema, kurioje rekomenduojamos gyvulių aukos yra nenešanti gero tiems kas atlieka aukas ir gyvūnams. Pavydūs/priešiški asmenys, kurie atlieka parodomuosius gyvūnų aukojimus yra smerkiami Bhagavad-gitoje (16.17) taip:
ātma-sambhāvitāḥ stabdhā 
dhana-māna-madānvitāḥ / yajante nāma-yajñais te dambhenāvidhi-pūrvakam "Patenkinti savimi begėdžiai, apgauti turtų ir netikro prestižo, jie kartais iš puikybės vien dėl akių aukoja aukas, nesilaikydami jokių taisyklių." Kartais gyvūnų aukojimai atliekami labai prašmatniai su dideliais deivės Kali garbinimo renginiais, tačiau tokie festivaliai, nors ir daromi yajnos vardan, iš tiesų nėra yajna, nes yajna reiškia patenkinti Aukščiausią Dievo Asmenybę. Todėl rekomenduojama kad šiame amžiuje specifiškai, yajñaiḥ saṅkīrtana-prāyair yajanti hi sumedhasaḥ: (SB 11.5.32) tie, kas turi gerą intelektą, patenkina yajna-purušą, Višnu, giedodami Hare Krišna Mantrą". 
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 07:58

Aciu, gerbiamas Sudarsan, uz paaiskinima.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 11:34

Vis tik tema liecianti filosofija.
Gal reiketu padiskutuoti apie Dievo garbinima pagal savo isivaizdavima (Bhagavad Gita ta tema paliecia, lyg tai skyrius Tikejimo atmainos), nes yra ir tokiu zmoniu.
Manau, bent jau Vakaruose, tokiame garbinime daug filosofijos, nes nesiremiama Sventrasciais arba remiamasi minimaliai ir savaip interpretuojant. Tai jau asmenine filosofija.
Lietuvoje, ypatingai kaimuose, daug tokiu kataliku.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 16:12

Vis tik tema liecianti filosofija.
Gal reiketu padiskutuoti apie Dievo garbinima pagal savo isivaizdavima (Bhagavad Gita ta tema paliecia, lyg tai skyrius Tikejimo atmainos), nes yra ir tokiu zmoniu.
Manau, bent jau Vakaruose, tokiame garbinime daug filosofijos, nes nesiremiama Sventrasciais arba remiamasi minimaliai ir savaip interpretuojant. Tai jau asmenine filosofija.
Lietuvoje, ypatingai kaimuose, daug tokiu kataliku.
Prabhupada davė toki patarimą alkoholikams:
"Gerkite bet mastykite kad alkoholis tai Krišnos energija. Jei taip gerdami mastysite, tolydžio, jus valysitės nes tokiu būdu mastote apie Krišna."

Kažin, gal ir žmonėms negalintiems be mėsos galima tai taikyti.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 16:32

Gerbiamas Kazimierai.
As mesos klausimu jau viska pasakiau, nebenoriu kartotis.
Srilos Prabhupados zodzius skaitete? Kur idejo gerbiamas Sudarsan?
Tolesni pokalbiai sia tema tik didins informacijos apie mesos vartojima kieki siame forume.
Nesakau, kad mesa gerai. Net kai kurie Vakaru medikai, netikintys ir nepergyvenantys del gyvunu, pasisako pries mesos vartojima grynai is sveikatos puses. Bet yra zmoniu su tokia prigimtimi, kad negali be mesos.
Srila Prabhupada juk sake, kad candala valgys mesa, net sudros kai kurie valgys.
Manu, didis bhaktas ir zmonijos protevis, paskyre kai kuriems zmonems mesa. Noredamas jiems pakenkti? Tikrai taip nemanau. Ir Bhagavad Gitoje sis kompromisas aprasytas.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 16:35

Jus juk neturite mokytojo, Kazimierai. Kam rasysite?
http://www.bvks.com/

Parašysiu Jam. Aš klausiu tik tai kaip man veikti va šioje situacijoje dėl ko mes nesutariam, o ne tai kad ka man daryti toliau su savo gyvenimu.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 16:39

Jus juk neturite mokytojo, Kazimierai. Kam rasysite?
http://www.bvks.com/

Parašysiu Jam. Aš klausiu tik tai kaip man veikti va šioje situacijoje dėl ko mes nesutariam, o ne tai kad ka man daryti toliau su savo gyvenimu.
Puiku.
P.S. paklauskite Mokytojo, kodel Manu savo istatymuose (Manu samhita) paskyre kai kuriems zmonems mesa, kodel candalos negali be mesos.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 16:57

Kažin, gal ir žmonėms negalintiems be mėsos galima tai taikyti.
Gal ne taip supratote,Aidai, tai nepasišaipimas, o variantas. Kodėl alkoholikams taip galima, o tikrai negalintiems be mėsos netinka? Suprantama, reikia atsiklausti Autoriteto.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 17:03

Puiku.P.S. paklauskite Mokytojo, kodel Manu savo istatymuose (Manu samhita) paskyre kai kuriems zmonems mesa, kodel candalos negali be mesos.
Gerai, pateiksiu šį klausimą kaip jusu, Aidai.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 17:05

Kažin, gal ir žmonėms negalintiems be mėsos galima tai taikyti.
Gal ne taip supratote,Aidai,  tai nepasišaipimas, o variantas. Kodėl alkoholikams taip galima, o  tikrai negalintiems be mėsos netinka? Suprantama, reikia atsiklausti Autoriteto.
Na taip, Kazimierai, variantas geras. Visi Srilos Prabhupados zodziai brangiau uz auksa.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 17:07

Puiku.P.S. paklauskite Mokytojo, kodel Manu savo istatymuose (Manu samhita) paskyre kai kuriems zmonems mesa, kodel candalos negali be mesos.
Gerai, pateiksiu šį klausimą kaip jusu, Aidai.
Labai Jums dekingas, Kazimierai.
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 17:24

Pasikeitėte Jūs, Kazimierai. Jūsų santykis su pasauliu. Džiaukitės, kad Jums pavyko iš to išbristi. Bet negalite ignoruoti šio pasaulio. Kitiems, matyt, dar laikas neatėjo. Dėl to nereikėtų labai pykti.
Man susidaro įspūdis kad mano pašnekovai įsivaizduoja tą Kazimierą įpykusi iki raudonumo ir mažai trūksta kad pradėtu trūkinėti monitoriai )
Visai ne. Jau šioje temoje rašiau kad tiesiog atlieku tarnystę ir mokinuosi tai daryti esamoju laiku nemedituojant i rezultata.
Tikslas visada turi būti aiškus.
 
Aidas
Pranešimai: 734
Užsiregistravo: 15 Geg 2017, 14:16

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 21:13

Noriu gerbiamo Sudarsan, o ir visu zinanciu, paklausti, ar as garbinu Dieva pagal savo isivaizdavima.
Informacijos fragmentu apie Dieva is Sventrasciu turiu, is Biblijos irgi, bet realizaciju ne.
Neturiu dvasios vadovo ir nuodemklausio. Tad nepalaikau butino rysio su Baznycia. Privalomu sakramentu negaliu praktikuoti del seimyniniu aplinkybiu. Biblijos skaityti negaliu, smegenys stingsta ir atmeta. Evangelijos motyvas netraukia. Labiau linkes garbinti Biblini Dieva Teva ir dekoti Jam uz subtilius ir grubius materialius dalykus, kaip kad musulmonas. Vaikstau i privalomas misias kataliku baznycioje ir stengiuosi demesingai dalyvauti, garbinti Dieva ir dekoti Jam. Kas diena buna kkazkiek vidines maldos ir nusilenkimu Dievybei. Stengiuosi nedaryti nuodemiu, laikytis 10 isakymu bent siaurai juos aiskinant. Kartais atlieku pinigines aukas sventykloms.
Esme ta, kad Evangelijos pagrindine ideja netraukia, net skaityti negaliu, atmeta. O dvasinio rysio su Dievu irgi neturiu, tik materialu. Gaunuosi kaip materialistas musulmonas ir jauciu, kad man to reikia. Tik i kataliku baznycia einu del seimyniniu ir kulturiniu dalyku.
Tikrai neprasau Dievo kam nors kenkti, prasau tik geru dalyku.
Tad kokia mano padetis? Ar mano tikejimas prasmingas? Ar jis veda link Sukriti, ar tai tik laiko gaisimas?
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Religija ir filosofija

24 Lap 2018, 21:32

Pasikeitėte Jūs, Kazimierai. Jūsų santykis su pasauliu. Džiaukitės, kad Jums pavyko iš to išbristi. Bet negalite ignoruoti šio pasaulio. Kitiems, matyt, dar laikas neatėjo. Dėl to nereikėtų labai pykti.
Man susidaro įspūdis kad mano pašnekovai įsivaizduoja tą Kazimierą įpykusi iki raudonumo ir mažai trūksta kad pradėtu trūkinėti monitoriai )
Visai ne. Jau šioje temoje rašiau kad tiesiog atlieku tarnystę ir mokinuosi tai daryti esamoju laiku nemedituojant i rezultata.
Dėkui, Kazimierai :) bent jau aš tai tikrai negalvoju, jog esate įpykęs. 
Noriu gerbiamo Sudarsan, o ir visu zinanciu, paklausti, ar as garbinu Dieva pagal savo isivaizdavima.
Informacijos fragmentu apie Dieva is Sventrasciu turiu, is Biblijos irgi, bet realizaciju ne.
Neturiu dvasios vadovo ir nuodemklausio. Tad nepalaikau butino rysio su Baznycia. Privalomu sakramentu negaliu praktikuoti del seimyniniu aplinkybiu. Biblijos skaityti negaliu, smegenys stingsta ir atmeta. Evangelijos motyvas netraukia. Labiau linkes garbinti Biblini Dieva Teva ir dekoti Jam uz subtilius ir grubius materialius dalykus, kaip kad musulmonas. Vaikstau i privalomas misias kataliku baznycioje ir stengiuosi demesingai dalyvauti, garbinti Dieva ir dekoti Jam. Kas diena buna kkazkiek vidines maldos ir nusilenkimu Dievybei. Stengiuosi nedaryti nuodemiu, laikytis 10 isakymu bent siaurai juos aiskinant. Kartais atlieku pinigines aukas sventykloms.
Esme ta, kad Evangelijos pagrindine ideja netraukia, net skaityti negaliu, atmeta. O dvasinio rysio su Dievu irgi neturiu, tik materialu. Gaunuosi kaip materialistas musulmonas ir jauciu, kad man to reikia. Tik i kataliku baznycia einu del seimyniniu ir kulturiniu dalyku.
Tikrai neprasau Dievo kam nors kenkti, prasau tik geru dalyku.
Tad kokia mano padetis? Ar mano tikejimas prasmingas? Ar jis veda link Sukriti, ar tai tik laiko gaisimas?
Aidai, viskas yra gerai, tik dėl materialių dalykų prašymo nesu visiškai tikras. Donatas Janickis lyg ir buvo tai minėjęs, bet nenoriu suklaidinti, kadangi pats tiksliai nežinau, kodėl tai nėra rekomenduotina. Taip rašau, nes lyg ir esate prasitaręs, kad prašote ir to. )
O visa kita yra gerai, mes ir turime kontaktuoti su Dievu taip, kaip sugebame. Neabejotinai nuo nuoširdžiai atliekamų Jūsų aprašytų veiksmų kaupiasi Sukriti. Jei nėra potraukio Biblijai, tai nėra problema, kadangi galima praktikuoti tuos būdus, kurie artimesni prigimčiai ar yra tinkami tam tikram periodui. Aš kaip visada remiuosiu Donatu Janickiu, tai Jis buvo minėjęs, kad kažkoks bhaktas per prievartą garbinęs Dievybes, po to ilgus metus į jas žiūrėt negalėjo. Būtinai reikia atsižvelgti į savo padėtį. 
Aš tik paskatinsiu toliau nuoširdžiai atlikti tai, kam yra potraukis ir pasistengti, kad tai padėtų susitvarkyti su vaistų vartojimu bei padėtų laikytis tų principų, kurių galite laikytis. :)
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 21 ir 0 svečių