Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Maldos karoliai .

26 Geg 2017, 19:47

Reiskia, reikalas toks .
As darau is medzio ( lazdyno ) maldos karolius ( dzapa ) , skirtus kartoti hare krisna mahamantra . Skaiciuokles tai pat ( skaiciuokle kad zinoti kiek dzapos ratu esi sukartuojas ) .

Noreciau pasiskelbti skilti " siulau paslaugas " . Bet nezinau ar butu paklausa ..
Nes dabar kiek zinau , zmones norintis praktikuoti dzapa gali nusipirkti dzapa is tulasi .
Bet jei zmogus meta ta dzapos praktika, kur tada deti ta dzapa is tulasi ?
Kiek zinau, kitam bhaktuj negali atiduoti nes tas kitas neofitas perims to metusio kartoti maha mantra, menteliteta .

Pasakytumete, kad pasiskelbk ir pamatysi ar yra ta paklausa
. Taip, bet tu dzapu is lazdyno siuo metu neturiu prigamines ir as jas drozineju rankomis, grynai tik savo rankomis . Beto, reikia patobulinti tu mano dzapu gamynimo tehnologija nes moku gaminti tik paprasciausias, kad tik galima butu kartoti dzapa .
Esu tokiu dzapu pridares, nezinau, 200-300tai vienetu .Tiesa, as tada juos beveik dovanojau sventyklai bei pavienems . Tat buvo paklausa .

Pasakytumete kad daryk pagal uzsakyma . Tame tai ir reikalas kad tu uzsakymu, bent jau as itariu, vargu ar bus .
Taigi is esmes i sita skilti ir parasiau kad daugiau butu aisku del to menteleteto ir ka daryti su dzapa is tulasi ..
Kiek esu girdejas, vaisnavams rupi tas klausimas ..
 
Vartotojo avataras
Vilius
Pranešimai: 1052
Užsiregistravo: 04 Lap 2016, 19:53

Re: Maldos karoliai .

26 Geg 2017, 22:00

Nenaudojamą džapą - malą galima sudeginti. Gal kažkas plačiau pakomentuos:)

Siūlyčiau pasiskelbti, kad dovanojate veltui arba už auką. Žinoma, priklauso, koks Jūsų tikslas. Jei planuojate šiek tiek tuom verstis ir prisidurti pinigėlių, tai galite mėginti ir pardavinėti. Bet manyčiau bus gana sunku konkuruoti su indiškom kainom... :) 
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Maldos karoliai .

26 Geg 2017, 22:58

Kazimierai, žinokite, likau sužavėtas! Man taip pasirodė miela toks tautiškas akcentas - mūsų lazdynas, mūsų riešutas. Kažkas tokio mielo, jaukaus ir artimo jūsų drožinėtuose karoliuose ir skaičiuoklėse, sunku pasakyti kas, bet suvirpino. Ačiū :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Maldos karoliai .

27 Geg 2017, 14:08

Dekoju Viliau, ismintingas patarimas del dovanojimo arba uz auka .
Zmogus ka tik pradejas kartoti dzapa daznai jaucia kad paramatma ji palaiko, viksta stebuklai .
Kas nebutu dekingas krisnai jei ta dzapa istrauktu ji is bedos..

Taigi toks zmogus man poto atsidekotu . Nebutinai grynais pinigais, malda uz kazka irgi turi gale.. Kitaip bhaktai neprasytu forumose pasimelsti uz viena ar kita zmogu, nesiustu zinuciu vieni kitiems jei tai nedirba . Dar klausimas kas geriau tie banknotai ar malda .

Suprantama, taip galvoti netureciau kad man zmogus poto atsidiekos, bet juk turiu planuoti kaip islaikyti savo kuna..
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Maldos karoliai .

27 Geg 2017, 14:49

Na kad sitai paveiktu, tos dzapos kurias drozinejau , Vydai, man kiek prisimenu kaip ir niekas nesake .
Na, sake kad grazios arba labai grazios , gal vienas kitas kiek gyliau pasakydavo..
O as ir nesiviesinau su savo tomis dzapomis nes buvau tada dar mazdaug pries desim metu toks drovus neofitas bet kiek imanoma sventai tikintis kad krisna man pades.. Nebuvau drovus tik su krisna . Buvau, tada iklimpes i visokes bedas..

Bet ka pastebejau, tai kai surisi ta dzapa paemi i ranka , na kad paziureti kaip atrodo, ar gerai padariau, tai atsitikdovo va tai ka jus minite " suvirpina " . Nesuvokiu iki siol kodel taip budavo . Man kildavo klausimas, kodel is kruvos tu pridroztu karoliuku beveik nesklinda ta sakti ( visada ant stalo buvo pridrozta kruva tu karoliuku ) .
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Maldos karoliai .

27 Geg 2017, 17:35

Kazimierai, taip gražiai rašote, kad tiesiog ir norisi pamatyti, kaip atrodo jūsų suvertos džiapos ir skaičiuoklės.. Gal galėtumėt nufotografuoti ir įkelti vieną kitą nuotrauką?  :) tiesa, tam reikės pasinaudoti tarpine tarnyba nuotraukoms saugoti, pvz http://tinypic.com/ iš kurios įkelsite nuotrauką  čionais. Be galo smalsu būtų pamatyti!

Tiesa, dar mintis tokia. Gal mėginote pasiūlyti savo karoliukus ir skaičiuokles Anantarai Das? Jis labai daug jų išplatina per savo paskaitas ir susitikimus, kartais net pritrūksta. Nežinau, tiesiog mintis.. :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Maldos karoliai .

28 Geg 2017, 16:30

Regis, netaip supratau jusu Vydai.
Is pirmo jusu pranesimo pagalvojau kad jus jau esate mates tas mano dzapas, o is antro jusu pranesymo supratau kad taip jus paveike va ta mano tema " maldos karoliai " .
Ar as visai nesupratau, ar ko konkrieciai nesupratau Vydai ? Nes cia internetinis susirasinejimas, dalyvauja tik dvi jusles ( forma ( akys ) ir taktas ( oda, lietimo jusle ) . Na ir zinoma, manas ( protas ) , kuris gimdo ispudzius . Ne tik siuo gyvenimo ispudziai yra panaudojami ...

Siuo metu neturiu nei vienos tos drozinetos dzapos nes bent desim metu tuom neuzsiemu ( neprisimenu kiek metu tikslei , gal penkiolika.. ) . Ir buvau pamirses per tiek metu viena dalyka, tai kad pavasari tos drozinetos dzapos gaunasi kaip ir negrazios ( po lazdyno zieve daug to medzio sulciu ir tie karoliukai gaunasi tokie su plaukeliais.. Dar neaisku ar pavasary drozineti karoliukai, netrukineja nuo saules spinduliu .. Prisimenu tik trumpai pabandziau drozineti pavasari ir man nepatiko jau vien todel kad reikejo pjauti zaliuojanti lazdyna.. ) .
Taigi , regis apsizioplinau uzvedes tema " maldos karoliai " . Atsiprasau visu .

Vienas klausimas : Tarkim as iki rudens galeciau isigyti staklytes ir tu dzapu bei skaiciuokliu prigaminciau labai daug ( nes kada drozinejau rankomis, kur buvo naudojamas tik peilis ir yla, i savaite iseidavo pagaminti dvi trys dzapas ( priklauso nuo karoliuku didzio.. )
Ar butu skirtumas, daugiau dvasine, suptyle prasme , tarp dzapu drozinetu ir pagamintu staklemis ? O galeciau su laiku ir pusiau automatini konvejieri sukonstruoti.. Kitaip issireiskus --- vezk tas dzapas nors jaucio vezimu . Tik va, kaip katik paklausiau , ar nenukentetu tu dzapu subtyli gal dvasine kokybe ?

Vydai, dekoju, uz pataryma del to bhakto kuris isplatina daug dzapu .
 
Vartotojo avataras
Vydas
Pranešimai: 188
Užsiregistravo: 19 Lap 2016, 23:53

Re: Maldos karoliai .

30 Geg 2017, 20:30

Tas tiesa tada Kazimierai, galbūt ir nesusikalbėjome. Truputį susipainiojau dėl vieno žodžio pirmame poste, kur rašote, kad "darote džiapas" - tai tiesiog perėmiau paraidžiui, kad "dabar" o ne prieš dešimt metų. :) Bet žinote, esmės tas labai nekeičia darote tas džiapamalas, ar darėte, ar darysite. Galbūt iš jūsų žodžių pasijautė tokia šiluma, jaukumas.. Galite vadinti tai ir shakti, kuri prasiskverbė pro jūsų žodžius forume. Tiesiog kai žmogus daro kažką su meile, atsidavimu ir tyrais ketinimais, mažai įpainiodamas komerciją, tas išsyk jaučiasi nuoširdumu ir nepaaiškinama trauka. Praėjo net 10 metų, o jėga dar stipri. Nuostabu :)

Ir kaip suprantu, jūs vis pasvarstote, gal vertėtų atgaivinti tą užsiėmimą, juolabiau dabar turite patirties kada mediena tinkama, koks medis turi būti, kaip drožinėti, kaip verti. Tas praėjęs dešimtmetis tik subrandino supratimą kaip viską daryti, ne tiek kad ar verta. Manau verta bent jau pamėginti su keletu džiapamalų ar dešimčia.
Kas be ko - neprisiriškime ir išimtinai prie vaišnaviškos tradicijos. Maldos karoliai - rožinis, rožančius - ir krikščionybės atributas. Mala rasime budizme. Krikščionybėje apskritai esu matęs įvairių rožančių - ir iš stikliukų, ir iš medžio, ir iš plastmasės. Pats tebeturiu savo gintarinį rožančių, kurį gavau dovanų po Pirmosios komunijos simboliškai - atvežtą iš Klaipėdos.

Todėl galvoju, jeigu jūs su tokia stipria šakti darytumėte maldos karoliukus, rožančių, netgi skaičiuokles net ir  - dailias apyrankes, tas vis viena jausis stipriai. Kažkaip nė neabejoju tuom! :)
 
Vartotojo avataras
Kazimieras
Pranešimai: 640
Užsiregistravo: 09 Gru 2016, 17:59

Re: Maldos karoliai .

31 Geg 2017, 17:00

Jo, reikejo man rasyti butoju laiku kad kadaise dariau tas dzapas .

Del tos sakti, na kad kaip sakiau " suvirpina " kada ta dzapa paemi i ranka kad paziureti ar gerai padaryta , tai neturejau omeny kad tai mano , o norejau pasakyti kad pati katik surysta dzapa generuoja ta sakti..
Na, o kad is manes sklida teigiama gale per si foruma tai as to beveik kaip ir nejauciu . Gal todel kad nera taip paprasta stebeti save..

Vydai, dekoju uz ikvepima ir uz naujas idejas..

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 25 ir 0 svečių