• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

0lis

Re: Religija ir filosofija

29 Lie 2018, 18:10

Idealiai tiksliai ir glaustai apibūdinai situaciją apie ką ir norėjau užsiminti pradėjus šią temą. Sąmoningai pokalbyje neįvardinau kančios aspekto, ką irgi paminėjai. Esu labai keblioje situacijoje. Kai keistis noro nėra. Na yra kažkoks. Gal ir pokytis vyksta, tik ne toks greitas koks galėtų būti. Kokį galėčiau atlaikyti. Tai va, nesamoningai ar gilesniame suvokime pagaunu save trokštant kančios/išbandymų.Nes nematau prošvaisčių judėjimui į priekį. Ir jeigu gyvenimas sąžiningas mano atžvilgiu, kančia turėtų būti neišvengiama. Tai žinau iš patirties. Kai tuo tarpu "normalioje" būsenoje kančios aš tikrai nelaukiu. Koncentruojantis į kančią, jos neišvengė daugelis ieškotojų. Tiesiog, šiuo metu gal man tai krenta labiau i akis skaitant įvairių žmonių biografijas. Kaip suprantu ji ateina reikiamu momentu į pagalbą, ko aš ir bijau :) Gaunasi toks samoningas savęs gailėjimasi, meilikavimas pačiam sau. Nesakau kad neturėjęs sunkių momentų. Tikrai ne dauguma tiek yra pakėlę, ir už tuos išbandymus esu dėkingas. Bet neatsikratau įspūdžio kad vis esu kelio pradžioje. Kas vėlgi man yra suprantama, ir kiti tai yra išgyvene. Tai kaip pajudėti be kančios iš šio taško? Čia reikalinga valia? Pradžioje per prievartą kartoti mantrą. Kurios nauda netikiu, nors giliai viduje žinau, kad jos poveikis neabejotinas.
Kokiu ginklu eiti prieš savo ydas? Ar yra mokymo etape toks periodas, kai gana filosofijos. O tik darbas darbas darbas ir mantra. Kad susidarytų galvoje vakuumas reikalingas užgimti naujai samonei...

Vartotojo avataras
Vilius

29 Lie 2018, 20:33

Gražiai aprašėt, Oli. 

Aš tik galiu priminti apie principus ir dėsnius. Reikia įgyvendinti kuo daugiau principų, ypač tuos, kurie greičiausiai prilimpa. Aš mėgstu praustis ir darau tą 2-3 kartus per parą, žiemą, vasarą stengiuos ir dar dažniau. :)

Mantros per didelę prievartą nerekomenduočiau kartoti. Geriau pasileiskit kaip foną ir bandykite pratintis prie vibracijos. Aš labai dažnai klausau Prabhupados. Galima ir kitų mantrų klausyt, pradžioje svarbu atrasti tai, kas patinka. Per garsą stipriai keičiasi sąmonė, be to, galima nurimti, apsivalyti, subalansuoti čakras ir t.t. Tam potraukis turėtų atsirasti gana greitai.  

Dėl kančios baimės. Tai normalu, tai majos ir netikro ego dalis. Man asmeniškai tai yra sumažėję po to, kai atradau tobulėjimo džiaugsmą. Dar tiksliai nežinau, kas pasikeitė, bet po kelių didesnių išbandymų, išmokau mažiau koncentruotis į rezultatą, daugiau mėgaujuos procesu. Donatas Janickis neseniai kalbėjo apie tai, kodėl mes Žemėje negauname visko http://bhaktijoga.lt/audio/zemiska-mokykla-ir-amzina-dabartis-20180718 .  Nieko naujo - bet tai yra realizavimo reikalas. :) Vėlgi, kiekvienas savaip prie visko prieina, aš kartais mėgstu pakontempliuoti į tai, kad absoliučiai viską gavau iš Dievo. Kuo giliau tai suvoki - tuo mažiau turi egoistinių norų, bent jau kontempliacijos metu. 

Kai jaučiu, jog trūksta kažkokio impulso, tai, kaip ir sakiau, einu praustis, plauti grindis, indus, kuopti butą, plauti mašiną, padėti tėvams. Visai neseniai atradau šiuos procesus daug naudingesnius dvasinei praktikai nei anksčiau. 

Vartotojo avataras
Vilius

29 Lie 2018, 20:38

Šiaip, jei nesat klausęs, galiu rekomenduoti Allan Watts. Youtube pilna jo įrašų, jis 20a. filosofas. Prasivalyt labai nepadeda, bet galima apžaisti protą, primenant jam logiškai ir filosofiškai, kokias nesąmones jis krečia :) 

0lis

01 Rgp 2018, 20:01

Aciu, Viliau. Anglu kalba, geriau skaityti, klausyti man yra sunkiau. Tos isminties daugiau negu pakankamai galima rasti. Kitaip tariant, jei ne mano ydos ir pastovus aiškinimasis, bandymas viska suprasti anksciau laiko, jau seniai stovėčiau geresneje pozicijoje. Tiesiog vykdydamas rekomenduojamas praktikas. Taciau, mano ydos ir YRA mano kelias i tiksla. Todel negaliu sakyti kad jei buciau geresneje pozicijoje, buciau arciau tikslo. Yra tik toks kelias koks jis yra ir skirtas tik man. Svarbu kad ydos liktu issukiais, bet neskatintu savimeiles. Viskas tera tik Dievo zaidimai :)
P.S. Ar ne del to cia tiek mazai aktyviu, rimtai praktikuojanciu forumieciu. Gal paprasciausia jie nepaliko vietos savimeilei :) Paprasciausiai nustojo guostis, nustojo guosti kitus :)

Vartotojo avataras
Vilius

01 Rgp 2018, 21:36

P.S. Ar ne del to cia tiek mazai aktyviu, rimtai praktikuojanciu forumieciu. Gal paprasciausia jie nepaliko vietos savimeilei Paveikslėlis Paprasciausiai nustojo guostis, nustojo guosti kitus Paveikslėlis

Taip, tai yra viena iš priežasčių. Kita vertus, kas yra rimčiau pažengę, tas dažnai turi savo individualius projektus ar panašiai, arba savo išlikusį poreikį populiarumui geriau realizuoja fb. Variantų yra įvairių.

Iš dar kitos pusės, bendravimas yra labai svarbu, tiesiog ne daug kas turi tokį priėjimą prie praktikos, kad prisijungtų prie mūsų forume. Nebūtų facebook, būtų kitokia situacija.

Gal pasikartosiu, bet aš inicijuodamas forumą, turėjau viziją pritraukti panašiai mąstančius ir tikėjaus geriausiu atveju 5-10 aktyvių dalyvių. Jei susumuoti visą istoriją, tai šis skaičius išeitų, bet , manyčiau, kiti tiesiog atleido šiek tiek praktiką, kitiems gal karma pasunkėjo ir gavosi intensyvesnė praktika ir t.t. :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių