Vartotojo avataras
Kazimieras

Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

18 Bir 2017, 16:06

Kaip viksta tas nuskanavimas .

Patc zmogaus materialus kunas savaime negali veikti kaip jam sautu i galva..
Vadinasi yra materialaus kuno veiksmu uzsakovas . Klausimas kas uzsako .
Dziva ar paramatma .

Yra toks lektorius Vradzendra Kumar prabhu . Jis vienoje savo paskaitoje sako kad zmogaus subtilus kunas yra dzivos projekcija .

Kadangi as stengiuosi praktikuoti nerima i save kaip i dziva man svarbu zinoti kaip tai sukonstruota .
Pasak to rusu lektoriaus tie du blokai manas (protas ) budhi ( intelektas ) , butinai aptarnauja kad ir kokiu " dievu " dziva noretu pasijausti .
Konkursas " grozio karaliene " , kad ir "mis visata " . Prasau , protas su intelektu butinai suorganizuos . Salies prezidentas , prasau . Kontroliuoti nors ir visa planeta , jokiu problemu --- tie du aptarnaus bet koki dzivos ir klaidingo ego posta . Galu gale , jei tai butu rimto bhakto pozicija , nedgi jei bhakta istikruju pasieke dzivos lygi ( nusvitimo ligmuo ) , vistiek tie du manas ir budhi uzprogramuoti dirbti iki galo .

Kaip yra sukonstruota va ta vietele kur turetu buti riba tarp materijos ir antimaterijos . Juk butinai yra ta riba .
O dabar patc svarbumas .
kaip subtilus kunas perima dzivos nuorus kad juos realizuoti materialeme pasaulyje
? Kaip tai dirba ? Ar cia be paramatmos nesuvokiamos galios neapseinama ?

Vartotojo avataras
Vilius

Re: Subtilus kunas tai dzivos projekcija .

18 Bir 2017, 18:49

Čia labai sudėtinga tema turbūt... :)

Paprasti norai, be abejo, daugiausiai yra sąlygoti materialių gunų. Jų nuolatinis veikimas labai apsunkina tiesos ir savęs atradimą. Jei iš vidaus eina tam tikras vidinis balsas - dažniausiai tai Paramatma. Taip ir vyksta kova tarp jos ir mūsų apsiteršimo, kurį dar labiau apsunkina materialios energijos. 

Komandą veikti fiziniam kūnui teoriškai turėtų duoti dživa, bet realybėj , kaip ir sakiau, ją valdo Paramatma ir materialios gunos. :) Kaip įvyksta būtent tas perdavimo momentas, čia turbūt labai sunkus klausimas. 

Aidas

19 Bir 2017, 10:47

Kazimierai, Jus uzduodate labai sudetingus klausimus.
As nepraktikuojantis, tai mano komentarai nera privalomi ir butinai teisingi.
Vel tenka prisiminti Avidja, kuri kyla is Dievo valios.
Jiva zvilgteli i Avidja nusisukdama nuo dievo ir gaunasi visa materiali visata, iskaitant subtilu kuna.
Del Jivos veikimo metarialiame pasaulyje.
Bhagavad Gita:
Jiva neveikia, nei ji pati zudo, nei mirsta, nei skatina zudyti.
Veikiant gunoms isisamonink - tai veikia tik gunos, o jiva neveikia.
Raso, kad zmogus negali saves laikyti veiksmu priezastimi.
Srimad Bhagavatam 6 giesme:
Galutinis veikejas yra Dievas, ar veiktu Pats, ar skatintu veikti kitus.
Pries vertinant mano komentarus naudinga paskaityti mano prisistatyma.

Vartotojo avataras
Kazimieras

19 Bir 2017, 15:59

Taip , yra dar ir gunos .
Patc stebiuosi kaip galejau tai pamirsti.. Turbut todel kad jau keli menesiai kai nelaikiau rankose Bhagavat Gitos .
Klausausi daug paskaitu bet vis tik knyga yra knyga . Ir dar skaitymo privalumas tiesiog is knygos tas kad jei kokios vietos nesupranti , gali skaityti ir vel ir vel isnaujo skaityti-mastyti kol tau paaiskes..

Taip Aidai , dziva neveikia bet dziva jaucia . Tai viena is dzivos savybiu . Yra dar dvi : egzistuoti ir mastyti ( galimas dalykas kad suklydau del tu triju dzivos savybiu bet visada mane moke vaisnavai kad yra trys bent jau pagrindines dzivos savybes . ) .

Dekoju brangus bhaktai uz potenciales mintis..
Dar parasysiu tam lektoriui ( Vradzendra Kumar prabhu ) del sios temos klausimo . Filosofijoje jis labai stiprus . Visa gyvenima jis nebuvo bhakta , krisnos samone pradejo praktikuoti maz-daug budamas trysdesimties bet jam ir iki krisnos samones visada labai patiko filosofija .
Parasysiu jam butinai tik pramoksiu rasyti rusiskai gramatine prasme..
Turbut tokia jau mano karma kad visa gyvenima butinai rasau su gramatinem klaidom .
Galu gale , negi taip sunku rasyti taisiklingai..

Aidas

19 Bir 2017, 22:44

Kazimierai, puikus ziniu saltinis yra cia:

http://www.bhakti-kursai.lt/temos.php?limit=5

Vartotojo avataras
Kazimieras

23 Bir 2017, 15:07

As rasiau : " Taip Aidai , dziva neveikia bet dziva jaucia . Tai viena is dzivos savybiu .
Yra dar dvi : egzistuoti ir mastyti ( galimas dalykas kad suklydau del tu triju dzivos savybiu bet visada mane moke vaisnavai kad yra trys bent jau pagrindines dzivos savybes . ) " .

Pataisymas : Prisiminiau kada svamis Caitanja Candra Caran sake kad dziva jaucia skyria ir masto . Jos savybe skirti dvasia nuo materijos . Ji mato kur materialus pasaulis o kur dvasinis .
O egzistuoti tai as is saves pridejau nes man tai neissenkamas dziaugsmas kad dziva visada bus ateity , ji ne materialus kunas . Kokybine prasme ji JI visada tokia pati .
Zinot pasakyma --- amzinybes skonis . Taip , tai dzivos skonis .

Karta vienas jaunas zmogus nusipirko is knygu platintojo bhagavat gita ir perskaite ta vieta kur krisna vardija Ardzunai sielos savybes .
Tas vaikinas taip apsidziauge perskaites kad siela amzina , visada tokia pati , ji nezusta nuzudzius kuna kad pasoko iki lubu ir isbeges i gatve pradejo sakyti tai ir rodyti pirstu ta vieta bhagavat gitoj kur parasyta kad siela nemirsta , kad ji amzina , praeivems . Ant tiek jam buvo tai svarbu...

Kur cia neisprotesi geraja ta zodzio prasme suvokes tai......

Aidai , esu dekingas uz nuoroda . Kaip gerai , net galima telefonu klausti .

Aidas

23 Bir 2017, 16:57

Prasom, Kazimierai.
Tegul suteikia tai Jums dvasine nauda.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių